EMM/Olympus komt goed voor de dag tijdens seizoensopener 16 Vierde titel Van 't Westende, brons voor Riddersma Eersteklasser Ondo en Fortis doen in vijfde De korfballers uit 's-Heer Hendriks kinderen pakken een week voor de derby tegen Swift de eerste twee punten in de overgangsklasse. Vlissinger Sam van 't Westende is zaterdag in Almere volgens verwachting Nederlands kam pioen geworden in de klasse -73 kilo. Hij was in de finale te sterk voor Kevin Bakker. Hij leg de zijn tegenstander in een houdgreep en won derhalve op ippon. Voor Van 't Westende, die 45ste staat op de wereldranglijst, was het al weer zijn vierde titel. Hij versloeg op weg naar de finale Menno Vink en Daan ten Heu vel. Sjors Riddersma greep een dag later brons in de klasse -100 ki lo. De Middelburger begon zijn toernooi met een nederlaag te gen Thomas Attema, maar won vervolgens in de herkansingen van Ferdinand Ansah. In de strijd om het brons klopte hij vervolgens Timo Lesterhuis. Voor Riddersma is het zijn tweede NK-medaille bij de se nioren. Vorig jaar werd de Wal- chenaar ook al derde. In de klasse -81 kilo kwam Goe- senaar Mauk Moerman er niet aan te pas. Hij verloor zowel in de achtste finales als de herkan singen en was daardoor uitge schakeld. Shirin van Anrooij wint in Gieten Zege voor Jan Boen Poleij naast het podium Boutens is de snelste Na de winst op Vriendenschaar is Tjoba niet langer de hekkenslui ter in de overgangsklasse. Na vijf speelrondes vond de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen aanslui ting op de ranglijst. Swift verloor wel en staat nu als enige nog puntloos onderaan. Zaterdag tref fen de twee teams elkaar in Mid delburg. enig aftasten zat Tjoba voortdu rend aan de goede kant van de sco re. Echt loskomen van de tegen stander uit Hardinxveld-Giessen- dam lukte niet, want daarvoor lie ten de Bevelanders verdedigend te veel steekjes vallen. Maar na rust (8-7) was de defensie op or de. Vanaf 10-7 kwam Vrienden schaar nog wel langszij (11-11), maar Tjoba had ook aanvallend het beste bewaard voor het laatste kwartier. Na vijf speelrondes biedt de aan sluiting bij Merwede en Vrienden schaar weer perspectief „Vier pun ten pakken in de drie resterende veldwedstrijden en alles ziet er an ders uit", zei coach Tom Mertens. Scores Tjoba: Dennis Broerse 6, Patrick de Bruine 5, Jan-Kees Goos- sens 3, Sharon Goedegebure, Lean- ne Janse en Robin Harinck 1. Tempo-Swift 22-13: Meer dan één helft aanhaken bij Tempo zat er zaterdag niet in voor Swift. Kort voor rust (8-4) sloeg de °oruw.CA koploper uit Alphen aan den Rijn al een gaatje. Na de thee schakel de de thuisploeg een tandje bij. Swift kwam niet meer uit de houdgreep. De ontmoedigde Mid delburgers bleven verre van het voorgenomen stuntje. Scores Swift: Gijs Gillissen 6, Jo- ren Gillissen 3, Mirella Pouwer 2, Vera Kuijper en Stephan de Boer 1. Tilburg-Ondo 13-21: Een week na de uitglijder tegen Merwede deed koploper Ondo weer in positieve zin van zich spreken. De eerste klasser uit Middelburg was initia tiefrijk en scoorde vaak. Van de fy siek sterke Tilburgers had Ondo daardoor geen last. Na driekwart wedstrijd, bij 8-15, was de buit al binnen. Fortis-Excelsior 25-12: Fortis, dat te laag op de ranglijst staat, voel de de plicht om te winnen. De Souburgers gedijden goed onder die druk. De ploeg, met de Trainer Ron de Waal kreeg de be vestiging dat zijn ploeg er klaar voor is, na een korte, maar inten sieve voorbereiding. „De oefen wedstrijden gingen goed. Maar met een jonge selectie en een wis selende samenstelling is het af wachten hoe dat in de competitie gaat. Vandaag zat er toch een be paalde lading op en wordt er echt om de punten gespeeld." EMM begon wat nerveus en zag HVW op een 3-2-voorsprong ko men. Dat was meteen de laatste voorsprong voor de bezoekers. De thuisploeg was in het vervolg de bovenliggende partij en wist dat ook in de score uit te drukken. Halverwege stond het 9-7. Na rust wist EMM definitief het verschil te maken en liep de ploeg vlot uit naar 15-9. Een laatste ople ving bracht HVW nog terug tot 15-12, maar daarna was de koek op. Het slotoffensief was voor de Zeeuwse vrouwen, die de eindsco- re op 18-12 bepaalden. Topscorers Demi van Strydonck en Marieke Riemens waren samen goed voor dertien van de achttien treffers. „Een prima competitiestart, die wat lucht geeft voor het zware pro gramma van de komende weken", blikte De Waal vooruit op de ko mende wedstrijden tegen titelfavo- rieten Swift en Tachos. „Maar ook dan zijn we zeker niet kansloos." Scores EMM/Olympus: Demi van Strydonck 7, Marieke Riemens 6, Li- sanne Heijens 2, Shirley Jacobs, Lynn Laarakker en Suzanna Cop- poolse 1. RUGBY maandag 3 oktober 2016 JUDO BURGH-HAAMSTEDE In de allereerste seniorenwedstrijd op Schouwen-Duiveland was Rugby Schouwen meteen succesvol. Op sportpark Van Zuijen won de nieuwe club afgetekend met 32-5 van E.F.R.C. Eilanders uit Stad aan 't Haringvliet, dat even eens recent is opgericht, foto marieke mandemaker VELDRIJDEN De veertienjarige veldrijdster Shirin van Anrooij uit Kapelle is gisteren eerste geworden tijdens de Superprestige voor nieuwelin gen-vrouwen in het Drentse Gie ten. Van Anrooij reed van start tot fi nish alleen aan de leiding, waarbij ze vooral op de zware loopstuk ken door het zand haar voor sprong uitbouwde. Na dertig minuten wedstrijd fi nishte ze voor Puck Pieter uit Amersfoort en Fleur van der Peet uit Den Haag. Het team van Breskens is gisteren als achtste geëindigd in de eredivisie zeilen. Wol- phaartsdijk is terug te vinden op de vijftiende plek. Afgelo pen weekeinde was in Almere de vijfde en laatste speelron de. ZEILEN Zeiler Jan Boen uit Wissenkerke heeft met zijn schip Druzix de opener van het winterseizoen bij de Goofiesrace in de klasse ORC B gewon nen. Hij finishte op de Oosterschelde bij Colijnsplaat voor Jo- han Bol uit Kruinin- gen. In de klasse IRC B was de schipper uit Kruiningen wel de snelste op zijn schip de Aboen. WIELRENNEN Arjan Poleij (foto) is gisteren vierde ge worden tijdens een koers voor nieuwelin gen in Lotenhulle. De renner uit Kruiningen kwam in de massas print net tekort. KARTEN Middelburger Ruben Boutens heeft de 24 uur van Eupen met het Belgische Bluestar Racingteam gewonnen. De kwalifi catie leverde de ploeg een teleurstel lende veertiende plek op. De ploeg wist zich echter ge staag naar voren te werken tijdens de ra ce. Boutens zelf mocht het karwei mo- afmaken en werd als eerste afgevlagd. Tjoba eindelijk JaapJan Ritsema Vlissingen Tjoba-Vriendenschaar 17-13: Na k. Tjoba-korfbalster Esmee Walraven (rechts) probeert in een uiter ste krachtsinspanning bij de bal te komen, foto mechteld jansen Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Jeroen Mesu en Thomas Mesu 4, Sacha Hoefkens en Kristy Kolmus 2, Joyce van Eennennaam en Den nis Witte 1. De vrouwen van EMM/Olympus zijn het nieuwe handbalseizoen begonnen met een overtuigende zege. In sporthal De Sprong ken de de ploeg weinig problemen met HV Wanroij. Met een 18-12-zege werden de eerste punten binnengesleept. Menno Kole Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45