VC Vlissingen blijft foutloos Gemengde gevoelens bij Kloetinge na 1-1-gelijkspel Spui en Cadzand blijven met lege handen achter 12 HOOFDKLASSE A PUNTENVERLIES A Hoek is in het duel met DFS vooral voor rust heer en meester. De ploeg verzuimt echter te scoren en het blijft 0-0. Na een stroeve start liet Pennings zich een paar keer verbaal gelden. Hij vond dat zijn spelers veel snel ler de diepte moesten zoeken en werd vervolgens op zijn wenken bediend. Geraldi Geerman zocht de diepte, werd aangespeeld en zag hoe zijn voorzet door Mickey Knarren in eigen doel werd ge werkt (t-o). Twee minuten later ging Renzo Roemeratoe op snel heid diep, werd op maat bediend en leverde een voorzet af bij Geer man (2-0). KARAKTERISTIEK „Iedereen kwam steeds in de bal", analyseerde Pennings. „De jongens moeten zelf leren inzien dat je de ruimtes dan kleiner maakt. We moesten het veld juist groter maken en deze ploeg kapot spelen. Dat lukt als je steeds de ruimtes induikt." Bij een 2-0-voor- sprong halverwege zou je denken: wedstrijd gespeeld. Maar Vlissin gen werd na rust weer een beetje nonchalant. Pennings: „We dek ten niet meer door en lieten Che vremont veel te gemakkelijk men sen inspelen. Daardoor kregen we in die fase ook een paar gele kaar ten en die strafschop tegen." Eloy Cox, een halverwege inge vallen handenbindertje bij Che vremont, ging over het been bij Jarreau Manuhuwa en benutte zelf de strafschop (2-1). Het was pas de eerste keer dit seizoen dat Vlissingen-doelman Joan van Bel zen op eigen veld een goal moest incasseren. Bijna kwam daar nog een tweede tegentreffer bij, maar de kopbal van een Limburgse ver dediger eindigde op de lat. Inval ler Abdoe Abdenbi besliste het duel vervolgens, zeven minuten nadat hij binnen de lijnen was ge komen: 3-1. Daarmee boekte Vlis singen de vijfde overwinning van dit seizoen en is het thuis nog al tijd foutloos. Vlissingen is na zeven duels zelfs gedeeld koploper in de hoofd klasse, omdat de wedstrijd van lei der Blauw Geel'38 tegen Gestel gis termiddag werd gestaakt. Vlissin gen draait dus bovenin mee en dat wil Ruud Pennings graag zo houden. „Vandaag misten we Khalid El Hattach en Saïd Bouzambou door hun stage bij het Nederlands zaal voetbalteam. Zij zijn er volgende week weer bij en Hoessein Bou zambou is ook weer in training. Etienne Mallie en Regilio Pinas hebben negentig minuten ge speeld, Raymond Wolff ook bijna een hele wedstrijd en Daniel Jan sen heeft ook minuten gemaakt. We zitten straks dus weer iets rui mer in ons jasje. Maar het belang rijkste is dat we wedstrijden blij ven winnen." r was nog precies een kwartier te spelen, toen de voorzet vanaf de rechtervoet van Nick de Groote vertrok. Guillau- me Clinckemaillie koos slim posi tie, kopte de bal naar de verre hoek en wilde al bijna juichend weglopen. „Ik zag 'm gaan", zei de Belgische aanvaller na het duel met DFS. De inzet van Clin ckemaillie stuitte echter op de binnenkant van de paal, precies in de handen van doelman Peter Veeneman. Het was, achteraf gezien, hét moment van de wedstrijd. Al we zen ze bij DFS naar de kans voor Roy de Ruiter, wiens kopbal door Hoek-goalie Jordi de Jonghe onschadelijk werd gemaakt. Hoek had echter de meeste en de beste kansen, maar faalde in de af- KARAKTERISTIEK werking. Het gelijkspel zorgde voor een onbestemd gevoel. „Want als er één ploeg had moe ten winnen, dan waren wij het", zei rechtsback Fabian Wilson. Zijn trainer had dat liever ook gedaan, maar kon niet eens onte vreden zijn over wat hij had ge zien. „Als wij de t-o maken, win nen we deze wedstrijd", zei Jan nes Tant. „Er zat meer in, zeker op basis van de eerste helft." Het was echter niet de eerste keer dit seizoen dat Hoek ver zuimde het verschil in doelpun ten uit te drukken. Nadat het eer der tegen Sliedrecht (t-i) en Swift (ook t-t) niet het bevrijden de - tweede - doelpunt maakte, lukte het tegen DFS niet om de score te openen. Clinckemaillie: „We hadden ook wel wat pech. Ook al was de bal goed ingescho ten, steeds zat er een been tussen of stond er iemand van DFS net voor. Het was simpel: we moes ten die goal maken en dan was het ook klaar geweest." Hoek haalde voor rust een hoog niveau. Na wat aftastende handelingen nam de ploeg vanaf de tiende minuut het heft in han den. DFS kwam er nauwelijks nog fatsoenlijk uit, Hoek liet de bal goed rondgaan, had de contro le en creëerde uitstekende moge lijkheden. Tien minuten voor rust claimde de ploeg een straf schop toen Thomas van Renter- ghem opzichtig aan zijn shirt werd getrokken. De linksback voetbalde echter verder, waar hij naar de grond had moeten gaan. „Het tempo lag hoog en we kre gen kansen", aldus Tant. „Het ontbrak alleen aan efficiëntie voor het doel. Vorige week tegen Smitshoek maakten we er vier maar hadden het er acht moeten zijn. Vandaag hadden we er zeker drie of vier moeten maken." De trainer zei zich nog geen zorgen te maken. „Als we geen kansen zouden creëren, zou dat wel zo zijn. Nu deden we alles goed, al leen maakten we het niet af." Koppositie Bij een overwinning had Hoek de koppositie gedeeld met Achil les Veen, dat door het terugtrek ken van Haaglandia zaterdag niet in actie kwam. Hoek zag Spijke- nisse de tweede plaats overne men en weet dat ook Ter Leede en RWH - die beiden pas zes duels hebben gespeeld - minder niet hoogstaande wedstrijd open de Jari Peeman de score voor Spui en kopte Mark de Feijter de gelijk maker binnen. Dankzij twee doel punten van Delano Westerink en een strafschopgoal van Jelle Boog aard werd het uiteindelijk 4-1. Trainer Steven Seedo van FC de Westhoek zag zijn ploeg niet goed en niet slecht spelen en noemde het een zakelijke zege. Cadzand-Woifaartsdijk 1-3: De be zoekers overklasten Cadzand in het eerste half uur en legden daar mee de basis voor de eerste zege van het seizoen. Ricardo van Beve- ren maakte de eerste twee goals en Erik de Kok zorgde voor 0-3. Miguel Walraven was na afloop dan ook een tevreden trainer. „Het was een goede wedstrijd van onze kant, maar de score had nog hoger uit mogen vallen. We zijn goed door blijven gaan en zijn ein delijk van die hatelijke nul af." „Een gelijkspel met gemengde ge voelens", noemde Kloetinge-trai- ner Arie van der Zouwen het. Hij vond dat zijn ploeg qua spel mis schien niet de volle buit verdien de, maar tegelijkertijd was de te gentreffer een zeer ongelukkige. „Met periodes speelden wij best aardig, maar er waren ook mo ment dat we het even kwijt wa ren", vertelde de trainer. „Zij kwa men zeer gelukkig op 0-1, door een eigen goal van Stefan Quin- ten uit een corner. Verder zijn ze bijna niet gevaarlijk geweest." Dat doelpunt viel al in de ne gende minuut. Een dikke vijf mi nuten later stond het echter al weer gelijk. Wie anders dan tops corer Tom Wuyts verzorgde de ge lijkmaker. „Het draaide ook van daag weer goed bij Tom. Hij speel de eerst in de spits, net als vorige week, en later vanaf de flank." MZC'11-Zuidland 2-4: Al na vijf minuten stond MZC'11 op voor sprong. Martijn van Grunsven werkte een corner in de kluts van dichtbij binnen. „Dan groeit je vertrouwen", zei Alexander van Keulen. Dat vertrouwen werd ech ter niet beloond. De thuisploeg speelde geen goede wedstrijd. „Misschien wel de slechtste tot nu toe", aldus de teleurgestelde Van Keulen. Zuidland kwam terug tot 1-2, waarna Ingmar Quist de 2-2 maak te voor MZC'11. Drie minuten na die gelijkmaker werd het 2-3 en vlak voor tijd ook nog 2-4. maandag 3 oktober 2016 Het mooie aan VC Vlissingen is dat de ploeg soms heel weinig nodig heeft om doelpunten te maken. Een nadeel is echter soms ook dat de hoofdklasser af en toe wat gemakzuchtig kan zijn. Die eigenschap resulteerde vorige week in een pijnlijke 2-0-nederlaag bij EHC, maar gis teren herstelde de ploeg van Ruud Pennings zich. Chevre- mont werd met 3-1 verslagen. Barry van der Hooft Vlissingen VC Vlissingen-Chevre- mont 3-1 (2-0). 34. Mickey Knarren 1-0 (eigen doel punt), 36. Geraldi Geerman 2-0, 59. Eloy Cox 2-1 (straf schop), 78. Abdoe Abdenbi 3-1. Scheidsrechter: B. Sahi- ner (Oss). Gele kaart: Etien- ne Mallie, Quincy Gooding, Milton Roemeratoe (allen VC Vlissingen) en Kjell Arets (Chevremont). Aantal toeschouwers: 250. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe, Milton Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Dangelo Mar- tien (82. Daniel Jansen); Re- gilio Pinas, Quincy Gooding, Eren Yildizturan (71. Abdoe Abdenbi), Etienne Mallie; Raymond Wolff (82. Salim Ben Sellam) en Geraldi Geerman. De trekker wordt Barry van der Hooft Hoek Hoek-DFS 0-0. Scheids rechter: R.H.J. van de Waerdt (Veenendaal). Aan tal toeschouwers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Alexander Embrechts, Giovanni Siere- veld, Thomas van Renter- ghem; Birgen Martens, Reguillo Vandepitte, Na than Lagrou; Kyle Does burg (53. Nick de Groote), Josimar Pattinama (67. Leonardo Faioli, 86. Sas- cha Beshliaha) en Guillau- me Clinckemaillie. Spui en Cadzand dolven zater dag het onderspit in de vierde klasse. Spui verloor met 4-1 op bezoek bij fusieclub FC De West hoek, terwijl Cadzand op eigen veld tegen Wolfaartsdijk onder uit ging: 1-3. Robin Hamelink Vlissingen FC de Westhoek-Spui 4-1: In een Op het eigen Wesselopark is Kloetinge er niet in geslaagd Nieuw-Lekkerland te verslaan. De zaterdag-eersteklassers hielden elkaar keurig in even wicht: 1-1. MZC'11 verloor ook de vijfde wedstrijd, nu met 2-4 van Zuidland. Daniel Vervelde Vlissingen Kloetinge-Nieuw Lekkerland 1-1:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 89