Slimme Nederlandse uitvinding bezorgt elk huis een warme, energiezuinige vloer Advertentie "Het TONZON Thermoskussen zorgt ervoor dat minder dan één procent van de uitstralende warmte via de vloer verdwijnt". Heerlijk op je sokken door de kamer kunnen lopen is een echte luxe. Te vaak is dat echter een onbereikbare luxe, omdat de vloer daarvoor simpelweg te koud is. Dankzij het slimme en duurzame Thermoskussen kun je daar nu snel, voordelig én duurzaam iets aan doen. Samen zijn deze lagen aangebracht op drie lagen supersterke folie. LANGE LEVENSDUUR De unieke opbouw van het Thermos kussen zorgt voor een 'thermische gelaagdheid' in het kussen die je bijvoorbeeld ook in een boiler ziet. Bovenin is de lucht het warmst, naar onderen wordt het langzaam kou der. Daaronder wordt ook nog een stevige afsluitende laag folie op de bodem aangebracht. Naast het sterk toegenomen comfort en de forse besparing, zorgt het aanbrengen van het Thermoskussen zo ook nog voor een flinke beperking van opklimmend ongedierte, stof en vocht. De muffe geur uit de kruipruimte wordt op deze manier beperkt en daarbij gaan leidingen en ophang- beugels veel langer mee. Ook de Thermokussens zelf hebben een lange levensduur: uit praktijkproeven blijkt dat de kussens in dertig jaar tijd nau welijks verouderen. Handige klussers kunnen deze slimme isolatielaag bovendien zelf aanbrengen. Op het eigen YouTube-kanaal geeft TONZON heldere instructies. Maar natuurlijk zijn er ook vakkundige TONZON installateurs beschikbaar. www.tonzon.nl Vaak hebben ze zich al neergelegd bij de situatie en zijn ze zelfs vergeten hoe aangenaam het is om op elk ge wenst moment op je sokken of blote voeten door huis te kunnen lopen. Er bestaat echter een snelle, voordelige en duurzame oplossing: het TONZON Thermoskussen. Toen de Nederlandse uitvinder Ton Willemsen in 1980 op zoek was naar een effectieve manier om energie te besparen, ontdekte hij dat de onderkant van de vloer veel warmte verliest door straling. FORSE BESPARINGEN Oorzaak voor het warmteverlies is uit straling naar de kruipruimtebodem en fundering. Reeds bestaande soorten vloerisolatie stoppen dit uitstralende effect niet, zodat warmte 24 uur per dag blijft weglekken. Het TONZON Thermoskussen kan eenvoudig onder de vloer worden aangebracht. Daar zorgt het ervoor dat minder dan één procent van de uitstralende warmte via de vloer verdwijnt. Een enorme besparing dus, die direct zorgt voor een merkbare verbetering van de vloertemperatuur. Met de Thermoskussens worden bestaande vloeren zelfs warmer dan de lucht direct boven de vloer. En ook warmer dan vloeren in nieuwbouw woningen. Daardoor gaat uiteraard ook het gasverbruik flink omlaag. De slimme isolatielaag slaagt daarin dankzij het gebruik van verschillende isolerende lagen. Die bestaan uit af gesloten luchtkamers en zes verschil lende zilverachtige stralingsbarrières. Voor veel mensen is het een luxe ervaring waar ze nauwelijks nog bij stilstaan. Lekker uitgeslapen uit bed stappen en op blote voeten over de aangenaam warme vloer lopen om in de keuken een kopje koffie te gaan zetten. Of na het werk thuiskomen en direct even de knellende schoenen uit kunnen doen: dan ben je pas echt weer thuis. Voor sommige huisbe woners is dit alleen een onbereikbare luxe, simpelweg omdat de vloer van hun huis daarvoor te koud is. PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81