PWG leidt de dans na knappe zege Basketbalsters BC Vlissingen poetsen de nul weg in Sittard 18 TTCM wint ruim en blijft goed meedraaien in eerste divisie Alleen Steven van Acker wint Bij Dallinga was er geen reden tot juichen, maar een niveau lager schreef Treva het eerste punt van de competitie bij. MIDDELBURG De eerste zege voor de tafeltennissers van TTC Middelburg dit seizoen in de eerste divisie is een feit. In ei gen huis versloegen de Walche- naren Bit.nl uit Ede met 8-2. Daardoor blijft de ploeg goed meedraaien in de top van de competitie, na de promotie van afgelopen seizoen. Nieuwkomer Arjan Huiden pak te zijn eerste volle winst sinds zijn transfer naar de Zeeuwse hoofdstad. Hij won alle drie zijn partijen tegen de Gelderlan ders. Ook oudgediende Sören de Witte gaf geen enkele partij uit handen en sleepte dus drie punten in de wacht namens de thuisploeg. Elwin Huiden won één partij en verloor er twee. Het achtste punt werd behaald in de dubbel. Hoewel er met ruime cijfers werd gewonnen, doet TTCM op de ranglijst een stapje terug, van de tweede naar de derde plek. De ploeg staat nu op ze ventien punten, maar is gepas seerd door Avanti, dat een punt je meer heeft. Over twee weken spelen de ploegen tegen elkaar in een regelrechte topper. TTCM lijkt zicht te hebben op handhaving, waar men voor heen altijd direct degradeerde. ORANJb ZAALVOETBAL Groene Ster 2 niet langer ongeslagen Gunst niet op podium RTC gaat onderuit Schoe pakt het zilver Het driebandenteam van Dallin- ga.com verloor in de vijfde ronde van de eredivisie voor de eerste keer. HCR Prinsen was in eigen huis te sterk voor de Zeeuws Vla mingen. Treva pakte in de eerste divisie zijn eerste punt. Eredivisie. HCR Prinsen-Dallin- ga.com 6-2: Frédéric Caudron ont brak en dat deed zich voelen. Na nederlagen van Bart Ceulemans te gen Anno de Kleine (40-24) en Pa trick Vasseur tegen Raymund Swertz (40-30) stond Dallinga met 4-0 achter. De Bruijn bleef na de pauze lang in het spoor van Dick Jaspers, maar bij 37-34 maak te de Brabander het vakkundig af. Steven van Acker was weer eens superproductief en leidde na tien beurten met 2-23, finishte bij 17-40, maar thuisspeler Jelle Pijl gaf de score in de na beurt nog enig aanzien met een serie van tien, 27-40 na 24 beurten. Eerste divisie. Treva-Hultermans 4-4: Vreugde bij de thuisploeg om het eerste punt. Roger van Hoy- landt deed het niet slecht, maar had geen kans tegen Jack Wijnen. Luc Peeters ging flink onderuit te gen Willie Damen. De winstpar tijen kwamen van Michael Zwa- kenberg en Ronald van Geyt. Topteam. BIOS/Blitz Optiek 2-4 en 4-2: In de eerste wedstrijd zorg den Danny Walhout en Peter de Bree voor de winstpartijen. Wal hout speelde in het libre zijn par tij naar 250 punten in een beurt uit. De Bree had slechts acht beur ten nodig voor het 47/2. In de tweede wedstrijd won alleen De Bree. Walhout verloor nu. Bas Reedijk verloor twee keer kans loos in het bandstoten. Tweede divisie. De Distel Biljarts 2-Hoondert/de Waard 8-0: Ri chard de Bruin werd node gemist. Piet Koek, Marc van den Boom, Frans de Koek en Piet Scheffers kwamen er niet aan te pas tegen een sterke thuisploeg. Derde divisie. De Stene Brug-Vei- lingzicht 4-4: Wim de Kok speel de een wereldpartij. Hij had aan 29 beurten genoeg voor een 35-13-overwinning op Piet van Steen. Phuc Nguyen sierde zijn de buut op met een mooie 30-21-zege op Jan de Bruijn. Vierde divisie. Treva 2-Stuc. Bedr. Kanters 5-3: Treva kon zijn eerste punten na drie speelronden bij schrijven, al was het nipt. Ray mond Peeters en Koen Pöpsel wonnen, Sylvia Eckel speelde ge lijk en Raymond Eckel verloor. 3BSD Hydrozorg-'s Lands Welva ren 2 8-0: De thuisploeg had in het huisduel geen kind aan zijn te genstander. Alleen Sjaak de Visser moest werken voor de winst. Peter de Winter, Jean Louis Smul- der en Piet Kox wonnen simpel. In de eerste klasse B van de natio nale damcompetitie gaat PWG 's-Gravenpolder aan de leiding na een knappe 12-8-zege op het VAD. Onderaan de ranglijst bungelt de Middelburgse damclub, die met stevige cijfers verloor van het Leids Damgenootschap: 15-5. PWG 's-Gravenpolder is na een moeizaam seizoen op de weg te rug. Voormalig landskampioen VAD, dat in de openingsronde nog met 16-4 van Middelburg won, was zaterdag niet opgewas sen tegen de secuur spelende Zeeuwse ploeg. Jaap Veerhoek opende de score. De Amsterdam mers kwamen weer op gelijke hoogte nadat Rianka van Ontber gen in een klassiek middenspel moest capituleren, maar Salomon de Jong zette zijn team weer op het goede spoor. Jos de Wild zette bij een 10-8-tussenstand de kers op de taart met een prima positio nele zege. De Middelburgse damclub liep tegen een zeperd aan. Een 15-5-ne- derlaag hield niemand bij de thuisclub voor mogelijk. Net als te gen VAD kregen de Middelbur gers maar liefst zes verliespartijen voor de kiezen. Het enige licht puntje was de zege van Jaap de Jonge, die een speler met een veel hogere rating versloeg. Mannen. Eerste divisie. BC Vlissin- gen-Rowic 81-65: Hekkensluiter Rowic nam in het eerste kwart een verrassende 14-19-voorsprong. Daarna stelde de thuisploeg orde op zaken, waardoor de rust aan brak met een 40-32-voorsprong. In het derde kwart liep de ploeg van coach Klaas-Willem Barten uit naar 61-42, waardoor de strijd beslist was. In het laatste kwart stribbelde de ploeg uit Dordrecht nog even tegen, maar met enkele schitterende dunks werden de eindcijfers vastgelegd op 81-65. Scores BC Vlissingen: Abdul Zom- bra 26, Benjamin Steenbeek 12, Bouke Schrik 10, Raylin Jimenez 10, Jochem Beumer 9, Ivan Marzetta 6, Nils Willems 3, Thijs Beumer 3 en Fabian Salawanej 2. Vrouwen. Tweede divisie. Bum- pers-BC Vlissingen 47-54: In Sit tard trad BC Vlissingen aan tegen het ook nog puntloze Bumpers. Na een evemwichtig begin, nam Bumpers in het eerste kwart een 17-11-voorsprong. In het tweede kwart liep de Limburgse ploeg ver der uit door veel vrije worpen te forceren. Ruststand 36-26. Na de pauze slaagde de ploeg van coach Arjan de Bruin er beter in de aan val van Bumpers aan banden te leggen. In de slotfase ging BC Vlis singen erop en erover: 47-54. Scores BC Vlissingen: Lisa Kuiper 16, Alicia Alonso 13, Charmey Koe mans 7, Elisa Kuipers 4, Johanna Kuijs Murcia 4, Manisha Girjasing 4, Anouk van Pelt 2, Demi van Kloos ter 2 en Rachel Zorgvliet 2. maandag 3 oktober 2016 TAFELTENNIS ZEIST Hicham El Kaddouri (links) heeft dit weekend met het Nederlands zaalvoetbalteam meegetraind. Nadat bondscoach Max Tjaden enkele afzeggingen ontving voor de tweedaagse stage, nodigde hij het talent van Groene Ster Vlissingen uit. Eer der werd hij al uitgenodigd voor Jong Oranje, foto lex de meester De zaalvoetballers van Groene Ster 2 incasseerden in de top klasse de eerste nederlaag van het seizoen. In Werkendam gin gen de Vlissingers met 5-3 onder uit tegen CFM/Transito. Halver wege was het al 4-0. Na de desastreuze eerste helft kwam Groene Ster 2 nog wel sterk terug, maar de nederlaag kon uiteindelijk niet afgewend worden. Mohammed Alhajaji (2x) en Marcello Tuhuleruw waren na de hervatting de doelpuntenma kers. Wielrenster Quinty van de Guchte uit Driewegen is 23ste geworden bij een wedstrijd voor elites in het Oost-Vlaam- se Nederhasselt. 30 van de 57 vrouwen finishten. WIELRENNEN Wielrenner Davy Gunst uit Yerseke is met zijn club Willibrord Wil Vooruit zevende geworden tijdens het Neder lands kampioen schap tijdrijden in dronten. Wielerver eniging Noord Hol land pakte de zege. Gunst sluit het sei zoen met de Rabo bank Developement- ploeg af in Frankrijk, waar hij twee wed strijden rijdt. DARTS De darters van Racketcentrum Ter- neuzen verloren za terdag in Amsterdam hun eerste competi tiewedstrijd in de overgangsklasse van de Superleague. De Terneuzense debu tant werd met ruime cijfers verslagen door Team Prima Darts. Het werd 8-2. De tweede wedstrijd volgt op 15 oktober tegen café De Schot uit Zaandam. VELDRIJDEN Aimee Schoe uit Vrouwenpolder is in Rucphen tweede ge worden tijdens een veldrit voor vrouwen. De Walcherse reed lang in haar eentje op kop, maar werd uiteindelijk bijge haald door een Bel gische renster. Die ging er ook met de zege vandoor in de wedstrijd, die mee telt voor de West- Brabant veldrit com petitie. Reeks Dallinga doorbroken Joop van den Oudenhoven Vlissingen Daaf Kasse Middelburg De basketballers van BC Vlissin gen behaalden opnieuw een overwinning en stegen daardoor naar de gedeelde derde plaats. De Vlissingse vrouwen wonnen hun eerste wedstrijd en namen daardoor afstand van de onder ste plaats. Lisa Kuiper en Melanie Dolf ing Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47