Mensen met schulden dieper in de problemen Alleen op afspraak 18 Tweede feestweekend voor jarig kanaal De sluiswachters van Hansweert hadden zaterdag voor één keer hun handen vol aan mensen in plaats van schepen. Opening Hipperdepip Goes Terwijl zijn oma geboeid naar de toelichting van Rijkswaterstaat luistert, dwalen de ogen van Mat- thijs van de Velde (8) uit Tholen af naar de vele knoppen op het be dieningspaneel voor de Hans- weertse sluizen. Je ziet hem den ken: hebben we hier nu een half uur voor in de rij gestaan? „Ik vond het sluisgebouw leuk, maar ik heb meer met reddingsbo ten", bekent Matthijs later. Geluk kig voor hem is de KNRM ook aan wezig tijdens het tweede van vier themaweekenden om het 150-ja- rig bestaan van het Kanaal door Zuid-Beveland te vieren. Het ka naal en de bijbehorende bedrijvig heid staan deze keer centraal. Om die reden openen bedrijven op en rond Kaai85 hun deuren. Vooral bij het sluisgebouw in Hansweert en de verkeerspost in Wemeldin- ge is het druk. Sluiswachters Wido van de Vin- ne, Lucien Vermeulen en Peter Visser moeten hun aandacht ver delen tussen de binnenkomende schepen en de groepjes mensen die over hun schouders meekijken en vragen stellen. Geduldig leg gen de mannen uit hoe zij werken en waar de vele knoppen en beeld schermen voor dienen. Asha Hoo- gerland kijkt met dochter Gwen dolyn (5) toe hoe een binnenvaart schip de sluis in vaart. „Ik rijd al tijd over de Vlakebrug en dan zie je de sluizen van een afstandje. Dit is een unieke kans om te zien hoe het er achter de schermen aan toe gaat." Daar zijn Jaap en Corrie Janse het helemaal mee eens, al hadden zij hun zinnen eigenlijk gezet op de Hansweertse verkeers post. „Ik ben erg geïnteresseerd in de scheepvaart op de Westerschel- de", legt Jaap uit. „Daarvoor moet je bij die post zijn. Helaas hing er een briefje op de deur waarop stond dat zij 'wegens omstandig heden' niet open zijn vandaag. Jammer, maar dit is ook leuk." Goes Inwoners van de vijf Bevelandse gemeenten die schulden hebben, raken steeds dieper in de proble men. Hun schulden worden gro ter en de complexiteit van de pro blemen die daarmee gepaard gaan, neemt toe. Dat blijkt uit de evaluatie van het minimabeleid van de gemeen ten Reimerswaal, Kapelle, Borsele, Goes en Noord-Beveland. Die wer ken op dit gebied samen in de Ge meenschappelijke Regeling De Be- velanden. Uit de voorlopige conclusies van de evaluatie komt naar voren dat op een aantal vlakken werk aan de winkel is. Er zijn weliswaar vol doende regelingen waar minima een beroep op kunnen doen, maar de aanvraagprocedures zijn soms te ingewikkeld en ook aan de com municatie schort het nog. Ander aandachtspunt is het ver groten van de bekendheid van de gemeentelijke schulddienstverle- Aanvraagprocedures zijn te ingewikkeld. Ook schort het aan de communicatie ning. Om eenzaamheid te bestrij den, moet de doelgroep ook beter bij de maatschappij betrokken worden. Het uiteindelijke doel van de vijf Bevelandse gemeenten is tot een integraal armoedebeleid te ko men. BORSELE Een uittreksel rege len, geboorteaangifte doen of een nieuw rijbewijs aanvragen. Vanaf vandaag kunnen inwo ners van de gemeente Borsele dit soort zaken alleen nog op af spraak regelen. Daarmee wil de gemeente lange wachttijden voorkomen. De gemeente viert de over gang naar het werken op af spraak met een speciale choco ladereep voor de eerste driehon derd inwoners die hun burger zaken op de nieuwe manier re gelen. De reep is van de Middel burgse stichting Chocolate Lo vers en het ontwerp voor de speciale wikkel komt van kun stenaar Rem van den Bosch uit Ellewoutsdijk. Een afspraak maken bij de af deling Burgerzaken kan via www.borsele.nl of 0113-238383. IN DE REGIO Goes krijgt een verjaardags winkel. Donderdag opent ver jaardagswinkel Hipperdepip haar deuren in de Bevelandse stad. Hipperdepip is een dagbeste dingslocatie waar cliënten van Stichting Zuidwester onder an dere traktaties en cadeautjes maken. De winkel is gevestigd in het pand aan de 's-Heer Hendrik- skinderenstraat 4. Op deze locatie zat eerder de kringloopwinkel. Wethouder Derk Alssema ver zorgt om 16.00 uur de officiële opening. Iedereen is welkom vanaf 15.30 uur. MIJN DORP MIJN STAD TALENTENJACHT A maandag 3 oktober 2016 Een kijkje naar én achter de schermen Ellen Jobse Hansweert Vooral het sluisgebouw in Hansweert en de verkeerspost in We- meldinge zijn in trek tijdens het themaweekend, foto mechteld jansen Luc Oggel GOES Samenkomst medici De Bruno Gröning Vriendenkring houdt morgen om 19.30 uur een lezing genaamd 'Gezond heid kan men niet kopen'. De Bruno Gröning Vriendenkring is een kring die be staat uit artsen, psy chologen en andere personen die werk zaam zijn medische GOES beroepen. De groep stelt mensen ge zond te kunnen ma ken door de patiënt kennis te laten ma ken met een kracht die Heilstrom wordt genoemd. De groep komt in Hotel Terminus in Goes bijeen. KATTENDIJKE Lezing over voe ding In Kattendijke wordt op donderdag 6 ok tober een lezing ver zorgt over voeding in relatie tot huid en darmklachten. De lezing wordt ge geven door Erik-Alexander Rich ter, van RTL4-pro- gramma 'Life is Beautiful'. De bijeen komst vindt plaats in 't Katshuis. Kos ten bedragen tien euro. Aanmelden kan via e-mail: olivia@ olijfspastudio.nl. THOLEN Chimène Jeroense mag zich hét talent van Tho len noemen. Met haar vertolking van het nummer Let it go van James Bay won zij zaterdagavond de eerste editie van de talentenjacht Dit is Tholen. In gemeenschapscentrum Meulvliet streden negentien talenten om de Leen Ottevan- ger Bokaal. Hun optredens werden beoordeeld door een vierkoppige jury, bestaande uit soapster Ferry Doedens, wethouder Kees van Dis, choreograaf Volkan Tasdan en on- derwijsdirecteur Maarten van der Kooij. Het evenement vond plaats in het kader van het feestjaar '650 jaar Tholen'. FOTO LEO ADRIAANSEN GOES Historisch Museum De Bevelanden, 13.30-16.30 uur- Workshop weven; Wijkcentrum De Spinne, 19.30 uur- Bridgecursus. HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit kracht, souplesse, coördinatie en uit houdingsvermogen KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur -Sjoelenen Biljar ten voor senioren. KRUININGEN Hof Cruninghe, Lan- geviele 41, 13.30-15.30 uur- Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden. NIEUWDORP Covra NV, Spanje- weg 1, 08.30-17.00 uur-Tentoonstel ling 'Onderweg' door Nathalie van Terheijden. RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur - Kaart spellen voor senio ren. WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00-10.00 uur- Allevo Lessen 'Be wegen voor 50+'. YERSEKE Moerplein, 19.15 en 20.15 uur - Bewe gingsuur voor senio ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65