Laat u zich niet meeslepen. Hamburg is helemaal geen 'nieuw Berlijn' Hans Avontuur beschrijft elke week een voorval, anekdote of dilemma uit zijn leven als reisjournalist Is Rome uit en wordt gezegd dat u naar Bari moet? Niks van aantrekken, zegt Hans. magazine 41 hans.avontuur@persgroep.nl Dit najaar moeten we allemaal naar Bari, Zagreb, Verona, Manchester of Hamburg. Deze steden zijn, zoals dat zo mooi heet, helemaal hot. De kans is groot dat u binnenkort een opperreiziger zult tegenkomen die u gaat vertellen dat je echt niet meer naar Londen, Parijs of New York kunt. Dat is zo 2015. Het is allemaal de schuld van de afdeling mar keting van de reisindustrie. Op zoek naar meer winst investeren vliegmaatschappij, reisorgani saties en lokale overheden miljoenen in nieuwe verbindingen. Ze kunnen vervolgens moeilijk zeggen dat de bestemmingen 'leuke stadjes' zijn. Zo vul je geen stoelen en hotelkamers. Dus worden tal van aardige provinciesteden ge- hypet als 'het nieuwe' Berlijn, Parijs, Barcelona of New York. Eén leuke micro-brouwerij in Bristol en hup, daar is het stadje druk bezig om Dublin van de troon te stoten als ultieme pubstad. Drie opgeknapte straat jes in Fez en we kunnen Marrakech voortaan links laten liggen. Laat u zich s.v.p niet meeslepen door de gekte. Hamburg is helemaal geen 'nieuw Berlijn'. Alleen de afwezigheid van de Muur maakt dit al een kolderieke vergelijking. En nee hoor, Palermo is op geen enkele manier te vergelijken met Rome. Behalve dan dat beide steden in Italië liggen en uitstekende trattoria's hebben. De kleinere stadjes hebben de hype ook hele maal niet nodig. Ik houd juist van ze omdat er k geen hip, hipper, hipst wedloop gaande is. Ze ademen de pure authentieke sfeer die bij de II topsteden door internationale invloeden is Wfr verdwenen. Bovendien is het ontbreken van een lijst topattracties geruststellend. Je hoeft je geen zorgen te maken dat je A door tijdgebrek iets belangrijks mist. A Het is heerlijk om je vervolgens over te geven aan de hartslag van de onbe- kende stad. Wedden dat je aan het eind van de citytrip blij bent dat Murcia het nieuwe Barcelona niet is. En het is nog goedkoper ook. Het Rome van de gladiatoren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 94