O 20 ZEELAND Nick van der Lijke langer bij Roompot Abdenbi belangrijk voor Groene Ster 's Lands Welvaren drukt gaspedaal in Tom Boere staat op 'zes uit negen' De twee afstanden bij de Ladiesrun brengen bijna 1700 vrouwen samen in Zoutelande. Het regent high fives en omhelzingen. Meta Booltink uit Arnemuiden loopt nadat ze kanker heeft overwonnen de 5 kilometer uit. KUSTMARATHONWEEKEND LADIESRUN A Voor mijn ziekte liep ik makkelijk 4 kilometer, nu dacht ik: het gaat 'm niet worden Wielrenner Nick van der Lijke uit Middel burg rijdt ook volgend seizoen voor Room pot Oranje Peloton. Daarmee is de toe komst van alle vier Zeeuwse renners be kend. Net als Van der Lijke rijdt Brian van Goethem (Sluiskil) volgend seizoen ook nog bij Roompot. Johnny Hoogerland (Langeweegje) zet een punt achter zijn carrière en richt zich bij de ploeg op een rol in de begeleiding. Antwan Tolhoek waagt de stap naar LottoNL Jumbo, dat in tegenstelling tot Roompot (continen tale ploeg) uitkomt in de World Tour, het hoogste niveau. ZAALVOETBAL Abdoe Abdenbi is het scoren niet verleerd. Gisteravond leverde hij met drie doelpun ten een belangrijke bijdrage aan de eerste ze ge van de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen. In de eigen Baskensburg werd met 4-3 gewonnen van HV/Veerhuys. Abdenbi startte (net als Mo Laari) met een vroege gele kaart, maar kort voor rust maak te 'De Slang' zoals zijn bijnaam luidt een 2-0-achterstand ongedaan. Hij maakte na rust ook de 3-3, waarna Salim Ben Sellam voor de eerste Zeeuwse voorsprong van de avond zorgde. Het bleek meteen de winnen de treffer. Het kaderteam van 's Lands Welvaren gaat fier aan de leiding. Peter de Bree gaf zijn manschappen het goede voorbeeld en won met 36.00 gemiddeld in het kader 57/1. Ro bert van Stevendaal deed weinig voor hem onder in het 57/2 met 28.88. Jan Goud zwaard won ook royaal, maar Jan Eicken- boom ging ruimschoots onderuit. De driebanders van Jacobs Mannenmode 2 verloren ook hun vierde wedstrijd in de vierde divisie. BC De Distel 7 was met 8-0 te sterk. Piet Bom, Frits van der Vliet, Jur- gen Bruggeman en Iman Wesdorp verloren kansloos. Tom Boere uit Terneuzen was gisteravond wederom trefzeker voor FC Oss. De spits zette zijn Brabantse werkgever na een half uur op een 2-o-voorsprong tegen Almere Ci ty. Vlissinger Istvan Bakx en Boban Lazic (maker van de eerste goal) deden het voor werk. Boere heeft nu zes keer gescoord in negen duels. In het laatste kwartier boog Al mere City de achterstand echter om in een 3-2-zege. Met diezelfde cijfers wonnen va der Gérard (trainer) en zoon Bradley met FC Dordrecht bij De Graafschap. Kerkhove Zeilen EK e dame met de felroze kousen spuit op het parkeerterrein snel nog even wat deodorant onder haar ar men. Want als je meedoet aan de Ladiesrun moet je er het liefst - bij de start - een beetje netjes uit zien en ook lekker ruiken. Even la ter gaat ze op in de stroom met vrouwen, van wie velen in het ro ze en anderen in het zwart, groen, geel of rood zijn gekleed. Organisa tor Lein Lievense, de rust zelve, kijkt van een afstandje naar de honderden deelneemsters. „We hebben er weer een mooi feestje van gemaakt hè?" Daar valt niets op af te dingen. Vanaf de dijk is het een mooi ge zicht, zo vlak voor de start van de 5 kilometer. Er heerst een feest stemming, je zou haast denken dat een enorme groep pubermei den zo voor het eerst op stap mag. Voor de twee afstanden - naast de 5 kan ook de 10 kilometer worden gelopen - hebben bijna 1700 vrou wen zich ingeschreven. Dat zijn er meer dan het inwoneraantal van Zoutelande, dat op r januari van dit jaar 1510 inwoners telde. Diana Schout, de speaker die soms nog enthousiaster is dan de deelnemers, praat de middag en avond aan elkaar. Het startschot wordt om 17.30 uur gelost door Leonie Ton, de Nederlands kam- pioene too kilometer. Eén deel neemster wordt voor de start voor het voetlicht gehaald. „Meta, de or ganisatie is hartstikke trots op jou", klinkt het uit de mond van Schout. „Je bent een voorbeeld voor velen." Meta is Meta Booltink. De Arne- muidse is een jaar eerder ook bij de Ladiesrun geweest, alleen staat ze dan achter het hek met een hoofddoek op. Ze zou op 2 okto- ber 2025 samen met haar vriendin Yfke Semeijn de Ladiesrun lopen, maar moet door haar gevecht te gen borstkanker vanachter de dranghekken toekijken. Semeijn loopt wel, in een T-shirt met de tekst 'Meta, deze to km is voor jou'. Na afloop valt Semeijn hui lend in de armen van Booltink. Een jaar later staan de twee als nog samen aan de start van de 5 ki lometer, de vriendinnen Paulien Moelker en Mary Kerkhove aan hun zijde. Het viertal start in de middenmoot en finisht ook netjes in de middenmoot. Ze worden overladen met bloemen en vooral Booltink hoeft niet bang te zijn dat ze niets op haar vensterbank kan zetten. Op sleeptouw genomen „Toen ik ziek werd, hebben we te gen elkaar gezegd: volgend jaar lo pen we de 5 kilometer", vertelt de emotionele Booltink. „Op 25 janua ri heb ik mijn laatste bestraling ge had, daarna zijn we begonnen met trainen. Echt, het ging van geen meter. Voor mijn ziekte liep ik na twee maanden makkelijk 4 kilometer, nu dacht ik: het gaat 'm niet worden. Maar die meiden heb ben me op sleeptouw genomen en we hebben het toch maar mooi gedaan. Dit is heel bijzonder." Om haar heen regent het high fi ves en omhelzingen. Een deel neemster aan de ro kilometer komt binnen met het kwijl op haar kin. Met de finish in zicht is de één helemaal kapot, terwijl een ander er nog een ferme eindsprint uitperst. De klok tikt door en als het om 28.50 uur eventjes begint te regenen zijn de laatste loop sters in aantocht. Marjolein (Dia na Schout: „Leuk, je naam eindigt op Lein") Ruijgrok stapt na ander half uur hardlopen als laatste de berg zand bij de finish op. „Ik heb voor mijn ouders gelopen, ze le ven niet meer, maar kwamen hier altijd naar het strand", vertelt de Bredase. „Het was zwaar, maar al le mensen langs de kant hebben me enorm geholpen. De één liep een stukje met me mee, een ander fietste een tijdje naast me." Terwijl Marjolein Ruijgrok om ringd door familieleden op adem komt, staat het volgende evene- zaterdag 1 oktober 2016 WIELRENNEN BILJARTEN VOETBAL II Tennisster Le sley Kerkhove strandde gistera vond in de kwart finale van het toernooi in Cler mont-Ferrand. De als eerste ge plaatste Frangai- se Oceane Do- din (nummer 91 van de wereld) was te sterk met 6-1 en 6-2. I Zeilvereniging Breskens verde digt dit weekein de achtste plaats in de ere divisie zeilen. In Almere wordt de laatste van vijf rondes gehou den. Wolphaarts- dijk bezet de vijf tiende plaats van de achttien teams. ■II Voetballer Rick van Drongelen uit Axel is opgeno men in de selec tie van het Neder lands elftal onder 19 jaar. De Zeeuws-Vlaming van Sparta speelt volgende week met Oranje een EK-kwalificatie- toernooi in Neder land. De één is kapot, de ander perst er nog 'n sprint uit Barry van der Hooft Zoutelande —Meta Booltink De deelnemers aan de Light Kustrun, die aansluitend op de La diesrun werd gehouden, kregen het gisteravond voor de kiezen. De regen maakte de loop door het donker tot een beproeving, zoals de lopers hier tussen Domburg en Westkapelle moesten ervaren, foto JOHAN VAN DER HEIJDEN a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53