Hoek krijgt ze er niet in Gemengde gevoelens bij Kloetinge na 1-1-gelijkspel MëSMHPr MZC'11 ook na vijf duels nog zonder punten SM 12 HOOFDKLASSE B VIJFDE OVERWINNING Tegen Chevremont leidt ploeg bij rust met 2-0. In de tweede helft wankelt de ploeg even, maar invaller Abdenbi beslist het duel: 3-1. Er was nog precies een kwartier te spelen, toen de voorzet vanaf de rechtervoet van Nick de Groote vertrok. Guillaume Clinckemaillie koos slim positie, kopte de bal naar de verre hoek en wilde al bijna juichend weglopen. „Ik zag 'm gaan", zei de Belgische aanval ler na het duel met DFS. De inzet van Clinckemaillie stuitte echter op de binnenkant van de paal, pre cies in de handen van doelman Peter Veeneman. Het was, achteraf gezien, hét moment van de wedstrijd. Al we zen ze bij DFS naar de kans voor Roy de Ruiter, wiens kopbal door Hoek-goalie Jordi de Jonghe on schadelijk werd gemaakt. Hoek had echter de meeste en de beste kansen, maar faalde in de afwer king. Het gelijkspel zorgde voor een onbestemd gevoel. „Want als er één ploeg had moeten winnen, dan waren wij het", zei rechtsback Fabian Wilson. Zijn trainer had dat liever ook gedaan, maar kon niet eens onte vreden zijn over wat hij had ge zien. „Als wij de t-o maken, win- KARAKTERISTIEK nen we deze wedstrijd", zei Jan nes Tant. „Er zat meer in, zeker op basis van de eerste helft." Het was echter niet de eerste keer dit seizoen dat Hoek verzuim de het verschil in doelpunten uit te drukken. Nadat het eerder te gen Sliedrecht (l-i) en Swift (ook t-i) niet het bevrijdende - tweede - doelpunt maakte, lukte het te gen DFS niet om de score te ope nen. Clinckemaillie: „We hadden ook wel wat pech. Ook al was de bal goed ingeschoten, steeds zat er een been tussen of stond er ie mand van DFS net voor. Het was simpel: we moesten die goal ma ken en dan was het ook klaar ge weest." „Het tempo lag hoog en we kre gen kansen", aldus Tant. „Het ont brak alleen aan efficiëntie voor het doel. Vorige week tegen Smits- hoek maakten we er vier maar hadden het er acht moeten zijn. Vandaag hadden we er zeker drie of vier moeten maken." De trainer zei zich nog geen zorgen te ma ken. „Als we geen kansen zouden creëren, zou dat wel zo zijn. Nu de den we alles goed, alleen maakten we het niet af." Zoekende Tant zag twee potentiële doelpun tenmakers zaterdag afhaken met blessures. Kyle Doesburg liep na rust een verrekking in zijn ham string op en liet zich meteen wis selen. Zijn vervanger Nick de Groote was duidelijk nog zoeken de, nadat hij twee maanden nau welijks had gespeeld. Leonardo Faioli maakte na 67 minuten zijn rentree, maar die was van korte duur. Twintig minu ten later kon de Braziliaan na een schop op zijn rechtervoet niet meer verder. Hij was in het veld gekomen voor Josimar Pattinama, die met een schot op de onder kant van de lat dicht bij zijn vier de goal van het seizoen was. „Ze zeggen dat je zulke duels twee keer in een seizoen speelt", zei Doesburg. „Tegen Sliedrecht wil de die bal er niet in en nu weer niet. Laten we hopen dat we het nu dan hebben gehad." Het mooie aan VC Vlissingen is dat de ploeg soms heel wei nig nodig heeft om doel punten te ma ken. Een nadeel is echter soms ook dat de hoofdklasser af en toe wat gemakzuchtig kan zijn. Die eigenschap resulteerde vorige week in een pijnlijke 2-0-neder- laag bij EHC, maar gisteren her stelde de ploeg van Ruud Pen- nings zich. Chevremont werd met 3-1 verslagen. Na een stroeve start liet Pen- KARAKTERISTIEK nings zich een paar keer verbaal gelden. Hij vond dat zijn spelers veel sneller de diepte moesten zoeken en werd vervolgens op zijn wenken bediend. Geraldi Geerman zocht de diepte, werd aangespeeld en zag hoe zijn voor zet door Mickey Knarren in eigen doel werd gewerkt (1-0). Twee mi nuten later ging Renzo Roemera toe op snelheid diep, werd op maat bediend en leverde een voorzet af bij Geerman (2-0). „Iedereen kwam steeds in de bal", analyseerde Pennings. „De jongens moeten zelfleren inzien dat je de ruimtes dan kleiner maakt. We moesten het veld juist groter maken en deze ploeg ka pot spelen. Dat lukt als je steeds de ruimtes induikt." Bij een 2-o-voorsprong halver wege zou je denken: wedstrijd ge speeld. Maar Vlissingen werd na rust weer een beetje nonchalant. Pennings: „We dekten niet meer door en lieten Chevremont veel te gemakkelijk mensen inspelen. Daardoor kregen we in die fase ook een paar gele kaarten en die strafschop tegen." Eloy Cox, een halverwege inge vallen handenbindertje bij Che vremont, ging over het been bij Jarreau Manuhuwa en benutte zelf de strafschop (2-1). Het was pas de eerste keer dit seizoen dat Vlissingen-doelman Joan van Bel zen op eigen veld een goal moest incasseren. Bijna kwam daar nog een tweede tegentreffer bij, maar de kopbal van een Limburgse ver dediger eindigde op de lat. Inval ler Abdoe Abdenbi besliste het duel vervolgens, zeven minuten nadat hij binnen de lijnen was ge komen: 3-1. Daarmee boekte Vlis singen de vijfde overwinning van dit seizoen en is het thuis i L ilfa.-r? .7 AG viy> v..V nog altijd foutloos. Dat is mede de verdienste van één van de nieuwelingen bij de Walcherse club. Jarreau Manuhuwa speelde ook gisteren centraal achterin een sterke wedstrijd. „Voorafheb ik me wel afge vraagd of ik op dit niveau mee zou kunnen", bekende de van Zeelandia Middelburg overgeko men Manuhuwa (23). „Het voor deel is dat ik bij JVOZ al met een aantal jongens heb samen ge speeld. Tot nu toe gaat het prima, fysiek kan ik het ook aan." Hoe werd bij zijn oude club eigenlijk gereageerd op zijn overstap naar Vlissingen? „Veel mensen von den het een begrijpelijke stap. En In de eerste klasse C van het zater dagvoetbal heeft MZC'n de crucia le thuiswedstrijd tegen Zuidland, dat na vier duels eveneens nog puntloos was, verloren. Op het ei gen sportpark Den Hogen Blok werd het 2-4. MZC begon voortvarend. Al na vijf minuten stond de ploeg op voorsprong. Martijn van Gruns- ven werkte een corner in de kluts van dichtbij binnen. „En dat is heel erg fijn. Dan groeit je vertrou wen", zei Alexander van Keulen. Dat vertrouwen werd echter niet beloond. De thuisploeg speelde geen goede wedstrijd. „Misschien wel de slechtste tot nu toe. En dat uitgerekend tegen deze ploeg", al dus de teleurgestelde Van Keulen. Na een klein halfuur werd het 1-1 uit een penalty en kort na rust zette Ricardo Rapmund Zuidland aan de leiding. MZC werkte hard en beloonde zichzelf een kwartier voor tijd met de gelijkmaker. Ing- mar Quist scoorde met een mooie lob. „Dan hoop je dat je kunt door drukken", aldus Van Keulen. En er werd ook doorgedrukt, maar niet door MZC. Drie minuten na de gelijkmaker werd het 2-3 en vlak voor tijd ook nog 2-4. Daar door pakte Zuidland de eerste punten en bleef MZC puntloos. Op het eigen Wesselopark is Kloe tinge er niet in geslaagd Nieuw- Lekkerland te verslaan. De zater dag-eersteklassers hielden elkaar keurig in evenwicht: 1-1. „Een ge lijkspel met gemengde gevoe lens", noemde Kloetinge-trainer Arie van der Zouwen het. Hij vond dat zijn ploeg qua spel mis schien niet de volle buit verdien de, maar tegelijkertijd was de te gentreffer een zeer ongelukkige. „Met periodes speelden wij best aardig, maar er waren ook mo ment dat we het even kwijt wa ren. Toen zij van systeem wissel den en met twee spitsen gingen spelen bijvoorbeeld", vertelde de trainer. „Zij kwamen zeer geluk kig op 0-1, door een eigen goal van Stefan Quinten uit een cor ner. Verder zijn ze bijna niet ge vaarlijk geweest." Dat doelpunt viel al in de ne gende minuut. Een dikke vijf mi nuten later stond het echter weer gelijk. Wie anders dan topscorer Tom Wuyts verzorgde de gelijk maker. „Het draaide ook vandaag weer goed bij Tom. Hij speelde eerst in de spits, net als vorige week, en later vanaf de flank." Ook de vorderingen die zijn elf tal maakt, zorgen voor een goed gevoel bij de trainer. „Dit soort wedstrijden ging vorig jaar verlo ren, terwijl we er nu een punt aan overhouden. Dat is een belangrij ke stap die we hebben gezet", gaf hij aan. „Bovendien komen er ook weer jongens terug van blessures. Mark Schuit bijvoorbeeld. Daar door krijg ik weer meer keuze. Met de breedte van de selectie zit het nu dus ook wel goed." Kloetinge klimt door het behaal de punt naar de vierde plek. De achterstand op koploper Heine- noord bedraagt vijf punten. Zater dag gaat de club op bezoek bij nummer twee WGZ. maandag 3 oktober 2016 Bij winst op DFS had Hoek de koppositie gedeeld met Achilles Veen in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal. De kansen waren er, maar het bleef 0-0. Barry van der Hooft Hoek Hoek-DFS 0-0. Scheids rechter: R.H.J. van de Waerdt (Veenendaal). Aan tal toeschouwers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Alexander Embrechts, Giovanni Siere- veld, Thomas van Renter- ghem; Birgen Martens, Reguillo Vandepitte, Nathan Lagrou; Kyle Doesburg (53. Nick de Groote), Josimar Pattinama (67. Leonardo Faioli, 86. Sascha Beshlia- ha) en Guillaume Clincke maillie. Vlissingen thuis Barry van der Hooft Vlissingen VC Vlissingen-Chevre- mont 3-1 (2-0). 34. Mickey Knarren 1-0 (eigen doel punt), 36. Geraldi Geerman 2-0,59. Eloy Cox 2-1 (straf schop), 78. Abdoe Abdenbi 3-1. Scheidsrechter: B. Sa- hiner (Oss). Gele kaart: Etienne Mallie, Quincy Goo ding, Milton Roemeratoe (allen VC Vlissingen) en Kjell Arets (Chevremont). Aantal toeschouwers: 250. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemera toe, Milton Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Dange- lo Martien (82. Daniel Jan sen); Regilio Pinas, Quincy Gooding, Eren Yildizturan (71. Abdoe Abdenbi), Etien ne Mallie; Raymond Wolff (82. Salim Ben Sellam) en Geraldi Geerman. Daniel Vervelde Zierikzee Daniel Vervelde Kloefinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41