55 lezen 4 Recensies Nieuwe serie over een kostschool Nieuwe Coelho Advocatenwerk Er gebeurt veel, er is veel actie. Ik gun haar de Gouden Griffel. Ik vind Anna aardig, maar ik vind ook echt dat ze die prijs verdient." Stem op de okapi van Edward van de Vendel mag niet onver meld blijven, vindt Cras. Martijn van der Linden is de illustrator. Het boek won de Zilveren Grif fel in de categorie informatief. „Het maakt zeker kans op de Gouden Griffel. Dit boek won eerder dit jaar ook f al de Woutertje Pieterse Prijs. Het zijn de gevarieerde tekst soorten, de mix tussen proza en poëzie, de leuke verzameling weetjes en de mooie illustraties die het boek zo aantrekkelijk maken." magazine 25 Nederlandse en buitenlandse antiquaars verkopen vandaag en morgen zeldzame en unieke boeken tijdens de 36ste Amsterdam International Antiquarian Book Fair. gaat naar... JEUGD; J De vijf, De doLLe tweeling, Pitty op kostschool: populaire jeugdseries van vroeger, over kinderen die van aLLes beleefden. De Britse schrijfster Enid BLyton was koningin van het genre. Ze schreef de boeken in de jaren 40, waardoor de inhoud intussen wellicht oubol lig overkomt. Er is nu een nieuwe reeks: Ster ren van morgen (12+; Brandt, €12,50 per stuk. Die speelt ook op een Engelse kostschool, er zit ook een tweeling in en gaat ook over avonturen van kinderen. Maar een tikje moderner dan die van BLyton. De kinderen kampen met serieuzere shit dan de dolle tweeling: scheiding, eetproble men, pesterijen, verliefdheden. De auteurs - Judith Eiselin, Ni- colien Mizee, Jet Steinz en Hans van der Beek - vertellen ieder het verhaal vanuit een ander Nederlands kind dat naar Mortimer Mansion is gestuurd. De honger van Max (Van der Beek), Het vuur van Louise (Eise lin), De tranen van Saar (Steinz) en De wereld van Wollebrand (Mizee) Lees je goed los van elkaar, maar het is Leuker om alle delen te lezen. 'Hoor' je het telkens van een andere kant. Annet de Groot PAULO CO t Ut O .1- A* GESCHIEDENIS Paulo Coelho noemt Mata Hari, de hoofd persoon in DeSpion (AP, €19), 'een van de eerste feministes'. Het is bepaald geen onterechte typering van Mata Hari, pseudoniem van de Nederlandse Margaretha Geer- truida Zelle. De danseres had Lak aan de conventies van haar tijd en stierf in 1917 voor een Frans vuurpeloton wegens verraad. Coelho neemt Mata Hari's laat ste brief als uitgangspunt voor een reconstructie van haar op windende Leven. Anders dan je wellicht zou verwachten, is het boek wars van spiritualiteit en ander gezweef. Een doorwron gen levensschets zonder op smuk van een even sterke als mysterieuze vrouw. —Arno Gelder THRILLER Maassluis bij nacht, een kade en een geparkeerde auto die Langzaam voor uit rolt en in het water plonst. De vrouw op de achterbank verdrinkt. Een ongeluk, of is zij moord door de echtgenoot? De advocaten hebben er hun han den vol aan. Advocaat Gerard Spong heeft de zaak onder de loep genomen en beschreven in De uitvaartverzorger (Ba lans, €20). Door de advocaten te volgen, geeft Spong een kijkje in de keuken van een (top)advocaat. De uitvaart verzorger is geen makkelijk geschreven roman. Spongs boek geeft wel een fascinerend beeld van het advocatenwerk. Gijs Korevaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84