Stedentrips 'Kijken of ik beter kan bakken dan de kandidaten' 'ledereen in deze familie heeft bakgenen' 7 Zien bakken, doet bakken: Nederland leeft en bakt mee met kandidaten 'Heel Holland Bakt' is veel meer dan een programma waar heel Holland naar kijkt. De zondag van de uitzending slaan de fans massaal aan het bakken. „Bij zo'n programma hoort iets lekkers op tafel." WEDSTRIJDJE SAMEN TV KIJKEN APELDOORN „Na elke uitzen ding van Heel Holland Bakt be gin ik alweer met de voorberei dingen voor de nieuwe afleve ring. Samen met een vriendin vind ik het leuk om de techni sche opdrachten te maken. Dan kijken we wat de opdracht van komende week is en begint het brainstormen over hoe we dat moeten aanpakken. Elke zon dag gaan we dan samen aan de slag. Appen we foto's met het eindresultaat. En hoe de keuken eruit ziet na de baksessie. Dat is vaak net zo indrukwekkend. Morgen bakken ze bijvoorbeeld Noord-Afrikaanse bloemkoek- jes. Dat wordt nog een hele uit daging. Ik heb best wat bakerva- ring, maar het draaien van een bloemetje met twee soorten deeg heb ik nog nooit gedaan. Het leuke van meedoen is dat je 's avonds op tv kunt kijken hoe de kandidaten het er vanaf brengen. Een soort wedstrijdje dus. Helemaal eerlijk is dat na tuurlijk niet. Want ik heb een hele week de tijd om erover na te denken. En de deelnemers maar een paar uur. Toch is het leuk om te zien hoe je het er zelf vanaf brengt. En het is na tuurlijk ook gewoon lekker bij de koffie tijdens het kijken. Vooral mijn man kan dat waar deren. En mijn collega's, die ik trakteer op wat er overblijft." VOORBURG „Het waren eigen lijk mijn drie kinderen die er voor hebben gezorgd dat er nu elke week iets lekkers op tafel staat tijdens de uitzending. Want ja, als we dan toch naar een bakprogramma kijken, dan moet er ook wel iets gebakken worden, vonden zij vorig sei zoen al. Sindsdien staan we bijna elke zondag in de keuken. Soms plan ik het van tevoren, bijvoor beeld als ik een nieuwe taart wil maken, zoals afgelopen week mijn citroenpolenta-taart. Maar soms maken we iets van de ingrediënten die we toch al in de kast hebben staan. Iedereen in de familie heeft bak genen. Mijn oudste zoon Axel kan zo'n beetje alles, Kick kan geweldig carrotcake maken, mijn echtgenoot is goed in tarte tatin, en mijn dochter houdt van kokosmakronen. Ikzelf ben van niet te veel opsmuk: ker sen- en pecannotentaarten en zo. Tien voor half negen stipt zit ten we dan met zijn allen voor de tv. We gaan er zelfs iets eer der voor eten dan normaal om dat te halen. Mijn dochter van 13 jaar mag er zelfs wat langer voor opblijven. Wel in haar pyjama, zodat ze di rect na afloop van het program ma haar bed in kan." I Compleet verzorgd 100% vertrekgarantie 4dagenalv.a. per Comfort Class touringcar zaterdag 1 oktober 2016 Heel Holland Bakt mee Raymond Boere -4Goitske Buurman bakt met Jan en Teun. FOTO ROB VOSS De familie Geers in de keuken. Vlnr: Kick, Axel, Lotte en moeder Eugénie. FOTO DANIELLA VAN BERGEN Goitske Buurman met haar twee kinderen Jan en Teun Eugénie Geers met haar drie kinderen Axel, Kick en Lotte Voordeelreis Berlijn Voordelig shoppen sightseeing. Bewonder o.a. de Muur, de Gedachtniskirche en de Rijksdag. Hotel Van der Valk Brandenburg**** incl. ontbijt Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/39044 Voordeelreis Londen Ontdek de stad van Buckingham Palace, de Big Ben, Harrods en musicals. Excursies voordelig bij te boeken. Verblijf in comfortabel 3-sterrenhotel incl. ontbijt Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/39043 Voordeelreis Dresden O.l.v. een lokale gids ontdekt u dé highlights van het 'Florence aan de Elbe'. Inclusief ontbijtbuffet. Verblijf in het centrum in Hotel Ibis Dresden*** Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/39525 Kerstshoppen Edinburgh Beleef deze magische stad in kerstsfeer. Geniet van Edinburgh Castle, sfeervolle kerstmarkten en pubs. Holiday Inn Edinburgh City West*** inclusief ontbijt Klantbeoordeling 10,0 Zie: Kras.nl/39517

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7