Alper: 'Er is meer dan Heel Holland Bakt' 20 KIJKT TV Angela Dat was wennen gistermiddag. Albert Verlinde achter een Boulevard-achtige desk in het decor van Koffietijd. Met naast hem Lieke van Lexmond om over de suc cesvolle start van de nieuwe dramaserie Cen traal Medisch Centrum te praten, maar ook over de dood van fotograaf Jeroen Oerlemans, een boekje over kantoorjargon, de beroving van Kim Kardashian, Leidens ontzet en de impact van borstkanker op jonge stellen. Welkom bij de eerste aflevering van RTL Live, de nieuwe 5 Uur Show van RTL4. Daarmee richt de zender zich doelbewust op jonge ouders die thuiskomen van werk en cre che en 'nog even een momentje rust' willen voor ze gaan koken. Nu ken ik niemand (man of vrouw) in mijn familie- en vriendenkring die al om vijf uur thuis komt en dan ook nog eens een uur niks te doen heeft voor zij (of hij) fluitend achter het gasstel kruipt. Het is namelijk het tijdstip dat je juist je vermoeide kinderen voor het scherm parkeert om ruzies en dreinpartijen te voorkomen. Maar goed, 'een momentje rust' klinkt daardoor des te aanlokkelijker. Dan zou je verwachten dat het programma vooral gezelligheid wil uitstralen, waarbij je graag neerploft om de werkruis in je hoofd te laten neerdwarrelen. Maar nee. RTL Live had meer weg van Editie NL en Boulevard dan van het gezellige kwebbeluurtje van Viola en Ca therine. Geen publiek, geen kok die een snelle hap in elkaar draaide met Blue Band of Honig en een wel heel minimalistisch decor. Aan de mix van onderwerpen was geen touw vast te knopen. Enige gemene deler was dat de vaart er goed in zat. Als een item vijf mi nuten duurde, was het lang. Er was een dure straalverbinding opgetuigd met verslaggeefster Froukje Jansen - hé, waar zat zij dan afgelopen vijfjaar? - in Leiden. Maar meer tijd dan voor de obligate vraag 'waarom eten jullie vandaag haring met witte brood en hutspot?' kreeg ze niet. En Albert? Die zat nog niet op zijn gemak en jakkerde door de interviews.In het gesprek met Lieke van Lexmond over haar hete scènes als zuster Noor in CMC was hij beduidend beter op dreef dan bij de zwaardere onderwerpen. Het is veilig om te zeggen dat het voor ie deréén wennen was. Sky al weer in teken van Kerstmis Dochter voor Nick Natuurlijk vindt Alper Tekinerdo gan het jammer dat hij uit Heel Holland Bakt ligt, maar zijn we reld is niet vergaan. „Ik had graag de finale gehaald, maar ik zie het als groot geluk dat ik daar al die tijd in die tent heb staan bakken. Wist je dat ik fan van het eerste uur ben?" Wie de Turkse Nederlander de voorbije weken zag mengen, kloppen en bakken alsof z'n le ven er vanaf hing, moet het ver moeden hebben gehad dat er voor hem niets anders bestaat dan een leven in de keuken. „Ik hou van koken en sinds een jaar of zes, zeven ook van bakken. Ik kijk regelmatig naar 24Kitchen en ik kijk 's avonds ook graag naar bakfilmpjes op YouTube, maar er is wel meer in mijn le ven", lacht de Amsterdammer. In een notendop: Alper Tekiner dogan, 41 jaar, is van Turkse af komst, werd geboren in de Ach terhoek studeerde rechten, maakte verre reizen, bestiert met drie compagnons een advocaten kantoor en houdt van tangodan- sen, hardlopen, karate. Laterwil hij leren tuinieren. In Amster dam, waar hij woont, ontbreekt immers een tuin. „Dat is mis schien iets voor later als ik terug keer naar de Achterhoek. Het is er gemoedelijk en stil. Voor mij nu iets té stil, maar dan zou ik graag een huisje in het groen wil len." Daags na de uitschakeling in Heel Holland Bakt gaat het le ven voor Alper 'gewoon' verder. „Het is niet zo dat de telefoon roodgloeiend staat. Ik heb veel leuke reacties gehad, ook van rechters en vakgenoten. Er is na tuurlijk een weinig onschuldiger hobby dan bakken." Als je zijn aandacht wil, moet je over eten beginnen, zegt hij la chend. Met koken begon hij in zijn studententijd, nu alweer ruim twintig jaar terug. Alper deed rechten, woonde in een stu dentenhuis in Leiden. „En na tuurlijk haalden we in het begin veel pizza's en zo, maar toen be gon ik toch echt zelf met koken. Ik wilde zelf iets maken, ik hou van creëren." De baksels volgden later. Hij nam ze in feite mee van één van zijn reizen door Ameri ka. „Vlak bij San Fransisco at ik Ik kijk 's avonds ook graag naar bakfilmpjes op YouTube, maar er is meer in mijn leven in een koffiezaakje de lekkerste cheesecake ooit. Daardoor ben ik thuis ook gaan bakken. Ik ben een zoetekauw, maar je mag nooit bij de eerste hap de suiker proeven." Alper Tekinerdogan is een 'gepassioneerde perfectio nist'. Gruwt van middelmatig heid. „Als ik iets doe, doe ik het intens, met overgave. Als ik straks oud en grijs ben, wil ik kunnen zeggen dat ik geleefd heb." Lang was hij als jurist in loondienst. „Ik had het goed. Het was comfortabel en veilig, maar ook als een vogel in een gouden kooi, ik wilde uitvliegen." Sinds anderhalfjaar runt hij met drie compagnons Bon Legal LLP, een advocatenkantoor dat ge specialiseerd is in arbeidsrecht, ondernemingsrecht en fiscale procedures. „Daardoor kan ik mijn eigen tijd indelen", glim lacht Alper die zodoende tijd kan vrijmaken voor andere hobby's. Tangodansen bijvoorbeeld. Het liefst op de muziek van Osvaldo Pugliese. „Bombastisch. Met kracht vanuit een zachtheid. An deren duiken een avondje de kroeg in, ik ga tangodansen." Alleen een gezin ontbreekt nog. „Dat zou ik graag willen", zegt Alper. „Het is er nog niet van gekomen, maar ik zou er graag voor gaan. Ik ben gek op kinderen. Misschien ben ik te lang met mijn carrière bezig ge weest. Ik stel me nu wel open ja, maar ik ben kritisch. Aan de an dere kant heb ik ook best wel wat te bieden vind ik." Nieuwe single van Bruno Mars Rowwen Hèze in stuk over Pinkpop Quote van de dag De minder goeie dagen zijn minder slecht dinsdag 4 oktober 2016 Wennen RADIO Het duurt nog 83 dagen voor dat het kerst is, maar liefhebbers van kerstmuziek kunnen alweer terecht bij Sky Radio. De radio zender begon gisteren online alweer met The Christmas Sta tion. SHOW Nick Schilder (32) en zijn vrouw Kirsten verwachten een meisje. Dat maakte de ar tiest, bekend van Nick en Si mon, wereldkun dig op Insta- gram. Ze zijn al de trotse ouders van dochter Nik- ki (5) en zoon Julian (4). Ze trouwden deze Met de uitschakeling van Alper Tekinerdogan in 'Heel Holland Bakt' verdween afgelopen zon dag één van de meest markan te deelnemers uit het populaire programma. Maar wat weten we van hem? Dennis Jansen —Alper Tekinerdogan Morgen is Alper Tekinerdo gan te gast in Smaakt naar Meer, 21.25 bij Max Heel Holland Bakt kandidaat Alper moet weg, jurylid Janny van der Heijden geeft nog wat aanwijzingen, foto omroep max LOS ANGELES De langverwachte nieuwe single van Bruno Mars komt vrijdag uit. De zanger lanceert dan het num mer 24k Magie, zo heeft hij zelf bekendgemaakt via sociale me dia. „Je kunt het mijn eerste sin gle noemen, maar ik noem het de uitnodiging voor een feestje", zo schrijft Bruno op Instagram bij foto's die samen een geheel vormen. 24k Magic is afkomstig van het derde album van Bruno, dat later dit jaar moet uitkomen. Het is zijn eerste nieuwe materi aal sinds 2012 toen Unorthodox Jukebox uitkwam. Sindsdien deed hij nog wel mee op Mark Ronsons megahit Uptown Funk. De filmreeks Taxi krijgt een vijfde deel. De actiefilm gaat op 31 januari 2018 in première. Het eerste deel uit 1998, dat toentertijd voor 8 miljoen euro werd gemaakt, was een groot succes in binnen- en buiten land. MAASTRICHT De Limburgse band Rowwen Hèze is volgend jaar te zien in een landelijke theatervoorstel ling over het festival Pinkpop. De formatie van zanger Jack Poels schrijft ook de muziek voor het stuk en brengt begin april, ten tijde van de première van de voorstelling, een nieuwe cd uit. Het is voor het eerst in hun dertigjarig bestaan dat Row wen Hèze met een theatervoor stelling door het land gaat toe ren. Voor de Limburgse groep heeft Pinkpop een speciale bete kenis: hun optreden in Land graaf betekende in 1992 de lan delijke doorbraak van de band. Reageren: angela@persgroep.nl Mattie Valk wil maar zeggen: het gaat langzaam weer beter met hem na de mediastorm over de tweeling die niet van hem bleek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17