Ik heb Wietske de vrije hand gegeven en ze kwam met iets prachtigs' werk willen maken." Rosie haakt aan: „Laatst wilde een jongen een geometri sche veer. Hij had 'm op internet gezien en het leek mij gewoon niet zo span nend. Door met hem te praten over zijn achtergrond en zijn beweegreden om een tatoeage te nemen zijn we tot een ander ontwerp gekomen." Het werd een schilderachtig beeld dat haar collega tat- too-artiest Bin maakte. Zij laat zich in spireren door de schilderlessen die ze als kind kreeg in China en gebruikt sterke, donkere penseelstreken en vlekken en vegen met een speling tussen zwarte, grijze en witte tinten. Tattoo-artiest Mara: „Ik merk dat het zetten van een tattoo voor veel mensen meer betekent. Bijvoorbeeld een afslui ting van een periode of een nieuw begin. Ik ga samen met de klant het proces aan. Je vormt een symbiose, hangt uren over iemand heen, je ruikt de inkt, ie- watercolor-tattoo na vijfjaar al weer moet terugkomen, omdat de kleuren vervagen. „Maar wanneer je de juiste techniek gebruikt bij het zetten, is dat niet zo", vertelt Wietske. „Je moet als tattoo- artiest weten watje aan het doen bent. Dan houdt deze tattoo even lang als een oldskool tattoo." mands bloed en voelt iemands pijn. Het is heel intiem." Toeval De tijd van 'u vraagt en wij draaien', lijkt voorbij. Bij Expanded Eye, een multi disciplinair kunstenaarsduo uit Londen, moetje een lijst met vragen beantwoor den over je leven. Als de makers daar geïnspireerd door raken, krijg je na een jaar wachttijd een tattoo met letterlijk je eigen verhaal. Tattoo-artiest Wietske: „Maar je ziet het ontwerp niet van tevo ren. Dat lijkt mij spannend, maar ook mooi. Ik hou ontzettend van accidental art. Ook in mijn stijl speelt toeval een grote rol. Ik hou van kleur en organische vormen." Haar stijl, watercolor genoemd, is een van de laatste trends in de tattoowereld. Er wordt gewaarschuwd dat je met een Voor anker Op de bovenarm van Quincy prijkt een ontwerp met penseelstreken, oftewel brush strokes, 36 zaterdag 1 oktober 2016 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90