De Kok wint eerst de 5 kilometer en loopt dan de Light Kustrun ZEELAND 21 lk heb voor mijn ouders gelopen, die kwamen hier altijd naar het strand ment al op het punt van begin nen. Voor de Light Kustrun, een loop over 11,2 kilometer, hebben ook ruim 1250 mensen zich inge schreven - mannen en vrouwen. De start daarvan mag dan in Dom burg zijn, de finish is uiteraard in de Langstraat, dit weekend het epi centrum van de Kustmarathon. Terwijl de terrassen in Zoutelan- de na de Ladiesrun volstromen is de volumeknop van de muziekin stallatie een klein beetje naar links gedraaid. Er zitten veel num mers van Status Quo tussen en Bil ly Joel speelt ook op zijn piano. Het zorgt voor de juiste sfeer. Maar als er dan toch een kleine kri tische noot mag zijn; een lied van één van de op dit moment popu lairste zangeressen op aarde zou niet misstaan. Haar naam? Pink. ZOUTELANDE Een jaar gele den werd Marianne de Kok tij dens de Ladiesrun tweede op de 10 kilometer. Dit jaar koos ze voor de 5 kilometer, ging ze er in Zoutelande als een speer van door en won ze afgetekend, in een tijd van 22.31 minuten. De atlete uit Lewedorp bleef Veerle Smits (Kloetinge, 24.52 minuten) en Jasmijn Geldof uit Middelburg (25.06 minuten) voor. „Mijn overwinning is voor al die dames die hier voor de eer ste keer een 5 of 10 kilometer lo pen", zei De Kok. „Zij hebben veel meer afgezien dan ik." Waarom liep ze bij de Ladies run deze keer de 5 in plaats van de 10 kilometer? „Omdat ik zo ook nog aan de Light Kustrun mee ga doen. Die loop ik samen met mijn man en mijn zoon. Van die ruim 11 kilometer wil ik echt genieten. Als ik eerst de 10 kilometer had gelopen, zou dat een stuk lastiger zijn ge weest." Net als vorig jaar ging de over winning op de 10 kilometer naar Anjolie Engels-Wisse. Ze realiseerde een tijd van 41.06, waarmee ze één minuut en 22 seconden sneller was dan in 2015. De in Amsterdam woon achtige Zeeuwse Esther Plat- teeuw werd tweede (42.23 minu ten), voor Carolien van de Kreeke (Serooskerke, 42.26 mi nuten) en Frédérique Versluijs uit Zuidzande (43.37 minuten). „Ik hoop dat het gat met de an dere meiden steeds kleiner wordt", zei Engels-Wisse. „'Die is 40 en wint', dacht ik over atle tes toen ik zelf nog een juniore was. Nu ben ik zelf 40. Ik hoop dat de jeugd blijft trainen en het mij moeilijk gaat maken." zaterdag 1 oktober 2016 y iNTERSW» erik Het roze peloton wordt in de Langstraat in Zoutelande langzaam op gang getrokken, foto ruben oreel Marjolein Ruijgrok Evelien de Kok uit Domburg wordt na de finish van de 5 kilometer opgewacht door haar dochter, foto ruben oreel Voor de derde keer snelde Anjolie Engels-Wisse naar winst in de Ladiesrun. Eerder won ze in 2008 en in 2015. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54