i ea&sHfe Slopende striptekenmarathon 18 WALCHEREN Het zijn meestal camperaars die wildkamperen Nee zegt de wet. Dat is verboden. Nee zegt de gemeente Veere dus ook. Controles leverde het afgelo pen zomerseizoen 27 bekeurin gen a 140 euro (plus 9 euro admi nistratiekosten) op. Toch een duur nachtje bivakkeren onder de blote hemel. Veere heeft inmiddels ruime er varing met wildkamperen. Een jaarlijks terugkerend fenomeen in het zomerseizoen. Reden om de aanpak ervan tegen het licht te houden. „Meer aan de voor kant met flyers, waarschuwingen en borden in plaats van alleen boetes uitdelen", vat coördinator Jos de Graaf van de afdeling hand having samen. „Onze flyer met informatie over overnachten in de gemeente is vernieuwd. We hebben ook een stuk of vijf extra verbodsborden neergezet op hot spots, waarvan we weten dat het geliefde plekken zijn om illegaal te overnachten. Parkeerterreinen langs de kust, maar ook bijvoor beeld het Rabobankterrein in Domburg. De avonddiensten van de boa's zijn ook iets verschoven zodat er meer mensen aan het be gin van de avond op pad kunnen. Ze flyeren en waarschuwen." De tijd van de kleine tentjes of gewoon pitten in de auto is voor bij, constateert Van de Graaf. „Dat zien we we eigenlijk niet meer. Het gaat met name om camperaars. Die verwijzen we naar campings in de gemeente met camperplekken. We zien ook een verschuiving. Camper aars wijken uit naar Vlissingen en Middelburg waar gratis cam perplekken zijn." „We zullen het nooit helemaal kunnen voorkomen. Het wordt minder, maar overtredingen zijn er altijd. Zeker aan het begin van het seizoen. Dan proberen men sen het vaak uit." Veere telt zes vaste boa's en in het seizoen extra inhuurkrach ten. „Anders komen we gewoon handjes tekort", aldus Van de Graaf. De Veerse controles worden uitgevoerd door een team be staande uit gemeente, politie, wa terschap en staatsbosbeheer. Een wereldwijd event waarbij striptekenaars 24 uur onafgebro ken werken aan hun stripverhaal van 24 pagina's. Zaterdag klokslag twaalven pakken Ramon de Nen nie, Jeroen Kersouw, Ben Vranke, Bert Dorrestijn en Rebwar Parvici de tekenpen op. Zondag om twaalf uur is de marathon afgelo pen. Maar de heren in Vlissingen zijn al wat eerder klaar met hun verhalen. Ramon tokkelt wat op een mini-gitaar. De andere wer ken nog wat bij. De mannen zijn melig en moe maar voldaan. Orga nisator Ben Vranke: „Ik ben tevre den. Jammer dat de opkomst wat klein was. Vorig jaar hadden we er twaalf. Nu alleen vijf mannen. Een hengstenbal", grinnikt hij. Bij zondere deelnemer is de Iraanse kunstenaar Rebwar. „Onze Benja min", lacht Bert. „Wij zijn alle maal boven de vijftig, hij is nog maar 32. Ik werk als vrijwilliger in het azc in Middelburg en daar ont moette ik Rebwar. Hij maakt prachtige dingen. Ik heb hem ge vraagd mee te doen." Rebwar oogt fris. „Ik heb hier energie van gekre gen." Zijn getekende verhaal is aangrijpend. „Mijn leven, de kin deren in Syrische vluchtelingen kampen die ik les heb gegeven, de kracht van vrouwen. Ik hou niet van oorlog", verzucht hij als hij wijst op de tanks en vredesduiven op één pagina. De tank vernietigt zichzelf uiteindelijk en de duif neemt bezit van het wrak. Slapen? Nee, grijnzen de vijf die hards na afloop 'Niet direct. Missschien even een uurtje.' IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD ONDERSCHEIDING maandag 3 oktober 2016 Wildkamperen is niet uit te roeien Overnachten onder de flonkeren de sterrenhemel. In de vrije na tuur. Zonder buren. Geen plee ook maar och, achter een struik kan het toch ook. Wildkamperen in optima forma. Annemarie Zevenbergen Domburg —Jos van de Graaf, Veere 1 -. .WsYW De vijf deelnemers aan 24 hours comics day bij Kipvis in Vlissingen; vlnr Ben Vranken, Rebwar Parvi- ci, Bert Dorrestijn, Ramon de Nennie met zijn gitaartje en Jeroen Kersouw, foto ruben oreel Kinderen in Syrische vluchtelin genkampen, liefde, een apparte ment opgeslokt door de ruimte en een reis; uitgebeeld door de vijf deelnemers aan de 24 hours comics day bij Kunstwerkplaats Kipvis in Vlissingen. Annemarie Zevenbergen Vlissingen MIDDELBURG Kosmologie Liefhebbers kunnen vanavond van 19.30 tot 21.30 uur de eer ste bijeenkomst van de cursus Kosmolo gie volgen in Middel burg. De cursus bestaat uit zes lessen. Dr. Henk Ton, gepro moveerd natuurkun dige, geeft tijdens de samenkomsten een toelichting over het heelal. Aan het begin van de cursus krijgen de cursisten het boekje 'Big Bang in de binnen zak' van Govert Schilling. De bijeenkomst wordt gehouden bij Volkssterrenwacht Philippus Lansber gen, Herengracht 52. De kosten voor de cursus zijn 95 euro. Donateurs van de sterrenwacht beta len 80 euro. Aanmelden: philippus@ lansbergen.net. MIDDELBURG Zeeuwse munten Bij Hof van Buren in Middelburg wordt morgen een lezing gegeven over Zeeuwse munten. Bert Gardien van de Numismatische Kring Zeeland richt zich tijdens de sa menkomst op mun ten vanaf 1580. ledereen is welkom om 19.45 uur. Toegang is gratis. MIDDELBURG Dierendag Kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg verzorgt woensdag tijdens Dierendag diverse activiteiten. Er staan die middag diverse kraampjes, dieren kunnen ge knuffeld worden en aanwezigen kunnen meehelpen met het maken van een feesttaart voor boer derijdieren, ledereen is welkom tussen 13.00 en 16.00 uur. VLISSINGEN Tijdens de viering van de Dag van de Oudere ontving de Middelburgse Lenie van der Ven-Polderman (68) een koninklijke onderscheiding. Zij werd voor haar vrijwilli gerswerk voor ouderen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Middelburgs burgemeester Harald Berg- mann spelde haar zaterdag in Ter Reede in Vlissingen de bij behorende versierselen op. Lenie werkt daar als vrijwillig ster. Zij is verder onder meer bestuurslid van de Stichting Dag van de Ouderen en medeorganisator van activiteiten en bestuurslid van de ANBO afdeling Vlissingen. fotoizaakverkeste BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur- T afeltennisactiviteit voor senioren. KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur-Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal. MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur- Bewegingsgymnas- tiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezel schapsspellen. MIDDELBURG Stoom Stationsres taurant, Kanaalweg 24, 06.30-20.00 uur - Expositie schil derijen 'Natuur in Zeeland van Ida Nauta'; Porthos, St. Sebastiaanstraat 12,13.30-15.30 uur- Cursus 'Omgaan met mensen met de mentie'; Cinema Mid delburg, 18.30 uur- Vertoning 'Café So ciety'; Volkssterren wacht Philippus Lansbergen, Heren gracht 52, 19.30-21.30 uur- Start cursus 'Kos mologie'. VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur- Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren. VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Guakkelaar- straat 106,16.00 uur - Kleutergym; Ci ne Café, Spuikom- weg 3,19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Guiz Night. VROUWENPOL DER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen. WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat 154, 10.00-17.00 uur- Expositie Italiaanse collagekunstenaar Morcky. WEST-SOUBURG Adventkerk, Kerk- laan 19,19.30 uur- Start vertoning we kelijkse documentai reserie 'Is de Bijbel waar?'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20