Vroeg verjaardagscadeau voor Mark Boot Fraai gereden proeven leveren Michelle Eversdijk overwinning op 19 De Booij en Muilwijk strijken met de eer Mark Boot uit Burgh-Haam- stede was de grote uit blinker bij de afsluitende wedstrijd om het Open Zeeuws Kampioenschap motorcross 2016 op het RES-circuit in Axel. Hij gaf zich met het binnenhalen van de titel bij de MX 2 4-takten alvast een vervroegd verjaardagscadeau tje. Morgen viert de KTM-rijder zijn 25ste verjaardag. De Schouwse crosser haalde in de drukst bezette klasse beide manches op overtuigende wijze binnen, telkens voor de Belg Yan- nick Heylen. Daarachter waren er felle gevechten om de derde plaats. Nancy van de Ven uit Vlis- singen ging volop de strijd aan met haar mannelijke concurren ten. In de eerste manche werd zij knap vierde achter Carsten Goede- gebure uit Yerseke. In de tweede manche werd Goedegebure op nieuw derde. Van de Ven kwam nu niet aan de finish. Dat overkwam de sterk rijdende Jordan Lee van Maaren in beide manches. In de eindstand eindigden Joey Verwijs uit Lepel straat en Marvin Boone uit Yerse ke als tweede en derde. Boot was niet alleen gelukkig met de titel, maar behaalde bij de senioren ook de meeste punten en won daardoor de Erik Koote wisseltrofee. Een trofee als eerbe toon aan de twee jaar geleden tij dens het OZK dodelijk verongeluk te Koote. De trofee werd hem on- De meeste crossers van mijn leeftijd, en dan vooral hier uit de buurt, denken nog dagelijks aan Erik der luid gejuich door de vorige winnaar, Roy Gijsel, overhandigd. „De meeste crossers van mijn leef tijd, en dan vooral hier uit de buurt, denken nog dagelijks aan Erik. Een geweldig gemis. Ik mag de trofee in elk geval een jaar in de prijzenkast houden. Deze krijgt een mooie plaats" zei Boot. Bij de MX 1 was er een geheel Zeeuws podium. Stefan Hage uit Kapelle won, voor Roy Gijsel uit Heikant en Kevin Spruijt uit Me- liskerke. Dagwinnaar werd Robin Bakens. Hij kende een betere twee de manche dan de in punten ge lijk geëindigde Gijsel. Bij de veteranen was Thomas Adriaanse uit Lewedorp opnieuw een klasse apart. Zijn vrouw Karin werd in beide manches zevende. Door het missen van één wed strijd moest Adriaanse genoegen nemen met een derde plek in de eindstand. De titel was voor Pa trick Piessens uit Heikant, voor Erik van der Wekken uit Zierik- zee. Bij de jeugd in de 85 cc kleine wielen stak Danny van de Bosse uit Ovezande er met kop en schou ders bovenuit. Hij beëindigde het OZK met de maximale score. Bij de 50 cc werd Raven Huiszoon uit Koudekerke kampioen en bij de 65 cc Casey Verheye uit Oostburg. Eversdijk liep met de veel takt, ca dans en mooi bergopwaarts door de arena van De Eendracht gaan de vosmerrie Hilana in de klasse Li, met respectievelijk 68,33 en 70,33 procent, naar twee overwin ningen op rij. „Hilana is een fijn meewerkend paard, met veel po tentie. Alles lijkt heel gemakke lijk te gaan. Dit is pas onze twee de wedstrijd in deze klasse en we hebben al negen winstpunten, dus het gaat wel erg hard. Maar ze is nog jong en ik wil niks force ren. Dat is ook niet nodig. Ik rij dit paard voor Wim Bal en Henk van Dijk. En die geven mij alle tijd", zei ze. Franciska van de Broecke uit Serooskerke eindigde met de merrie Gwendolin met de fraaie scores van 64,66 en 69,83 procent als tweede. In de warmloopronde van ZZ-Licht was Stephanie de Frel uit Koewacht met de hengst VMF Enrico de beste. De amazo ne van De VMF Horse Stables uit Ellemeet stuurde de fraaie wis sels springende en in uitgestrek te gangen imponerende Zhivago- zoon naar 64,85 procent. „Ik heb Enrico aanvallender gereden. En hij pakte het goed op." In de herkansing pakte Diana van Liere uit Goes met de met veel afdruk van de bodem veren de ruin Velibor V naar de over winning (65,28. De Middelburgse Rianne Won- dergem en de met veel souplesse door het lijf bewegende en in de draf uitblinkende vosruin Exelen- to gingen in de klasse Mi in bei de maches met de hoogste eer strijken (67,50%). In de dressuurwedstrijd van de RSV Axel streken Zoë de Booij en Jorien Muilwijk zaterdag met de overwinningen in de in handicap verreden klasse Z. De Axelse De Booij liep met de ruin Macrider Domestic in de eerste proef met 61,52 procent naar de overwin ning. In de tweede proef stuurde De Booij de Vivaldi-nazaat naar de tweede stek (59,41 procent). Toch was ze niet helemaal tevreden: „In de eerste proef was Domestic wat kijkerig en liep hij ook niet lekker in balans. In de tweede proef gaf hij mij een goed gevoel, maar viel de score lager uit. Dat vind ik raar." Jorien Muilwijk (Koewacht) eis te met de ruin Esteban in de her kansing de zege op (60,00). „Op de training bij Emmy Bouthoorn loopt Esteban super en toont hij veel progressie. Maar in de wed strijd ontbrak de afstemming tus sen ons. Vandaag was die er wel", vertelde Jorien Muilwijk. Hanka Jongman uit Zuiddorpe was in de eerste proef van M2 met de ruin Carlos de beste met 82,66 procent. In de tweede proef eiste Sandy Audenaert uit Koewacht met de merrie Finishing Touch de overwinning op (63,50 procent). maandag 3 oktober 2016 Yayden Hoek in actie tijdens het open Zeeuws kampioenschap motorcross, fotocamileschelstraete Herman Heuvink Axel Met fraai gereden proeven zorg de Michelle Everdijk (Kapelle) gisteren voor een schitterende opening van de dressuurwed- strijd in Vrouwenpolder. Lucien Roelandt Vrouwenpolder Lucien Roelandt Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48