hollands nieuwe. Hanina Ajarai Bekentenis Roemeen in moordzaak Visser kosten Huawei P9 Lite Voor wie niet voor onverwacht hoge wil komen te staan. 13 GEEN TOESTEL NODIG? Dan voel ik ineens twee armen om mijn nek hollandsnieuwe.nl/pzc Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! achtrust is toch een groot goed, denk ik, als ik vermoeid mijn bed uit stap om kwart over ze ven. Het is weekend, ik hoef ner gens te zijn maar dat is geen troost. Als moeder van twee klei ne kinderen weet ik dat ik het ko mende etmaal op volle kracht moet draaien tot zeker een uur na hun bedtijd (ze zijn erg bedre ven in het zo lang mogelijk rek ken van het slaapritueel). weieens verhalen lees of hoor over insomnia. Behalve als ik ver kouden aan het worden ben, dan breng ik minimaal één nacht in delirium door: een staat waarin mijn slaap vederlicht blijft, en mijn dromen bizarre vormen aannemen. Afgelopen nacht was er weer zo een. Rond twee uur 's nachts, wan neer kennelijk de grootste ver moeidheid er wel af is, word ik wakker. De cijfers van mijn digi tale klok geven een genadeloos rode gloed af in mijn donkere ka mer. Vanaf dat moment drijf ik voortdurend in en weer uit dro menland: elk heel uur op mijn klok komt wel langs. 2:05, 3:24, 4:11,5:16 en zo voorts. Hoe harder ik mijn best doe, om weer in slaap te vallen, hoe langer het duurt om daadwerke lijk weg te drijven. Mijn oogle den trillen, alsof ze zelf ook niet meer weten hoe het moet. Als het krampachtige vormen begint aan te nemen, dwing ik mezelf te ontspannen. Ik mag niet meer denken aan de taken die mij de volgende dag te wachten staan. In plaats daarvan concentreer ik me op mijn ademhaling. Het helpt. En dan beginnen de bizar re maar levensechte dromen. Ik bevind me in een huiskamerset ting ergens met allemaal men sen. Het voelt vertrouwd en re laxed aan. Dan voel ik opeens twee armen om mijn nek. Ie mand staat achter mij. Wat de be doeling hiervan is weet ik niet, maar ik interpreteer het als vijan dig. De greep voelt strak aan. Om de persoon achter mij te dwingen los te laten, begin ik met mijn tanden in zijn (dat weet ik dan weer wel: het moet een man zijn) huid te zagen. Het duurt even maar dan heb ik ein delijk resultaat. Ik zie heel scherp hoe zijn huid open scheurt en het bloed naar buiten begint te gutsen. Het gevoel van vijandigheid slaat bij het zien van al dat bloed plots om in immense on gerustheid, alsof het mijn zoon tje betreft. Mijn adem stokt, mis schien niet alleen in mijn dro men maar ook in het echt. Om dat het niet lukt met ademen, ga ik hyperventileren. In het gezel schap zie ik mijn moeder, ik ren naar haar toe met de gewonde in mijn armen. De enge man is ver anderd in een kind. Mijn kind. Ik smeek haar om hem van mij over te nemen en iets aan al dat bloed te doen. Zelf ben ik ver lamd. Dan schrik ik wakker. 6:40. Gelukkig, ik mag nog even een half uur blijven liggen. Bijko men. Wat een verstopte neus wel niet met je doet. „Hij viel mij als eerste aan, toen gaf ik hem een klap." Valentin Ion lijkt het nog even op zelfverdedi ging te gooien. Zijn onderkoelde relaas dat volgt, neemt die indruk weer weg. Nadat Lodewijk Seve rein, een sterke man van 1,90 me ter lang, hem zou hebben gesla gen, sloeg de 59-jarige Roemeen de twee jaar jongere Noord-Hol lander met de vuist tegen de grond. Severein leek even buiten kennis. Hij had geen pistool bij zich, zoals de verdachten eerder beweerden. „Toen maakte de vrouw een on verwachte beweging", zegt Ion nu. Dus sloeg hij haar ook. Nadat hij Ingrid Visser had geraakt, pak te hij een zware, glazen asbak. In de momenten die volgden, onder toeziend oog van hoofdverdachte Juan Cuenca, de onbetrouwbare zakenpartner van Severein, maak te Ion met de asbak en een vaas zijn dodelijke werk af. „Ik was niet ingehuurd hiervoor. Cuenca had me slechts gevraagd of ik hem bij wilde staan mocht er iets gebeuren." Het speelde zich allemaal af op de fatale avond van 13 mei 2013 in het vakantiehuis Casa Colora in de buurt van Murcia dat voor en kele dagen door de daders was ge huurd. Iets wat volgens het Spaan se OM op voorbedachten rade lijkt en de verdachten eigenlijk er kennen. Cuenca had Ion 1.200 eu ro vooraf betaald, en de klus zou met een bedrag tussen de 10.000 en 15.000 euro worden beloond. Geld dat Cuenca niet eens had, want dat was het grote probleem. Als oud-manager van de plaatse lijke volleybalclub was hij Visser 240.000 euro schuldig. De record international nam genoegen met 60.000, maar haar partner wilde al het geld. Daarvoor ging hij met Cuenca in zaken, maar de Span jaard kwam zijn beloftes niet na. Die dag in mei wilde Severein af spraken maken over het geld. „Eén ding is zoiets beramen, iets heel anders is het ook zien ge beuren", zei de 39-jarige Cuenca, vlak nadat hij zijn verklaring een draai van 180 graden had gegeven. Het eerste uur had hij nog volge houden dat een mysterieuze Rus, Danko, de dader geweest was, om dat Severein een schuld bij de Rus sische maffia zou hebben. „Danko bestaat niet, Ion heeft het ge daan", zei de Spanjaard daarna. De derde verdachte, Constantin Stan, zou op dat moment boven zijn geweest. Alledrie waren ze be trokken bij het in stukken hakken van de lichamenen het verbergen ervan in een boomgaard. De jury beslist over ongeveer een maand over de schuld van de drie. 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: dinsdag 4 oktober 2016 Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan is er hollandsnieuwe. Want bij ons kun je altijd en overal online je verbruik inzien. En is je tegoed op dan bepaal je zelf of je tegoed wil bijkopen. Kies ook voor 100% controle met bijvoorbeeld de Huawei P9 Lite. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 17,- per maand. Voor je toestel t.w.v. 299,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 168,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €17,- waarvan €10,- abonnement en €7,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €168,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot tenminste 30 oktober 2016. Verkouden Slapen gaat altijd uitstekend bij mij, een ware zegening als ik Een hoog oplopende ruzie over geld, een grote asbak en een vaas in de stevige handen van een vrij lange Roemeen. Die com binatie kostte Ingrid Visser en haar partner Lodewijk Severein in 2013 in Spanje het leven. Meer dan drie jaar later is er een bekentenis. Edwin Winkels Barcelona fel Valentin Ion vertelt in de rechtszaal over de dood van Ingrid Vis ser en Lodewijk Severein (foto's rechts), fotos epa en anp 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12