14 SHOW CULTUU LUISTERT RADIO Een 'informatief vrolijk' programma, ook al komen ook zware onderwerpen voorbij: dat is volgens Albert Verlinde en Angela Groothuizen de uitdaging van het nieuwe 'RTL Live'. VINCENT r y^ipv' Het herfstbos bij ons in de buurt klinkt al dagen naar Skyjoggers, of Skytrainers, moet ik eigenlijk zeggen, want trainen is het nieuwe joggen, dat al het nieuwe trim men was. De trainers trainen met een Sky Ra- dio-hardloop-app. Regelmatig hoor je, als zo'n trainer je passeert, het positieve gegil van hard- loopvlogster Annemerel de Jongh. „Live, love, embrace life1." Joehoe! Daar gaan ze, op de Nike Zoom Structures. Sky heeft een aantal Run ning Playlists gemaakt. Muziek terwijl u traint. Wat zou daar op staan? Born To Run, Running Up That Hill, Run Baby Run, Band On The Run1 Ik weet het niet, ik heb de app niet, ik train niet, daar slijten je gewrichten maar van en dat drijft de zorgkosten op. Prix Italia voor Van Empel 'Arme' in de fout in Miinchen Het presentatieduo hoorde de vergelij king al talloze keren voorbij komen, maar je kan er ook bijna niet omheen. Het nieuwe RTL Live dat Albert Verlinde en Angela Groothuizen vanaf van avond presenteren, is toch in ze kere zin de terugkeer van De 5 Uur Show. Zelfde tijdstip en zen der, zelfde gewenste sfeer: dat thuiskomgevoel. En twee presen tatoren die straks niet meer uit het programma weg te denken mogen zijn, zoals Catherine Keyl en Viola Holt in de jaren 90 bij De 5 Uur Show hoorden. „Je hebt net je kinderen van de crèche gehaald en wilt nog even een momentje rust voor je gaat koken. Dan wil je feelgood, maar ook wat actualiteiten. Het is zoe ken naar de juiste toon en dat is echt niet gemakkelijk", vertelt Groothuizen (57) die net als colle ga Verlinde (55) enkele proefafle- veringen opnam. „Het kan over kinderboeken gaan, maar er kan ook iemand van het Rode Kruis aanschuiven om te praten over het gebombardeerde voedselkon vooi in Aleppo." Het is volgens musicalprodu cent en voormalig RTL Boule vard-boegbeeld Verlinde dé uitda ging van een geslaagd middagpro gramma. „Het informatief vrolijk te laten zijn. Ook al komen er best zware onderwerpen voorbij. Maar het past me als een jas. Ik was vijftien jaar lang de sidekick die altijd opzij zat te praten naar een presentator. Nu kijk ik recht in de camera, dat is nieuw." Groothuizen had even bedenk tijd nodig voor ze definitief aan boord stapte. „Ik had het er al eens over gehad met de program madirecteur van RTL, Erland Gal- jaardMaar voor de zomer, toen hij het weer vroeg, was ik licha melijk even helemaal uitgeput. Holland's Got Talent, de Toppers, mijn eigen theatervoorstellingen. Het was te veel en ik kwam niet meer tot rust. Normaal haal je dat met een paar dagen in, nu luk te dat niet meer. Pas na de vakan tie was ik weer op krachten." Is de presentatrice en zangeres niet bang voor opnieuw te veel hooi op haar vork? „Dat wordt best spannend", biecht ze op. „Ik begin deze week aan een theater tour en moet na 18.00 uur, na Je wilt nog een momentje rust voor je gaat koken. Dan wil je feelgood, maar ook wat actualiteiten RTL Live meteen de auto in voor een optreden. En een programma als Holland's Got Talent wil ik ook blijven doen. Dat is echt het grootste feest dat ik ooit voor de tv heb gemaakt." Het is een van de redenen dat er geen sprake is van duopresentatie met collega Verlinde. „Het had wel gekund, zeker met Albert, maar we zijn al lebei knaldruk." De twee zijn vanaf vanmiddag ieder om de dag te zien in een omgebouwde decor van Koffietijd. „Duopresentatie is ook veel lasti ger dan in je eentje. Je wordt al snel Snuf en Snuitje. Ik gaf aan het liever alleen te willen doen." Ook Verlinde heeft als direc teur van Stage Entertainment meer te doen dan alleen een mid dagshow presenteren. „Het blijft druk, ik hanteer echt een strak tijdschema. Maar op de dagen dat ik RTL Live doe, ben ik wel om 18.30 uur thuis. Dat heb ik nooit gehad. Heerlijk!" Van heimwee naar de showru briek waarvan Verlinde een maand geleden afscheid nam, is geen sprake. Sterker: „Stoppen met RTL Boulevard is de beste keuze die ik ooit heb gemaakt", klinkt het weloverwogen. „Het luchtte op, hoe raar dat ook klinkt. Ik kan nu eindelijk laten zien dat ik heel veel interesses heb." Albert Verlinde die het straks ineens heeft over de situatie in Aleppo: gaat de kijker dat zo snel accepteren na vijftien jaar berich ten over liefdesbaby's en sterren bruiloften? „Heel vreemd, maar zodra ik stopte met Boulevard, was dat verdwenen bij mensen", meent voormalig mr. Entertain ment. „Dat ik dat niet meer doe, straal ik blijkbaar ook uit." Verlinde en Groothuizen, hoe wel nooit samen in beeld, gelo ven heilig in het samen bouwen aan een nieuw vast baken op de buis. Ook al is er op dat tijdstip nóg zo'n vast baken: Tijd voor MAX op NPO 1 met Sybrand Nies- sen en Martine van Ós. „Mijn moeder van 90 is daar dol op", vertelt Groothuizen. Wat die vergelijking met De 5 Uur Show betreft: „Ach, het feit dat mensen na al die jaren nog steeds weten wat De 5 Uur Show was, betekent hopelijk ook dat RTL Live heel gewenst is", zegt Verlinde. Quote van de dag Dat de zorgpremies volgend jaar omhoog gaan, komt door al dat getrain. Toch is het een buitengewoon slim en innovatief radio-idee van Sky, zo'n app. De luisteraars rennen doelbe wust, aangemoedigd door Annemerel en de vas te Sky-stemmen de benen uit hun reet. Hè, waarom komt de Publieke Omroep daar nou niet op? Die sloft altijd achter de joggers aan. Stel dat iemand daar met het idee van een hard- loop-app zou komen, dan ben je zo vijf jaar ver der voordat er een bescheiden budget wordt vrijgemaakt om een demoversie te maken. Bo vendien, zo'n app zou niet werken. Je zou als hardloper hopeloos verdwalen in het bos van de Publieke Omroep. Je zou dagenlang ronddo len tussen bomendokters die bomen met wor tel en tak verplaatsen naar andere bossen om dat ze vinden dat het bos aan verjonging toe is. Een bos, bomendokters, daar moet je geduld mee hebben. Je moet niet in paniek raken als er even wat minder mensen in komen wande len. Bovendien, een bos waar elke dag weer mil joenen mensen de polonaise in lopen, is geen prettig bos. Ik wandelde overigens gistermid dag in een heel leuk, fris bos, daar stonden al leen maar jonge bomen. NPO FunX, heet dat bos. Ik was er met Eva, een superdeejay. Toen ik haar hoorde, dacht ik: Eeeh, wat zit je nou te prutsen met die radio man, het nieuwe 3FM is er al lang jongen, het heet FunX. Het is een zen der die gewoon zijn sannie doet weet je met je matties op de straatie. 'Het meest rock-'n-roll dat hij ooit heeft gedaan is een leren jasje aantrekken' maandag 3 oktober 2016 ainen TELEVISIE Regisseur Erik van Empel heeft de Prix Italia ge wonnen voor Paolo Ventura, de verdwijnende man, een docu mentaire over een kunstenaar. Hij krijgt de pres tigieuze prijs in de categorie per forming arts. FILM Albert Verlinde en Angela Groothuizen wisselen elkaar dagelijks af. fotortl De Vijf Uur Show in een nieuw jasje Gudo Tienhooven —Angela Groothuizen Reageren: vincent@persgroep.nl Liam Gallagher (Oasis) over zanger Chris Martin van Coldplay Arnold Schwar zenegger is op het station in München staan de gehouden om dat hij over het perron fietste. Hij zei 'tijdelijk problemen met lopen' te heb ben. Toen de agent ontdekte wie hij voor zich had, ging hij sa men met de ac teur op de foto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16