Basketbalsters Scheldesport boeken eerste seizoenszege Kwetsuur geen doorn in oog van Post 18 Darters RCT ruim onderuit bij debuut in overgangsklasse Pearle Opticiens nog steeds aan kop De driebanders van Dallinga.com weten weer wat verliezen is. Het eredivisieteam uit Sluiskil gaat onderuit bij HCR Prinsen. AMSTERDAM De darters van Racketcentrum Terneuzen ver loren zaterdag in Amsterdam hun eerste competitiewedstrijd in de overgangsklasse van de Su perleague. De Terneuzense de butant werd met ruime cijfers verslagen door Team Prima Darts. Het werd 8-2. „Dit was een van de sterkste te genstanders", wist RCT-voorzit- ter Wesley van Hoeijen te ver tellen. De twee Terneuzense punten werden in de singles best of se ven behaald door Kevin Blo- mme (4-2) en Dylan van de Vel de (4-1). De vier dubbelpartijen werden verloren door de Zeeuws-Vla mingen en gingen naar de Am sterdammers. In de legs best of seventeen hield het RCT-dartteam met Van de Velde, Blomme, Patrick Raassens en Dany Oosterlinck goed stand. De thuisclub haalde het uiteindelijk met 9-7. Van de Velde gooide drie keer 180. Blomme slaagde erin twee 180'ers te gooien. De tweede wedstrijd volgt op 15 oktober in Terneuzen. In café De Schot uit Zaandam treft het dan opnieuw een opponent uit Noord-Holland. ZAALVOETBAL Groene Ster 2 niet langer ongeslagen Gunst niet op podium Ruime zege voor TTCM Schoe pakt het zilver Het driebandenteam van Dallin- ga.com verloor in de vijfde ronde van de eredivisie voor de eerste keer. HCR Prinsen was in eigen huis te sterk voor de Zeeuws Vla mingen. Pearle Opticiens won zo wel zijn competitiewedstrijd in de eerste divisie als het bekerduel. HCR Prinsen-Dallinga.com 6-2: Frédéric Caudron ontbrak en dat deed zich voelen. Na nederlagen van Bart Ceulemans tegen Anno de Kleine en Patrick Vasseur te gen Raymund Swertz stond Dal- linga met 4-0 achter. Met de wed strijd van Dick Jaspers tegen Jean Paul de Bruijn in het verschiet geen reden voor optimisme. En te recht, bleek later. De Bruijn hield Jaspers lang in bedwang en bleef tot 37-34 binnen handbereik van de Brabander, die het echter vak kundig afmaakte. Steven van Acker had weer een van zijn pro ductieve buien en leidde na tien beurten met 2-23, finishte bij 17-40, maar thuisspeler Jelle Pijl gaf de score in de na beurt nog enig aanzien met een serie van tien, 27-40 na 24 beurten. Pieter Kies Toptuinen-Pearle Opti ciens 2-6: Ook na de vierde ronde is Pearle Opticiens de trotse koplo per in poule 1 van de eerste divi sie. Met opnieuw een glansrol voor kopman Eddy Leppens wer den de punten toegeëigend. De Belg maakte gehakt van thuisspe ler Ad Finmans. Invaller Piet Rodts won goed spelend van Art hur van Schijndel. Pascal Claus won eveneens, al was het een moeizame partij tegen Ludo Kools. Jens van Dam verloor als enige van zijn team, van Rini Boe ren, die een uitstekende wedstrijd speelde. Van Dam: „Er lagen de he le partij niet anders dan 'scheve' ballen." Merwehof/Dérogée-Pearle Opti ciens 0-8,1-11 in sets: In de twee de ronde van de nationale beker had Pearle geen kind aan de hek kensluiter in de tweede divisie. Eddy Leppens, Jens van Dam, Piet Rodts en Dion Bergmans wonnen eenvoudig. bezoekers verschenen verzwakt aan de start en betaalde daarvoor de rekening met een remise. Meer- ten Dallinga was de beste man met 0.975 gemiddeld. Jean Paul de Kraker won ook. Louis Dallinga en Fons Baart verloren, 't Tapperijke-Pearle Opticiens 2 6-2: De Sasse ploeg kwam net te kort voor een puntendeling. Eddie van Goethem, Cor de Jonge en Ro bin Claerhoudt verloren. Piet Rodts redde de eer. „Nog even gas geven", riep Sander Post zaterdagochtend resoluut na afloop van de Clingse Bosloop, een wedstrijd over 7500 meter. De Terneuzenaar had die race min of meer eenvoudig gewonnen, maar moest later toegeven dat hij eigen lijk in de lappenmand zit. Post heeft immers al wat langere tijd last van een blessure aan de achil lespees maar bleef daarmee lopen. Omdat Post steeds meer last van die blessure krijgt, heeft hij feitelijk een stapje terug gedaan en zal hij binnen een paar weken naar een sportarts in het Bel gische Gent gaan. „Daar ben ik aangekomen dankzij Francesco De- groote, die zelf ook al langere tijd uit de roulatie is.aldus Post. Toch was het hem niet aan te zien dat hij last had van wat fysie ke problemen. Hij liep de wed strijd heel constant met exact de zelfde tijd over de twee rondjes van 3000 meter: 10.21. In het afslui tende slotrondje kende Post enigs zins verval, maar kwam hij toch nog uit op een totaaltijd van 26.40. Sabine Vasseur was heerster bij de vrouwen. Hoewel de Axelse vrijdagavond had deelgenomen aan de Ladies Run in Zoutelande nam zij meteen afstand van de rest en liep ze naar de zege. De Terneuzenaren verloren hun derde wedstrijd en wachten nog steeds op de eerste punten. Aan vankelijk zag het er goed uit. De ploeg van speler/trainer Maurits van Aalst leidde dankzij een ster ke tweede periode bij de rust met 38-36. De derde periode verliep minder goed. De Brabanders na men het initiatief en profiteerden van overtalsituaties. In de laatste periode wist Scheldesport zich ge slagen. Het verschil liep nog op tot zestien punten: 59-75. Bij Schel desport waren Peter Maat met ne gentien punten en Matthijs King- ma met achttien punten de topsco rers. De overwinning van Scheldesport kwam geen moment in gevaar. De ploeg van coach Martin van Ham bouwde vanaf het begin stelselma tig aan een voorsprong. De thuisclub was collectief sterker dan de tegenstander. Van Ham zag dat de verdediging goed stond. De score werd vooral in de derde periode opgevoerd via fast- breaks. De marge werd in die fase vergroot tot twintig punten. Julia Fuertes Cabello was aanvallend sterk op dreef. Teamgenoten van de Spaanse forward/ centerspeels ter wisten haar telkens goed vrij te spelen. Cabello was dan ook topscorer met twintig punten. Gözde Dere en Danielle van den Heuvel stonden vaak aan de basis van de aanvallen en scoorden elk acht keer. ORANJE maandag 3 oktober 2016 DARTS ZEIST Hicham El Kaddouri (links) heeft dit weekend met het Nederlands zaalvoetbalteam meegetraind. Nadat bondscoach Max Tjaden enkele afzeggingen ontving voor de tweedaagse stage, nodigde hij het talent van Groene Ster Vlissingen uit. Eer der werd hij al uitgenodigd voor Jong Oranje, foto lex de meester De zaalvoetballers van Groene Ster 2 incasseerden in de top klasse de eerste nederlaag van het seizoen. In Werkendam gin gen de Vlissingers met 5-3 onder uit tegen CFM/Transito. Halver wege was het al 4-0. Na de desastreuze eerste helft kwam Groene Ster 2 nog wel sterk terug, maar de nederlaag kon uiteindelijk niet afgewend worden. Mohammed Alhajaji (2x) en Marcello Tuhuleruw waren na de hervatting de doelpuntenma kers. Wielrenster Quinty van de Guchte uit Driewegen is 23ste geworden bij een wedstrijd voor elite-vrouwen in het Oost- Vlaamse Nederhasselt. 30 van de 57 vrouwen finishten. WIELRENNEN Wielrenner Davy Gunst uit Yerseke is met zijn club Willibrord Wil Vooruit zevende geworden tijdens het Neder lands kampioen schap tijdrijden in dronten. Wielerver eniging Noord Hol land pakte de zege. Gunst sluit het sei zoen met de Rabo bank Developement- ploeg af in Frankrijk, waar hij twee wed strijden rijdt. TAFELTENNIS De tafeltennissers van TTC Middelburg hebben hun eerste overwinning in de eerste divisie te pak ken. De Walcherse ploeg versloeg zater dag Bit.nl uit Ede met 8-2. Arjan Hui den en Sören de Wit te waren met ieder drie punten de grote mannen. Ook Elwin Huiden won een par tij. Het achtste punt werd behaald in de dubbel. VELDRIJDEN Aimee Schoe uit Vrouwenpolder is in Rucphen tweede ge worden tijdens een veldrit voor vrouwen. De Walcherse reed lang in haar eentje op kop, maar werd uiteindelijk bijge haald door een Bel gische renster. Die ging er ook met de zege vandoor in de wedstrijd, die mee telt voor de West- Brabant veldrit com petitie. Einde aan goede reeks Joop van den Oudenhoven Vlissingen BV Sprundel 3-Polka Print 4-4: De De Eekhoorn 4- Bottles/Dockside 6-2. De Geslootene Boom-De Distel bil jarts 5 2-6. Wim de Vos Clinge De basketbalsters van Schelde sport boekten zaterdag in de tweede klasse Zuid hun eerste competitiezege. De mannen van Scheldesport leden opnieuw een nederlaag. Aector Doorns Terneuzen Mannen. Scheldesport-Tantalus 3 59-75: Vrouwen. Scheldesport-Vossenberg 51-34:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 95