m i i - rT m Camping WALCt EREN 11 Kindcentrum bij Louise de Colignyschool IN DE REGIO BENEFIET MIJN DORP, MIJN STAD Kinderen vanaf twee jaar in de Vlissingse wijk Paauwenburg kunnen na de herfstvakantie aan een 'doorgaande leerlijn' beginnen. Bij basisschool Louise de Coligny ging Kindcentrum aan Zee gisteren open. Kinderopvang Walche ren heeft al ervaring met kindcentra in Mid delburg. De bewering dat de voorschoolse opvang voor 2- tot 4-jarigen echt meerwaarde heeft voor peuters durft Anne- miek Koppejan wel voor haar reke ning te nemen. Directeur-bestuurder Koppejan sprak zich uit over het nieuwe 'Kindcentrum aan Zee' bij de Loui se de Colignyschool in de Vlissing se wijk Paauwenburg. Het kind centrum werd gisteren officieel ge opend door naamgeefster Katja uit groep 8 en burgemeester Bas van den Tillaar. Een kindcentrum bij een school biedt ieder kind de beste ontwikkeling Door in samenwerking met een basisschool kinderopvang te bie den, begint het kind eerder spelen derwijs te leren, legde Koppejan uit. De doorgaande leerlijn begint al op 2- in plaats van op 4-jarige leeftijd. En ook de ontwikkeling van ta lenten begint eerder, terwijl op minpunten als taalachterstand eer der kan worden ingegrepen. De kinderen vinden het vooral leuk om deel te nemen aan door school en kinderopvang samen opgezette projecten. Zo lieten groepjes kin deren voor, tijdens en na de ont hulling van de naam van het 'Kindcentrum aan Zee' zien en ho ren, dat ze flink wat geleerd heb ben tijdens workshops toneelspe len en dansen. De ervaring leert dat zo'n 80 procent van de 2-jarigen een kind centrum bezoekt als dat draait. De christelijke Louise de Colig nyschool zal de jeugdigen in Paau wenburg binnen niet al te lange termijn wel moeten delen met de Theo Thijssenschool. Die openba re school heeft als het meezit met ingang van volgend schooljaar ook een kindcentrum, verklapte Kop pejan. Leerkrachten en leerlingen van de Colignyschool zijn blij met het kindcentrum, bevestigde ad junct-directeur Marianne van der Stoep. „Het is fijn als je als leer kracht van groep 1 al weet waar mee je nieuwe kinderen het best kan helpen. Doordat de kinderen in het centrum al in hetzelfde ge bouwencomplex zitten, is de over gang naar de school ook minder groot." Van der Stoep en Koppejan be nadrukten dat ook de ouders nauw bij de opzet van het kind centrum zijn betrokken. RITTHEM Inwoners van Rit- them en andere belangstellen den krijgen woensdag 19 okto ber informatie over de verhui zing van De Belt in het dorps huis. De nudistencamping moet de Fort de Ruijterweg verlaten en verhuist in 2018 naar de Schoone Waardin. Nieuw in LED verlichting Floodlight schijnwerper HAARDEN SPECIALIST www.dezeeuwsehaardenspecialist.nl /jberoWalcheren Individuele Mindfulnesstraining Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen versluis willeboer zaterdag 1 oktober 2016 MIDDELBURG Feestmiddag bij Leger des Heils Het Leger des Heils te Middelburg houdt vandaag een feest middag voor senio ren, alleenstaanden en eenzamen. De middag duurt van 14.30 tot 17.00 uur en staat vol ge pland met diverse activiteiten. Zo zijn er een bingo, een gospel van Bright Light en een samenzang. Bij inte resse aanmelden in de ochtend via 0118-615430. MIDDELBURG Wetenschapsdag De Zeeuwse Biblio theek in Middelburg houdt vandaag van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse Weten schapsdag. Dit jaar is het thema 'Schatten van de vuilnisbelt'; alles rondom recycling. Op deze dag zijn er activiteiten voor jong en oud. Zo zijn er doe-opdrachten waarbij deelnemers zelf technisch aan het werk gaan door bijvoorbeeld een boot de maken die op zonne-energie vaart. MIDDELBURG Bert Heerink (links) beet gisteravond het spits af van het benefiet in het Middelburgse café Ut Babbe- laertje aan de Vlasmarkt. De opbrengst gaat naar de jonge ondernemer die 28 augustus alles verloor door een grote brand die de loods waar hij werkte en zijn opslag had in de as legde. Ook Stichting Evenementen Middelburg (SEM) ver loor haar spullen. SEM gaf deze week aan niet te willen mee delen in de opbrengst 'omdat ze nog in overleg is met de ver zekering'. De zzp'er bleek echter niet goed verzekerd. De Mug, Bardot, De Heeren en 't Fust deden ook meer aan het benefiet georganiseerd door Ut Babbelaertje. fotoizaakverkeste Zaterdag MIDDELBURG Stadskwekerij Over- water, Langevieles- ingel 12,10.00 -12.00 uur - Planten- ruilbeurs; Wijkcen trum Palet, 10.00-1 6.00 uur - Beurs van postzegels, munten en ansicht kaarten; Keurhove en diverse locaties in Middelburg-Zuid, vanaf 10.00 uur- Rommelroute; Kou- steensedijk 7, 10.00-16.00 uur- Wetenschapsdag; OOST-SOUBURG Oranjeplein 2, 20.00-22.00 uur- Jubileumconcert Marina Eckhardt VEERE Beeldenzaal Mu seum Veere, 13.30 uur - Presentatie Verzenboeken van Veerse Rederijkers VLISSINGEN Maanweg 5,11.00 -15.00 uur - Open dag Dierenasiel; Kunstwerkplaats KipVis, Dreesstraat 2, vanaf 12.00 uur -'24 hour comics day'; Machinefa briek, vanaf 15.00 uur - Hardstyle Dan ce evenement; Pop podium de Piek, 21.00 uur-Concert 'Pophelden.nl'; Café de Concurrent, 23.00 uur-Optre den van de band 'Full Blast' West- Souburg, Diverse lo caties, 10.00-17.00 uur-OpRuimRoute West-Souburg en Westerzicht Zondag MIDDELBURG Markt, 12.00-17.00 uur - Brocante Markt; CBK Zee land, vanaf 13.30 uur - Filosofisch Ca fé met kunstlezing door Pieter Ippel; Galerie T, 14.45 uur -Lezing Dick van Biemen; Doopsgezinde Kerk, 15.00 uur - Optre den gitaartalenten Rosemarie Vermeu len en Andrew Booth; Kloveniers doelen, 15.30 uur- Concert 'The Fire Harvest'; VLISSINGEN Strandpaviljoen Pan- ta Rhei, 17.30 uur- Optreden Zeeuwse coverband 'Reap pear' Ook aan zee groeit school met kind mee René Hoonhorst Annemiek Koppejan, KOW Het Kindcentrum aan Zee is 'klaar voor de start', danst een aantal kinderen mee op muziek van Kinderen voor Kinderen, foto ruben oreel De floodlight schijnwerper is naast het verlichten van terreinen ook geschikt voor verlichting van reclameborden, gevels, objecten, etc. De behuizing is van aluminium met een zwarte verstelbare montagebeugel. Het armatuur is verkrijgbaar in warm wit of koel wit en in verschillende lichtsterktes. Heeft u vragen of wilt u prijzen weten, neem dan contact op met: Meeuwse Handelsonderneming b.v. Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel. 0113-21620 Fax 0113-232214 Email info@meeuwse-goes.com. 6 DE ZEEUWSE Anthony Fokkerstraat 28 4462 ET Goes f31(0)113 40 50 22 info@dezeeuwsehaardenspecialist.nl Kies zelf het moment om te starten. Wetenschappelijk onderzoek wijst op positieve resultaten. Tel. 06-46588324 www.LiberoWalcheren.nl De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46