Luime kon Zaamslag niet de rug toekeren Middelburg ligt boven in stadsderby met Vlissingen 22 ZEELAND Ik ben niet meer uit het elftal geweest. We verloren nog maar één keer Deze zomer konden we weer fris beginnen, iedereen had er zin in RudeStats MÉI» Zaamslag beleefde een bijzonder zwaar seizoen. Het plotselinge overlijden eind maart van de pas 17-jarige doelman Gijs Dekker had een enorme impact op bestuursle den, spelers, trainers, vrijwilligers en supporters van de zaterdag tweedeklasser. „De selectie was al vrij sterk en hecht", weet Niek Lui me. „De afgelopen maanden is die band alleen maar hechter gewor den. Na vorig seizoen is Joris Rade makers gestopt en zijn Mare Ver wei en Jarno Waebeke helaas te rug naar Terneuzen gegaan. Ver der is iedereen gebleven. Dat zegt ook wel iets. Door wat er allemaal is gebeurd, kon ik niet vertrekken bij deze club." Het besluit om terug te keren naar HW'24 had hij ook geno men in een voor hemzelf sportief moeizame periode. „Ik begon vo rig seizoen in de spits, maar kreeg te maken met een vormdip. Eind december belandde onze trainer Hubert van den Hemel in het zie kenhuis en nam Mario de Fouw het van hem over. Ik moest steeds met het tweede mee, dat was geen lekkere periode. Toen Hu- bert terug was, viel ik in als aanval lende middenvelder. Vanaf dat mo ment ben ik niet meer uit het elf tal geweest. We verloren ook nog maar één wedstrijd." Ondanks die sterke reeks snakte iedereen bij Zaamslag naar het ein de van het seizoen, zegt Luime. „Deze zomer konden we weer fris beginnen, iedereen had er weer zin in." Dat deed Zaamslag afgelopen zo mer met Tom Nieuwelink als nieu we trainer. Hij is de opvolger van de naar Breskens vertrokken Van den Hemel, die sinds januari 2013 bij Zaamslag als trainer werkzaam was geweest. Na twee gelijke spe len (DBGC 2-2, Klundert 1-1) en een nederlaag tegen Den Bommel (2-1) boekte Zaamslag zaterdag te gen Nieuwdorp op overtuigende wijze de eerste overwinning. „In de eerste drie wedstrijden hebben we wel wat pech gehad", zegt Lui me. „Maar iedereen wist ook: het moet beter. Daar zijn we zaterdag mee begonnen, hoop ik. Tegen Nieuwdorp speelden we goed en scoorden we zes keer. Alles viel op z'n plek." Zelf maakte hij zijn eerste twee treffers van deze competitie. „Het is altijd lekker om die achter je naam te hebben staan. Iedereen weet hoe het gaat met aanvallers. Als ze niet scoren, hikken ze te gen dat doelpunt aan." Overigens speelde Luime de afgelopen we ken niet als aanvallende midden velder, de positie waarop hij vorig seizoen indruk maakte, maar als spits naast Peter Dieleman. „Dat komt door de blessures van Wes ley Dieleman en Juriën Dam. Als zij weer fit zijn, kan ik misschien weer 'op 10' spelen. Al vind ik dit ook wel lekker, hoor. Het belang rijkste is dat ik speel." Bruse Boys Luime, die na een verkeerde stu diekeuze tegenwoordig een HBO- opleiding in deeltijd volgt, staat vandaag met zijn ploeg tegenover de koploper. Bruse Boys is na vier duels nog foutloos, scoorde al der tien keer en hoefde pas één tegen treffer te slikken. „Bruse Boys is de gedoodverfde favoriet voor het kampioenschap", zegt Luime. „Ze hebben er denk ik ook de ploeg voor. Bruse Boys komt uit de eer ste klasse, het niveauverschil tus sen de eerste en tweede klasse is groot. Dat zie je nu ook weer aan MZC'11, dat het heel moeilijk heeft in de eerste klasse." Hoe schat de pas 22-jarige aan valler de kansen van Zaamslag vandaag in? „Wij kunnen het thuis iedereen lastig maken. Ik herinner me een wedstrijd van twee seizoenen geleden tegen MZC, dat toen ook veel spelers met ervaring op een hoger niveau had. We wonnen die wedstrijd met 7-1... Tegen Bruse Boys zijn we ook zeker niet kansloos." Wat voor een happening de tweestrijd tussen Middelburg en Vlissin gen in de jaren zestig was, daar van kan de huidige generatie zich nauwelijks een voorstelling ma ken. Het was bijna een stammen strijd, enigszins gechargeerd tus sen de ambtenaren van Middel burg die technisch verzorgd voet bal voorstonden en de dokwer kers van Vlissingen die met noes te arbeid de beuk erin gooiden. In het donderdag gepresenteer de boek 'We zullen er wezen. Hoe het Ajax van de amateurs Neder land veroverde' verhaalt Wim van Gorsel uitgebreid over de derby's uit die tijd. Over de koude oorlog vooraf, over het gokken op de duels en over de botsing van cultu ren binnen de lijnen. Nieuwe tijden, nieuwe zeden. Nog steeds voetballen de clubs uit Middelburg en Vlissingen tegen el kaar. Vanmiddag trappen Vlissin gen en Jong Ambon de steden- strijd van dit seizoen af. Dit sei zoen worden er zes van deze ste- denderby's gespeeld. In de derde klasse behalve Vlissingen-Jong Ambon ook Walcheren-Jong Am- bon. In de vierde klasse staat bij Zeeland Sport-MZVC de eer van de stad op het spel. In het seizoen 2012/2013 werd er geen enkele Middelburg-Vlissin gen gespeeld, in de jaren daarna echter des te meer. Elk seizoen kwamen de clubs uit Middelburg uiteindelijk als triomfators uit de bus. De Vlissingers wonnen ook wel 's, maar de Middelburgers va ker. Van de vijftien derby's waarin een beslissing viel, wonnen de Middelburgse clubs er tien. VLISSINGEN EN JONG AMBON TRAPPEN AF OH WmfÊSBBKÊÊBBÊÊÊt seizoen 2015/2016 zaterdag 1 oktober 2016 Niek Luime (links) kapt een tegenstander van Nieuwdorp uit in het met 6-2 gewonnen duel. foto rein boeije Met twee goals tegen Nieuw dorp (6-2) opende Niek Luime een week geleden zijn account voor dit voetbaljaar. De aanval ler zou dit seizoen eigenlijk weer in het shirt van zijn oude club HVV'24 spelen, maar besloot uit eindelijk toch om bij Zaamslag te blijven. „Mijn gevoel maakte me duidelijk dat het niet het mo ment was om Zaamslag te verla ten", zegt Luime over dat be sluit. Barry van der Hooft Zaamslag Niek Luime, voetballer Zaamslag Niek Luime Op het weblog RudeStats (pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateur voetbal. Voor het derde sei zoen doet hij dat op zater dag ook in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. iWHÉÉjfc PZC bron Rudy Boogert IWBÜW Vlissingen en Jong Ambon spelen vanmiddag de eerste stadsderby dit seizoen tussen Vlissingen en Middelburg. In de voorgaande drie seizo enen kon Middelburg bogen op een positieve balans in de derby's. SEIZOEN 2016/2017 MIDDELBURG VLISSINGEN 4-2 Vlissingen-Jong Ambon Dauwendaele-GPC Vlissingen (6-1) GPC Vlissingen-Jong Ambon GPC Vlissingen-Dauwendaele (0-2) Walcheren-MZVC (6-0) HnnMM Jong Ambon-Walcheren (3-0) MZVC-Walcheren (2-1) rï;.Walcheren-Jong Ambon (4-0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55