ledereen bij Oranje hoopt op Robben 25 Vroeg of laat vliegen die ballen er gewoon in bij Oranje, kwestie van tijd „Man, wat was die streng voor mij. Eerst snapte ik er niets van. Maar ik ben gaan inzien dat ik het nodig had. Hij heeft mij gesle pen en toen ik ging scoren in De venter, was ik los. Ik ging terug naar FC Twente en na een jaar kwam Spartak." „Vergeet ook Alfred Schreuder niet. En vooral het feit dat ik va der werd toen ik bij Go Ahead Eagles speelde. Op het moment dat zo'n kleintje ter wereld komt, voel je meteen verantwoordelijk heid. Dat is heel gek, maar alle mensen die vader zijn geworden zullen dat snappen. Ik ben ge stopt met aan mezelf denken, ik deed het voor mijn vrouw Jamie en mijn dochtertje. Ik heb er in middels twee: Alaney en Aaliyah." „Ik woon inmiddels niet meer in het zakendistrict Moskva-City, op 35 hoog. Dat was niet prak tisch meer met twee kleine doch tertjes. Moskou is echt een gewel dige stad. Alleen die winter man, die kou. Daar zal ik nooit aan wennen. De Russen zijn van na ture een beetje stug, laten je niet snel toe tot hun privé-omgeving. Maar als ze dat eenmaal wel doen, doen ze alles voor je. Het is anders dan in Amsterdam, hè. Even een kopje suiker halen bij een Rus is niet te doen. Ze doen waarschijnlijk niet eens open." „Ach, er zijn in alle grote steden plekken waar je beter even niet kunt komen als de zon onder is gegaan. Maar ik heb mezelf nog geen seconde onveilig gevoeld daar. Alleen de taal blijft lastig. Ik heb een lerares, probeer het echt onder de knie te krijgen." „Nee, haha. Want dan weet je nooit waar je terechtkomt, omdat je de borden niet kunt lezen. Maar met de auto door de stad is eigenlijk ook onbegonnen werk. Alles staat daar vast. Er is een Rus die mij overal heen brengt. Die tijd in de file benut ik maar om vrienden te bellen, om het nieuws bij te houden via mijn te lefoon. En weet je wat? Het geeft me een bepaalde rust, ik voel me er prettig bij. Ik weet nog dat als ik in Nederland vast stond, dat ik geïrriteerd raakte. Dat ben ik kwijt." „Het kan hier veertig graden vrie zen, maar de velden zijn overal geweldig. Er is maar één club die op kunstgras speelt, ondanks het bizarre klimaat. En met het oog op het WK worden er overal nieuwe stadions neergezet. Rus land gaat er echt iets van maken in 2018." „Dat is een moeilijke vraag. PSV is sterk, Ajax ook. Maar lager dan plek 3 zou de ploeg nooit eindi gen, dat weet ik zeker. We zijn geen FC Utrecht of PEC Zwolle, met alle respect." „Een Amsterdams jongetje wil daar gewoon in het eerste elftal spelen. In mijn achterhoofd zit al tijd toch dat stemmetje dat over Ajax begint. Of ik daar ooit nog zal spelen, is niet te zeggen. Al lijkt het er nu niet op. Maar zeg nooit nooit." „De club was bijna kapot. Natuur lijk deed dat pijn, want FC Twen te heeft veel voor mij betekend. Aan de andere kant moet je ook eerlijk zijn: de mensen die het daar voor het zeggen hadden, hebben voor de situatie gezorgd. Dat stadion zit altijd vol, die sup porters verdienen een sterk FC Twente." „Veel kenners riepen dat ik voor het geld koos en dat ze nooit meer iets van mij zouden horen. Ik heb bewezen dat ze er naast za ten. Wie in Rusland overeind blijft, heeft kwaliteiten. Dat wil ik straks tegen Wit-Rusland en Frankrijk laten zien." De weg naar Rusland 2018 moet vrijdag en maandag worden gepla veid met klinkende resultaten in de thuiswedstrijden tegen Wit-Rusland en Frankrijk. In de Kuip en in de Arena dient Oranje punten te verzamelen om niet voor de tweede keer op een rij een eindtoernooi te moeten missen. Vandaag hoopt Danny Blind uit München groen licht te krijgen wat betreft de inzetbaarheid van Arjen Robben. De 32-jarige aanval ler, die bijna een jaar geleden in Cardiff voor het laatst voor Oranje uitkwam, wil zelf dolgraag weer aansluiten in Noordwijk en de me dische staf van de Duitse topclub staat er ook niet onwelwillend te genover, mits zijn lichte ribblessu- re geen problemen meer oplevert. „Ik hoop natuurlijk dat Arjen de ze week alsnog naar Noordwijk komt", zegt Georginio Wijnal- dum. „Hij is een heel belangrijke speler. Niet alleen binnen de lij nen, ook erbuiten. Oranje heeft heel lang geen gebruik van zijn kwaliteiten kunnen maken. En het Nederlands elftal met of zon der Robben, dat is toch een groot verschil. Niet alleen ik, maar alle spelers hopen dat hij er tegen Wit-Rusland en Frankrijk bij kan zijn. En dat geldt ook voor de tech nische staf, denk ik. We zullen het zien deze week." Het snakken naar Robben is lo gisch, zeker nu ook Wesley Sneij- der niet okselfris uit de competi tiewedstrijd van Galatasaray tegen Antalyaspor is gekomen. Maar ook zonder de wereldster moet Oranje een vuist kunnen maken tegen de stugge Wit-Russen en de ijzerster- ke Fransen. „Er is geen reden om met negatieve gedachten naar die wedstrijden toe te leven", zegt Wijnaldum. „We hebben twee punten laten liggen in Zweden. Maar Frankrijk speelde ook gelijk tegen Wit-Rusland." Voor Huis ter Duin haalden de spelers van Oranje gisteren vooral hun schouders op bij vragen over de onrust binnen de KNVB. Met de kersverse assistent-bondscoach Fred Grim is de vacature van Mar co van Basten inmiddels ingevuld. Een eventuele derde assistent laat nog wel op zich wachten, als die functie überhaupt nog wordt inge vuld in Zeist. „Het is altijd goed als er duidelijkheid is", stelt Wijn aldum. „Alle beetjes helpen en een assistent kan ook wel degelijk van invloed zijn. Maar die onrust, het is niet zo dat ik dagelijks op in ternet heb gekeken hoe het er alle maal voor stond. We hebben er toch geen enkele invloed op." Oranje moet het vooral als team doen, veel grote spelers zijn er al niet meer bij Op het resultaat tegen Wit-Rus- land, vrijdag in Rotterdam, natuur lijk wel. Winst is nodig om se rieus mee te blijven doen voor een ticket voor het WK over een kleine twee jaar in Rusland. „Waarom zouden we geen ver trouwen hebben in een goed resul taat?", stelt Jordy Clasie, weer te rug bij Oranje. De middenvelder van Southampton denkt dat de borst weer vooruit moet bij het Nederlands elftal. „Dat vertrouwen in een goede afloop, dat moeten we vrijdag uit stralen op het veld. Ja, ik heb de berichten over de inzetbaarheid van Sneijder en Robben ook ge volgd. Dit Oranje moet het toch vooral als een hecht team gaan doen. Veel grote spelers zijn er al niet meer bij. Maar Robben en Sneijder er gewoon bij, dat zou na tuurlijk wel heel lekker zijn." dinsdag 4 oktober 2016 Waarom? Dus Kluivert en Ten Hag hebben de voetballer Promes gered? En die wonen in Moskou. Hoe is dat? Loert niet op elke hoek van de straat gevaar? Dus reis je niet met het open baar vervoer? Quincy Promes Spelen jullie eigenlijk weieens op kunstgras? Zou Spartak Moskou eigenlijk al tijd kampioen worden als het in de eredivisie zou spelen? Over Ajax gesproken. Je droom de als kind van die club. Is dat helemaal verdwenen? En hoe vaak denk je nog aan FC Twente? Ze hebben jou in Enschede uit eindelijk maar één seizoen echt zien vlammen in de hoofd macht. Na het punt tegen Zweden moet Oranje doorpakken tegen Wit-Rusland en Frankrijk. Maar wat zou het schelen als Arjen Robben er weer bij is. „Oranje met of zonder Robben, dat is een groot verschil." Mikos Gouka Noordwijk Jordy Clasie Kan Arjen Robben uitkomen voor Oranje? Bondscoach Danny Blind hoopt vandaag op goed nieuws uit München. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21