Goede service helpt Forza Oostkapelle pakt een punt bij RKAVV, Smerdiek gaat onderuit Hockeysters Walcheren veel te sterk voor HSD 17 ronde van veldseizoen aan eerherstel makkelijk scorende vrouwen, domineerde in Delft. Vanwege de verdedigende druk en aan vallende scherpte van Fortis kwam Excelsior er na rust (12-9) Vier punten pakken in de drie resterende veldwedstrijden en alles ziet er anders uit met meer aan te pas. Stormvogels-SKV 11-12: Stormvo gels leed de tweede nederlaag op rij. De derdeklasser kan het ge mis van Arjen Schoe, Sander Ver- rij zer, Petra Rijn - allen zitten in de ziekenboeg - niet opvangen. Het Westkapelse team kreeg kan sen te over, maar had een te laag rendement. Atlas-Togo 22-14: Na een corrige rend tikje van de coach zette At las de beroerde start tegen Togo nog voor rust recht: 10-9. De Goe- senaren overtuigden allesbehal ve en vielen verder terug na het uitvallen van Marcel Joziasse. De Rittemse ploeg demarreerde een voudig naar de winst. Scores Togo: Marten Postema 6, Niek Meerman 4, Desiree Voshart en Asmara Tiber, Sharona van Bel- zen en Marcel Joziasse 1. Scheldevogels-KVK 9-18: Een de gelijk KVK had geen kind aan Scheldevogels. Van het geprezen Bergse vrouwenkwartet onder vonden de Kapellenaren geen last. Door het verlies van de con currenten staat koploper KVK nu vier punten los. Scores KVK: Koen Volkers 6, To- nia Verdonk en Niels Verdonk 4, Romie de Winter 2, Sander Slabbe- koorn en Lennard Volkers 1. Olympia-Seolto 7-20: Halverwe ge was al evident dat hekkenslui ter Olympia geen partij was voor koploper Seolto: 1-15. Een grote uitslag hing in de lucht, ware het niet dat de Vlissingers bewust gas terugnamen. Door individuele foutjes liep Blauw Wit tegen het ervaren Ventura Sport tegen een vroege achterstand aan. Die kwam het niet meer te boven. De Kloetin- gers naderden nog tot op twee punten, maar de afgekeurde tref fer op 7-9 was de nekslag. Forza-Skunk 4-0 (25-22, 25-22, 25-22, 29-27): De eerste wedstrijd van Forza leverde meteen de volle winst op. Beide teams begonnen sterk en deden niet zo gek veel voor elkaar onder, maar omdat de thuisploeg serverend net iets meer in huis had, werd daarmee het verschil gemaakt. Met die goe de opslag werden soms onbezon nen aanvallende acties gecompen seerd. Met de winst op zak bleef Forza in de laatste set knokken voor een bonuspunt. Skunk werk te drie matchpunten weg, maar met degelijk spel rondde Forza af naar winst. Nieuwkomer Colin de Bus tekende voor het laatste punt. AVC'87-Atak'55 3 2-3 (25-17, 23-25, 22-25, 25-18,13-15): De Thoolse ploeg speelde al veel be ter dan in het openingsduel van de competitie, maar was soms nog wisselvallig. Met een voorbeel dige inzet als sterk wapen was AVC'87 niettemin dicht bij de winst. De Zeeuwen maakten meer punten, maar moesten tan denknarsend toestaan dat de winst naar Waspik ging. Dat was vooral te wijten aan het verloop van de tweede en derde set. Daar in was het aan Thoolse kant tot twee keer toe nét niet. Nadat AVC87 in de vierde set op gelijke hoogte was gekomen, was dat ook in de laatste set het geval. Phoenix-BOK 4-0 (25-13, 25-13, 25-13,25-16): Met een gelegen heidsteam was BOK volstrekt kans loos in Zaltbommel. De thuisploeg buitte een overschot aan ervaring uit, had in een mum van tijd door waar BOK kwetsbaar was. Vrouwen. 25-11,25-15): WS'92 nam met een prima en gevarieerde opslag het initiatief. Omdat de thuis ploeg daar niet veel tegenover kon stellen, ging de eerste set naar de Vlissingers. In de tweede set wa ren de teams aan elkaar gewaagd, maar beschikte VCN over het sterkste eindschot. Daarna liep de foutenlast aan Zeeuwse kant op. WS'92 speelde vooral tegen zich zelf en trof een opponent die daar van profiteerde. Forza-Fusion 3-1 (25-21, 23-25, 25-17,25-20): Met veel service- druk nam Forza in de eerste set het initiatief. De thuisploeg speel de sterk, was trefzeker in de aan val en liet het nauwelijks op ral ly's aankomen. Halverwege de tweede set liet Forza de bezoekers Volleybalsters van BOK buigen in Tilburg een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege. terug komen. De spelverdeling werd door een ondermaatse pass voorspelbaar, waardoor Forza aan vallend aan banden werd gelegd. Na verlies in de tweede set bleef de Schouwse ploeg nogal romme lig spelen. Met een betere service werd niettemin de basis gelegd voor twee nieuwe setzeges op rij. Volley Tilburg 3-BOK 2-3 (25-19, 29-27, 21-25, 26-28, 9-15): Een boeiende wedstrijd van ruim twee uur, waarin BOK een 2-0-achterstand in winst omzette. De thuisploeg bestookte BOK met een lastige opslag, waardoor de Zeeuwse servicepass lang niet al tijd goed kwam en het hard wer ken was om een goede aanval op te zetten. In de derde set kwam de ommekeer. BOK zette de Tilbur- gers serverend onder druk en haal de de angel uit de Brabantse aan val. Na de nipte gelijkmakende winst was BOK in het laatste be drijf oppermachtig. „De tegenstander was beter en het was niet onze beste wed strijd. Ik kan er mee leven, hoe moeilijk dat ook is", zei IJzendij- ke-trainer Guus van de Velde. „Het is een wedstrijd om snel te vergeten. Gelukkig is er volgende week een nieuwe kans voor ons om een beter resultaat te halen." Smerdiek gaf in de eerste klas se in het begin veel te veel ruim te weg en Odysseus'91 kon ge makkelijk op 0-2 komen. Uit een strafschop maakte Griffith Vais- saire de aansluitingstreffer en de hoop was weer terug. Die hoop was ook weer snel weg, want di rect vanaf de aftrap zorgden de Utrechters voor 1-3. Meteen na rust kreeg Smerdiek een grote kans op 2-3. De wedstrijd kabbel de voort en na een rode kaart voor Odysseus'91 werd het nog 1-4. „Deze nederlaag is onze eigen schuld. Dit was een wedstrijd vol tegenvallers. Voorlopig valt alles telkens de verkeerde kant op. Het is net niet en ons veldspel is ook nog niet goed", aldus Servaas Brouwer van Smerdiek. Oostkapelle was in de tweede klasse voor rust zoekende bij RKAVV. De formatie van Ilona Stouthamers was de betere ploeg en kreeg genoeg kansen. Het vi zier stond niet op scherp en het bleef het 0-0. „Dit punt voelt als een nederlaag. We geven geen kans weg, maar scoren zelf ook niet. Het is balen, maar we zijn nog ongeslagen", zei Stouthamer. De hockeysters van vierdeklasser Walcheren waren enkele maten te groot voor het jeugdige HSD. Met een 10-0-zege gaf Walcheren de ingebruikname van het nieuwe clubtenue (zwarte shirts in plaats van de oranje geblokte outfit) een extra tintje. Tien minuten in de tweede helft had het er nog geen schijn van dat het krachtsverschil in dub bele cijfers uitgedrukt zou wor den. Toen had HSD zelfs een licht veldoverwicht en kreeg het Zierik- zeese teams zelfs een aantal aardi ge kansen. Maar zoals zo vaak was scoren een te moeilijke opgave. Ook het geloof in een positief re sultaat was op dat moment al sterk gereduceerd, want de tegen stander, gecoacht door Rachel Schoonderwoerd, leidde toen al met 4-0. In de eerste helft opende Lotte Schoonderwoerd de score en via treffers van Maira Burggraaff (2x) en Frederique van Amersfoort werd de rust bereikt. Toen de druk van HSD was ge luwd, werden de riante cijfers bereikt door treffers van Frederi que van Amersfoort (3x), nieuwe aanwinst Carlijn Hes, de jarige Ca- ro Schuitema en Maira Burg- ggraaff. maandag 3 oktober 2016 van de nul af —Tom Mertens, trainer Tjoba Scores Fortis: Maurice van der Ha ve 9, Joyce Schoonaard 6, Anita Wielemaker en Remco Crucq 3, Yasmin Swiers 2, Kim Baas en Mat hijs de Vries 1. Scores Stormvogels: Wilco Schoe 3, Loura Kleinepier en Niek Peene 2, Angela Matthijse, Emme- ly de Visser, Davie Poortvliet en Jan Theune 1. Scores Atlas: Ben Hese 6, Seran de Witte, Johnny Forrer en Tho mas Mesu 3, Evi Ovaa, Shannon Bakker en Stephan den Boer 2, Rigt van der Woude 1. Scores Seolto: Remi van den Broe- ke 6, Mick Goedegebuur 5, Mariëlle Francke 3, Mayella Kuizen- ga 2, Lieven Middelhoek, Cyntha Minderhoud, Sjoerd Koetje en Mau rice Brul 1. Blauw Wit-Ventura Sport 12-15: Scores Blauw Wit: Marieke Wol- ters, Niek van Diemen en Thomas Minnaard 3, Ivo Flipse 2, Wouter de Kunder 1. Voor de volleyballers van Forza was de eerste klap in de tweede divisie meteen een daalder waard. De Zeeuwen wonnen met 4-0 van Skunk. Bij de vrou wen boekten BOK (3-2) en For za (3-1) in de promotieklasse een overwinning. Peter van Kouteren Vlissingen Mannen. VCN 4-VVS'92 3-1 (22-25, 28-26, In de hoofdklasse van het vrou wenvoetbal werd IJzendijke za terdag op alle fronten afge troefd door een sterk Jong PEC Zwolle. In Zwolle werd het 8-1. Ook Smerdiek ging onder uit, met 4-1. Oostkapelle speel de gelijk. Robin Hamelink Vlissingen Peter Snelders Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60