'Orionis verliest kostbare tijd' 'Lastige fietsers' TOT 350.- TERUG VOOR UW OUDE BANK! MONTÈL GOES 10 WALC Orionis Walcheren neemt maatregelen na onderzoek Werklozen op Walcheren krijgen betere begeleiding bij het zoeken naar een baan, maar worden ook harder aangepakt als ze te laks zijn. Marconistraat 24, 4461 HH Goes, www.montel.nl Walcherse werklozen kunnen re kenen op betere hulp van Orionis Walcheren bij het zoeken naar een baan. Maar, waarschuwt het dagelijks bestuur, zij moeten zelf ook beter hun best doen. De tijd van vrijblijvendheid is voorbij, Orionis kiest 'een hardere lijn'. Dat stelt het bestuur in reac tie op een rapport van het bureau Berenschot. Dat onderzocht de prestaties en ontwikkelingen bij Orionis. Landelijk daalt het aantal men sen met een uitkering, maar op Walcheren stijgt het juist. Dat komt door de dalende werkgele genheid op Walcheren en dus ook de toename van het aantal werklo zen. En mensen hebben nu een maal recht op een uitkering. Berenschot vindt dat Orionis na de fusie en de problemen van de laatste jaren 'op de goede weg' is, maar stelt tevens dat de organisa tie zelf meer kan doen om in stroom te beperken en uitstroom te bevorderen. Het dagelijks bestuur van Orio nis - dat bestaat uit wethouders van de gemeenten op Walcheren - vindt dat de organisatie inder daad 'minder terughoudend moet zijn in het laten uitstromen van cliënten'. Dat betekent dat vast werk bij een gewoon bedrijf voor rang krijgt boven een leerwerktra ject binnen Orionis zelf. Daar heeft een werkzoekende ook meer aan, omdat een gewone baan meer ritme en ervaring biedt. Mensen motiveren om werk te zoeken is niet meer voldoende. Het bestuur vindt 'vrijblijvend heid ongewenst' en kiest daarom voor een 'harde lijn' richting de werkloze. Orionis gaat hardere af spraken maken en daarop strenger controleren. Wie zich daaraan niet houdt, kan een straf krijgen, zoals een korting op de uitkering. Orionis Walcheren heeft de ba kens al deels verzet terwijl het on derzoek nog liep. Zo was de aan pak van jeugdwerkloosheid al ver beterd. Het bestuur herhaalt dat 'het relatief grote jongerenbestand (onder 27 jaar) een topprioriteit' is. Jongeren krijgen daarom al de keuze voorgelegd van werk of school, zodat ze geen uitkering no dig hebben. Ook voor andere werklozen is het vinden van werk sinds 1 sep tember al tot speerpunt benoemd, en niet het aanvragen van een uit kering. Wie zich meldt, krijgt eerst een gesprek over werk en pas de week erna een gesprek over de uitkering. Veere overleggen nog met het waterschap, maar Vlissingen en Middelburg zijn het al eens met terreinbeheerders over de aanleg van een mountainbike route langs de Walcherse kust. De belangen van de natuur en de veiligheid van diverse re creatieve gebruikers zijn zorg vuldig afgewogen, stelt het Vlis- singse college. B en W zijn blij dat mountainbikers, die al ja ren ijveren voor een mooi par koers langs de Walcherse kust, binnen afzienbare tijd door en langs duinen kunnen crossen. Raadslid Els Verhage (Groen- Links) is minder blij. Ze baalde dat de gemeenteraad niet bij plannen voor het parkoers is be trokken. Ze vreest dat verschil lende gebruikers van het Nolle- bos elkaar vreselijk in de weg zitten. Het college is daar niet bang voor, omdat er verschillen de routes voor verschillend ge bruik worden uitgezet door het bos. Mochten er delen zijn waar belangen kunnen botsen, dan wordt de route aangepast aan de terreinomstandigheden. De kosten voor aanleg en onder houd van de pittige fietsroute worden gedragen door de mountainbikevereniging. EN BIJ AANSCHAF VAN EEN NIEUWE BANK KANS OP UW AANKOOPBEDRAG RETOUR zaterdag 1 oktober 2016 Betere hulp aan werkloze Maurits Sep Vlissingen VLISSINGEN Orionis Walcheren helpt te weinig mensen vanuit een uitkering aan een baan. Dat is ook moeilijk, met minder banen en meer werklozen op Walcheren. Maar ex terne factoren zijn niet de enige ver klaring. Intern gaan ook te veel din gen fout, concludeert het onder zoeksbureau Berenschot. De aandacht is te veel gericht op de uitkeringsaanvraag en te weinig op het zoeken naar werk. Daardoor gaat kostbare tijd verloren. De diagnose hoe snel iemand een baan kan vinden is vaak fout. Werklozen worden 'gemotiveerd' om te gaan werken maar dat schiet soms door naar 'vrijblijvendheid'. Handhaving - als iemand zich te weinig inspant om een baan te vin den of afspraken niet nakomt - is 'een ondergeschoven kindje'. Afdelingen binnen Orionis wer ken te weinig samen. Door de aandacht voor leerwerk trajecten blijven mensen langer in een uitkering hangen dan nodig. Orionis heeft relatief gezien 'fors minder' werknemers dan gemiddeld bij vergelijkbare instanties. VLISSINGEN B en W van *Vraag naar de voorwaarden in de winkël.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45