MIJN WEEKEND Verlangen naar de chillroom magazine 5 Tekst: Leo van Marrewijk Foto: Koen Verheijden Een echte man wil minimaal één keer in z'n leven een eigen huis bouwen. Arjen Meinema (45) is er zo eentje, en hij is verdraaid goed op weg. Op een eigen kavel verrijst deze maanden een Delfts gezinspaleisje, met hulp van zijn toekomstige medebewoners (vlnr) Okke (12), Bram (0), Juul (6), Teun (3), Joep (10) en partner Annet (41). Hoewel, hulp? „Alleen Okke en Joep zijn natuurlijk oud genoeg om na te denken over wat waar moet komen, om mooie plannen te maken en ideeën uit te werken. De voorpret is groot." Inmiddels is de tekenfase voorbij en is vooral Arjen, in het dagelijks leven architect, alle weekenden in de weer om te werken aan zijn droom: „Een gezinshuis waar je echt samen leeft zonder elkaar in de weg te zitten." Twee werkende ouders met vijf jonge kinde ren en dan een huis bouwen: er zijn mensen die alleen van het idee al doodmoe worden. „Tuurlijk geeft het ook stress", zegt Arjen. „Maar het geeft vooral energie en gezellig heid. Daarbij vind ik klussen leuk, dat scheelt. Bovendien is het een project met een eind datum, voor het einde van het jaar willen we verhuizen. We zijn hier nu al veel samen in de weekenden. Zo zien de kinderen iets ontstaan, dat hoort er ook bij." En intussen blijkt een eigen stulpje bouwen direct een levensles, een stoomcursus 'omgaan met teleurstellingen'. Zo maakte 'kluskoning' Joep een prachtige maquette van zijn toekomstige kamer, inclusief chill- zone, speelruimte en slaapgedeelte. Arjen, met een grijns: „Toen heb ik wel even moeten vertellen dat het best een ruim huis wordt, maar dat zelfs hier de ruimte niet onbeperkt is." Wilt u ook vertellen over uw favoriete moment van het weekend? Mail naar weekend@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67