Rapide mist nodige passie Waterpoloërs De Schelde zijn concurrent Aquamigos de baas Handbalsters Novitas kennen sterke ouverture Tjoba pakt week voor derby eerste punten 17 volleybalteams winst weer naar de bezoekers. „Bij zo'n stand moet je erin gelo ven dat je de set kan pakken." Jola/Olympus-YVC 4-0 (25-17, 25-18, 25-11, 25-21): Op de over winning van de ploeg uit Made viel weinig af te dingen. „Ze wa ren beter", bekende Meijke van der Plas. „Maar we hebben ons in de eerste set laten frustreren door de scheidsrechter." Die zou veel beslissingen in het voordeel van de thuisploeg hebben geno men. „Hij floot ons af voor een vieze (technische) bal en hen niet. We deden in de eerste set re delijk goed mee." Nadat YVC ook in de tweede set aardig tegen stand had geboden, volgde in het derde bedrijf een afstraffing. YVC rechtte de rug in de vierde set en klampte aan. In de slotfase beschikten de Brabanders echter over het sterkste eindschot. vo 2 speelde aanvankelijk kramp achtig en kwam snel op achter stand. Naarmate de eerste set vor derde werden de bezoekers ech ter de bovenliggende partij. Daar na was Stevo 2 nog twee keer op rij succesvol. Dat was vooral in de tweede set te wijten aan veel Tilburgse fouten. In het derde be drijf werd de beslissende winst hard werkend over de streep ge trokken. Tot slot kon de thuis ploeg de eer redden. Bij de mannen verloor Rapide na een enerverend duel met 3-4 van Bommelerwaard. Olympia vocht dapper, maar moest met 1-5 bui gen voor koploper Tempo. Vrouwen, derde klasse. Rapid-Ra- pide 4-0: Trainer Mark-Jan de Jon ge had het over gemis aan passie en motivatie. „Daardoor waren we aan een kansloze missie bezig te gen een niet eens zo sterke tegen stander." Keeper Matilde Lankre- ijer stopte in het begin van de wedstrijd een strafbal, maar ook dat motiveerde Rapide niet om te genstand van te bieden. Binnen vijf minuten in de tweede helft stond het 3-0 en vijf minuten voor het einde viel de 4-0. Vierde klasse. Teteringen-Olym- pia 3-1: Een geflatteerde uitslag. Olympia had zelfs het beste van het spel. Tien minuten voor het einde hoorde Olympia een straf bal te krijgen en zou het bij 3-2 nog verzekerd zijn van een span nende slotfase. Nu stapte een tech nisch beter Olympia zonder pun ten van het veld. Het verlies was ook het gevolg van gemis aan ef fectiviteit. Bij de stand 2-0 scoor de Claire de Dobbelaere tegen. Mannen. Vierde klasse. Olym- pia-Tempo 1-5: In de eerste helft kon Olympia het nog bijbenen. Er was zelfs een misverstand voor no dig om Tempo op 0-1 te brengen. Na rust verhoogde Tempo de druk. Daar had de thuisploeg moeite mee. De koploper dwong via die pressie verschillende straf- corners af. Daarvan werden er vier benut. Bij de stand 0-4 scoorde Yannick Schoonakker tegen. Rapide-Bommelerwaard 3-4: Het was een wedstrijd met twee ge zichten. In de eerste helft was Ra pide de betere. Het werd 2-0 door treffers van Robert de Kerf (straf- corner) en Yassin Hadouchi. In de tweede helft boog Bommeler waard de achterstand om in een voorsprong van 2-3. Teun van Doe selaar zorgde vijf minuten voor tijd nog wel voor 3-3, maar twee minuten later viel de 3-4. Het duel ging in de beginfase nog gelijk op, maar daarna bouwde de ploeg uit Hulst aan een voor sprong. Er werd goed druk gezet op de Brabantse verdediging. Bij iedere balonderschepping ging het tempo omhoog. Daaruit wist Novitas veel te scoren. Bij de rust was de kloof al zeven punten: 2-9. Tussendoor stopte Cindy Due- rinck, die sterk keepte, nog een strafschop. Zij stond slechts vijf te gendoelpunten toe. „In de tweede helft hoefden we met deze voor sprong geen risico's te nemen. HVM wist zich geen raad met on ze verdediging. Ze kwamen er niet doorheen", zei trainer Erwin Bel van Novitas na afloop. De Hulster coach gunde ook de jeugdspeelsters Fenna Steijaert en Renske Blaeke speeltijd. enig aftasten zat Tjoba voortdu rend aan de goede kant van de sco re. Echt loskomen van de tegen stander uit Hardinxveld-Giessen- dam lukte niet, want daarvoor lie ten de Bevelanders verdedigend te veel steekjes vallen. Maar na rust (8-7) was de defensie op or de. Vanaf 10-7 kwam Vrienden schaar nog wel langszij (11-11), maar Tjoba had ook aanvallend het beste bewaard voor het laatste kwartier. Tempo-Swift 22-13: Meer dan één helft aanhaken bij Tempo zat er zaterdag niet in voor Swift. Kort voor rust (8-4) sloeg de koploper uit Alphen aan den Rijn al een gaatje. Na de thee schakel de de thuisploeg een tandje bij. Swift kwam niet meer uit de houdgreep. De ontmoedigde Mid delburgers bleven verre van het voorgenomen stunt je. In de eerste klasse won zowel Ondo (koploper) als Fortis. De eerste wedstrijd van De Schel de was tegen een ploeg die even eens in de middenmoot bivak keert, maar waar het altijd lastig tegen spelen is. Er was een snelle voorsprong, maar daarna maakte De Schelde twee foutjes die door Aquamigos werden bestraft 1-2. De Schelde kwam snel op 2-2, maar miste vervolgens een straf- worp. Het was rommelig, maar toch werd het 3-2. Met nog een minuut te spelen, werd het 3-3, maar toch was het De waterpoloërs van De Schelde hielden het lang spannend. vijf seconden voor het verstrij ken van de tweede periode 4-3 voor De Schelde. Ook de derde periode was bijzonder spannend. De Schelde kwam op 5-3, maar zag twintig seconden voor tijd Aquamigos terugkomen op 5-4. Toen het in de laatste periode snel 6-4 werd, leek de wedstrijd gespeeld. Maar ook De Schelde miste een goede kans en Aquami gos kwam weer op 6-5. Toen het met anderhalve minuut te spelen 7-5 werd, was de winst binnen. Scores De Schelde: Niek Kamp man 3 en Sven Schieman, Mertijn Loof, Koen Legters en Cees van Houwelingen 1 maal. maandag 3 oktober 2016 nvc ^Libanon So boekt zege Het eerste vrouwenteam van Stevo kwam dit weekeinde niet tot een zege. Libanon was in Zuiddor- pe veel te sterk. Het werd 0-4. fotocamileschelstraete Volley Tilburg 5-Stevo 21-3 (24-26,14-25, 23-25, 25-16): Ste Rapide verloor in de derde klas se van de hockeycompetitie voor vrouwen met 4-0 bij koplo per Rapid. Een klasse lager ver diende Olympia mer dan het 3-1-verlies bij Teteringen. Peter Snelders Vlissingen De handbalsters van Novitas zijn de competitie in de derde klasse uitstekend begonnen. In Made werd HVM 2 met 17-5 geklopt. Aector Doorns Terneuzen Scores Novitas: Patricia Bel 8, Pat ty van Kerckhoven 4, Mascha Spie- ringhs 2, Femke Steijaert, Renske Biaeke, Petra Mei, allen 1. Na de winst op Vriendenschaar is Tjoba niet langer de hekken sluiter in de overgangsklasse. Swift verloor wel en staat nu als enige nog puntloos onderaan. Zaterdag treffen de twee teams elkaar in Middelburg. JaapJan Ritsema Vlissingen Tjoba-Vriendenschaar 17-13: Na Hoewel de waterpoloërs van De Schelde zaterdag vier spe lers moest missen en noodge dwongen met jeugdspelers aan moest treden, boekten zij een belangrijke 7-5-overwinning op Aquamigos. Ko Machielsen Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 94