WêèêSÈ 'Mm €120,0(1 €69,95 5 Vianna en Lucie weten allebei hoe het is om op te groeien bij zwakbegaafde ouders. Hun ervaringen zijn totaal verschillend. Si Gemeenten mogen met bijstand experimenteren Student mag straks per studiepunt betalen ucie Kessens (54) ge bruikt harde, stevige woorden zonder dralen. Ze stelt: „Ik ben nooit kind ge weest." „Ik heb me in mijn jeugdjaren altijd onveilig en eenzaam gevoeld." En: „Het was beter geweest als mijn ouders geen kinderen hadden gekregen." En ja, dat houdt automatisch in dat Kessens zelf niet geboren had moeten worden. „Dat vind ik niet erg, want dat had ik dan toch niet geweten." Op school werd ze gepest. An dere kinderen beten haar toe dat ze stonk, dat ze vies was, dat haar familie gek was. Nu zegt ze: „Ik zag er verwaarloosd uit. Liep rond in kapotte kleren, met ongewassen haren." Haar zwakbegaafde ouders konden nauwelijks zichzelf ver zorgen, laat staan hun vijf kin deren. Kessens was thuis in Haarlem de enige met een ge middeld IQ. Haar ouders zijn in middels overleden, met geen van haar twee broers en twee zussen heeft ze nog contact. „Ze hebben bijna allemaal zelf kinderen gekregen. Zij kunnen op hun beurt ook niet voor hun kinderen zorgen en ik kan niet aanzien dat de problemen van generatie op generatie door worden gegeven. Dat is te moei lijk, te pijnlijk. Eén broer heeft zes kinderen die allemaal uit huis zijn geplaatst." Haar jongste broertje heeft een schoonmoeder die 'god dank op hem en zijn vrouw in praat geen kinderen te maken'. „Ik snap dat ze het willen maar ze kunnen het niet aan." Natuurlijk is Kessens blij met de Rotterdamse plannen, met één kanttekening: „Ik pleit voor verplichte anticonceptie bij be wezen falend ouderschap, niet voor stellen die nog geen kind hebben. Ik vind dat iedereen de kans verdient om te laten zien dat hij of zij een kind groot kan brengen." Zelf kreeg ze drie kinderen, twee dochters en een zoon die nu 26, 24 en 21 zijn. „Daar gaat het heel erg goed mee. De ge boorte van de kinderen zorgde ervoor dat mijn eenzaamheids gevoel wegviel. Voor het eerst had ik echt familie om me heen." Man treft thuis twee baby's in koffer aan Politie registreert minder meldingen van discriminatie Gemeenten in Nederland, 25 in totaal, krijgen de vrijheid om te experimenteren met de bijstand. Het is de bedoeling uit te zoeken wat het beste werkt om mensen in de bijstand te bewegen aan de slag gaan, zodat ze uiteindelijk de financiële steun niet meer no dig hebben. Op dit moment heb ben vier gemeenten zich gemeld die aan het experiment zullen meedoen: Utrecht, Groningen, Tilburg en Wageningen. Andere gemeenten kunnen zich aanmel den. Het ligt in de planning dat begin 2017 met het experiment wordt gestart, liet een woordvoer der van verantwoordelijk staats secretaris Jetta Klijnsma (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) gis teren weten. Bij het onderzoek, dat twee jaar gaat duren, krijgen groepen mensen in de bijstand meer of juist minder verplichtin gen opgelegd. Ook worden deel nemers aan de proef geprikkeld te gaan werken doordat ze lange re tijd een deel van de verdien sten mogen houden, zonder dat ze worden gekort op hun uitke ring. De PvdA heeft stevig op de ze experimenten aangedrongen. Duterte vergelijkt zichzelf met Hitier Valsspelers bij theorie-examen Het moet voor studenten aan ho gescholen en universiteiten mo gelijk worden om per studiepunt collegegeld te betalen. Dat staat in een voorstel van minister Jet Bussemaker (Onderwijs) om te experimenteren met flexstude- ren in het voltijdsonderwijs. Daarmee kan worden afgeweken van de regel dat studenten altijd voor een volledig studiejaar colle gegeld betalen. „Door studenten alleen te laten betalen voor het onderwijs dat ze willen volgen, komt de keuzevrijheid en de ont plooiing van de student meer centraal te staan. Door de regie meer bij studenten te leggen, krijgen zij de ruimte hun studie in te richten op een manier die past bij hun eigen omstandighe den", aldus Bussemaker. Hiermee moet duidelijk worden of dit leidt tot een betere toe gang van het hoger onderwijs, tot meer tevredenheid van de student en tot minder uitval. Het 'flexstuderen' kwam uit de koker van de Landelijke Studen tenvakbond (LSVB) en werd om armd door coalitiepartijen PvdA en VVD. „Het collegegeld is hoog en de studiefinanciering is afgeschaft. Door het flexstuderen krijgen studenten nu de financiële ruim te om meer naast hun studie te doen en minder te betalen", zegt LSVB-voorzitter Jarmo Berk hout. De volgende stap is vol gens hem dat er proefprojecten komen op universiteiten en hoge scholen en dat genoeg studenten zich daarvoor aanmelden. Het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) is eveneens blij met het experiment. „Studenten horen geen maximaal bedrag te betalen als ze toch geen college volgen." PLEIN VOOR ELS BORST SS HOTELDEAL.NL/K10011 zT™73óo° C.088-0331506 zaterdag 1 oktober 2016 Jeroen Schmale Lucie Kessens had zwakbe gaafde ouders, broers en zussen, foto koen verheijden HANNOVER Een jongeman uit Hannover heeft in een koffer bij hem thuis twee baby's gevonden die ver moedelijk door zijn vriendin op de wereld zijn gezet. Een van de zuigelingen was al geruime tijd dood, de tweede leefde nog. De partner (22) van de vinder wordt verdacht van doodslag en po ging tot doodslag op de twee kin deren en is op haar werk gear resteerd, liet het OM weten. Ze wil nog niets loslaten over de gru welijke vondst. Haar 19-jarige vriend is weer op vrije voeten. DEN HAAG In 2015 zijn zo'n 10.000 meldin gen van discriminatie geregis treerd bij de politie en zogenoem de antidiscriminatievoorzienin gen (ADV's). Dat is respectieve lijk 4 en 11 procent minder dan in 2014. Het College voor de Rech ten van de Mens kreeg 422 ver zoeken om een oordeel te geven over situaties die mogelijk discri minatie betreffen. Ook dat zijn er minder dan in 2014. Het aantal meldingen bij de landelijke meld punten voor discriminatie op het internet nam vorig jaar echter juist toe met bijna 7 procent tot 1585. DEN HAAG DEN HAAG MANILLA De Filipijnse president Rodrigo Duterte vindt het niet erg om ver geleken te worden met Hitier. Du terte vertelde na een bezoek aan Vietnam dat hij een 'neef van Hitier' genoemd was. Hij ver wees naar de miljoenen Joden die Hitier vermoord had en zei: „Er zijn drie miljoen drugsver slaafden in de Filipijnen. Ik zou ze graag afslachten." En: „Als Duitsland Hitler had, hebben de Filipijnen...", waarna hij op zich zelf wees. Duterte werd in mei gekozen tot president, nadat hij beloofd had de Filipijnen van het drugsprobleem te verlossen. UTRECHT Bij het CBR in Utrecht zijn deze week twee mensen betrapt die het theorie-examen voor het rij bewijs voor iemand anders wil den maken. De lookalikes pro beerden zich met het identiteits bewijs van twee kandidaten te le gitimeren. De fraudeurs zijn door de politie meegenomen. 3 dagen nazomeren op Ameland Hotel Ameland 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner van de chef DEN HAAG Wethouder Boudewijn Revis (I) onthult het straatbord Els Borst-Eilersplein voor het Hagaziekenhuis in Den Haag in het bijzijn van de familie van de overleden politica, foto jerry lampen/anp m Welkomstdrankje en kortingsvouchers Tip: huur fietsen en ontdek het eiland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5