m&m Middelburg verliest prominente slagers N 19 Grootse jubileumkeuring Hippos van ruim honderd dieren op Kerkplein L Veulens, fiere merries in alle leeftijden, een enkele hengst en robuuste ruinen trekken zaterdag langs de kerk in Biggekerke. Wie wordt kampioen? Vlissingen waarschuwt voor nepmail - -i:l St? ^85 Er zijn gelukkig veel echte paardenstaarten te zien op de keuringsbaan I ^L-- i iSi'^*i Het huidige trekpaard is meer op beweging gebouwd vertelt Hip- pos-voorzitter Wim Maljaars. „Vroeger kwam het meer op kracht aan. Maar een ringrijpaard moet wel goed en snel kunnen be wegen. We hebben, door het ringrijden, op Walcheren nog veel trekpaarden." Wim heeft er zelf twee; moeder Ganda van Noord- duine (23) en dochter Xantia (6). „Ja, Ganda is heel oud. Ze geniet nu lekker van haar pensioen." Gelukkig zwaaien er zaterdag veel echte paardenstaarten, consta teert jurylid Antoine Serrarens te- vreden. „Die zijn hier echt in de meerderheid." Collega jurylid Theo Manders ziet ook veel moois voorbij ko men. „Er zitten prachtige dieren tussen. Van hoge kwaliteit. Het is echt genieten vandaag. Opvallend ook de grote verscheidenheid in kleur. Werkelijk alle kleuren van de regenboog", grapt hij. Eén van de vele toeschouwers roept dan ook enthousiast tegen hem 'Onge- weun veej mooie paerden oor'. Ab Paauwe uit Gapinge, aange sloten bij Stichting Het Werkend Trekpaard, is ook van de partij met acht trekpaarden, waaronder matrone Julia van zestien jaar. Ze is nog 'stikfit' zegt Ab trots. Julia is er met twee van haar dochters. De oudste merrie zaterdag is de Westkapelse Nicole van de Heme- riete uit 1995. En Buffalo van 't Zand? Nog een kampioenschap voor Sebastiaan Sturm dit jaar? Inderdaad, Buffalo wordt ook kampioen. In de catego rie oudere ruinen. Man en paard vallen dit jaar beide in de prijzen. Buffalo van 't Zand, de ruin waarop Sebasti aan Sturm dit jaar Zeeuws kampioen ringrijden werd, schurkt zich eens lekker langs een autospiegel. Meneer heeft jeuk. Als hij tot de orde wordt geroe pen, hapt hij quasi onschuldig in een zak hooi en probeert het even later gewoon opnieuw. Ruim honderd trekpaarden trek ken zaterdag langs de jury op het Kerkplein in Biggekerke tijdens de jubileumkeuring van trekpaar denvereniging Hippos. Buffalo is één van de paarden die beoor deeld worden door de tweekoppi ge jury. Een feestelijke en grootse keuring dit jaar. Voor het eerst sinds decennia weer in een Wal- chers dorp in plaats van in de Zee landhallen. Dé trekpaardenvereni ging van Walcheren, Hippos, be staat honderd jaar en dat moet ge vierd. Dus zijn de ogen gericht op veulens vanaf een maand of vier, fiere merries in alle leeftijden, een enkele hengst en robuuste ruinen. De karakteristieke dieren worden eerst beoordeeld op het uiterlijk, hun bouw simpel gezegd. De ver houding tussen hals, hoofd en be nen. Daarna de beweging. In stap en in draf worden ze over de keu ringsbaan naast de kerk gevoerd. David Brouwer en Rinus Blanken- burgh stoppen straks definitief met hun slagerij, respectievelijk aan de Dam en de Korte Noord straat in de hoofdstad. Middelburg verliest daarmee komend jaar in een paar maan den tijd twee familiebedrijven. De vaste klanten tonen begrip maar wel met pijn in het hart merken beide Middelburgers de laatste dagen. De gesprekken over de toonbank gaan niet alleen over het pondje half-om-half of de ribkarbonades maar ook over de op handen zijn de sluiting van de twee winkels. Rinus Blankenburgh (62): „De klanten zijn overdonderd nu ze weten dat de winkel al verkocht is. Het is ook wel heel snel ge gaan allemaal. We hadden het pand van de zomer te koop gezet en gingen er vanuit dat het lang zou duren voor het verkocht zou zijn. Dat was dus niet zo.Maar het is goed. We hebben geen op volging en ik kom op een leeftijd dat het genoeg is. Ik werk al 47 jaar in de zaak. Mijn vrouw Coby heeft hier ook altijd gewerkt. De slagerij bestaat 51 jaar. Mijn vader Cornelis begon ermee. We zijn nog tot half april open." Glimla chend: „Dan kunnen de klanten er ook nog even aan wennen." Twee aloude slagerijen in Middelburg sluiten straks. Het einde van een tijdperk Ook David Brouwer (62) heeft geen opvolging. „Rinus en ik hebben eigenlijk hetzelfde ver haal. We stoppen niet omdat we moeten. En eerlijk gezegd ben ik alle wettelijke regeltjes en veran deringen soms ook een beetje beu hoor. Nee, ons pand staat nog niet te koop. Ik sluit de zaak eind januari volgend jaar. Als al les geregeld en afgehandeld is, zien we wel wat we doen. Wij wonen hier. Mijn vrouw heeft niet in de winkel gestaan. Zij werkt in de verpleging. Na mijn slagersvakdiploma werkte ik her en der in slagerijen. Ik sta hier sinds 1987. Mijn vader begon in 1957. Toen hij 62 werd gaf hij aan te willen stoppen en vroeg hij of ik de winkel wilde voort zetten. Ik ben daarnaast ook al tien jaar keurmeester." Nog even en dan leggen de bei de Middelburgse slagerszonen het vliesmes definitief terzijde. Vlissingen De gemeente Vlissin gen waarschuwt haar inwoners voor een zogenoemde phishing- mail. De verzender van de mail doet zich voor als Letty Demmers, de oud-burgemeester van Vlissin gen. In de e-mail wordt gevraagd om ruim 2.400 euro over te ma ken voor een vliegticket en hotel kosten vanuit Kiev, vanwege dief stal van tas met paspoort, pinpas, creditcard en telefoon. De afzen der vraagt om gegevens en con tact via e-mail. De gemeente raadt met klem af de mail te openen en die direct weg te gooien. Ze waar schuwt ook dat vergelijkbare mails in omloop kunnen zijn. maandag 3 oktober 2016 Paard verovert Biggekerke .li*~C' (links) en Theo Manders beoordelen z beoordelen De jubileumkeuring van Walcherse trekpaardenvereniging Hippos. Juryleden Antoine terdag ruim honderd trekpaarden op de keuringsbaan naast de kerk van Biggekerke. fo Serrarens FOTO RUBEN OREEL —Antoine Serrarens, jurylid InfoVoor de kampioenen en vi deo zie pzc.nl Annemarie Zevenbergen Ze zaten bij elkaar op de Detail handelsvakschool aan de Rijn straat in Middelburg, namen al lebei de slagerij van hun vader over en sluiten kort na elkaar hun zaak. Annemarie Zevenbergen Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21