Gaslek in Tholen ZEELAND 5 VDS Staalbouw restaureert spoorbrug Rotterdam U optiek de |onge 112 NIEUWS Oproep via burgernet na aanrijding Man gepakt voor stelen uit rolstoel Automobilist belandt in sloot In december staat De Hef, de monumentale spoorbrug in hartje Rotterdam, er weer tiptop bij. Voor het Zeeuwse VDS Staal- en Machinebouw is dit zijn eerste restauratie. Aan de kade van VDS in het Sloegebied priemt een woud van stalen construc ties de lucht in. Er ligt ook een beul van een schip van Van Oord, de Rotterdamse baggeraar die ook in olie- en windofFshore actiefis. Je ziet hier dat de bouw van windparken en olie- en gasplatforms op zee booming business is. Omdat het constructiebedrijf een eigen kade aan diep vaarwater bezit, doen grote spelers als Van Oord, Boska lis, Allseas en Vroon regelmatig een beroep op VDS. In een hoekje ligt een stapeltje gerestaureerde brugdelen van De Hef: nieuwe klinknagels onder verse vaalgroene verf, een kleur die vroeger elke NS-brug kreeg. In het portfolio van - laagste in- DE HEF haald." Het was te ingewikkeld en te kostbaar om het 5.000 ton zware hefdeel naar de haven van Vlissingen te vervoeren. „Daarom hebben we een tijdelijke restaura tiewerkplaats ingericht op een ka de in Schiedam. Slechts enkele stukken zijn in Zeeland ver nieuwd. Ik denk dat er op het top punt zo'n veertig lassers en fit ters aan hebben gewerkt. Al met al praat je over 25.000 manuren." Omdat het een monument is, moest VDS zich verdiepen in oude technieken zoals klinken. „We hebben daarvoor twee des kundigen in huis gehaald. Tij dens het werk hebben we met een een vaste medewerker opge leid in het aanbrengen van klin knagels. Daar profiteren we moge lijk in de toekomst weer van." Als betrof het een kunstwerk van Christo, is de brug nu inge pakt. Om te kunnen werken tij dens wind en regen. Verrassin gen is Van der Loos niet tegenge komen in het project dat de ge meente Rotterdam ruim 10 mil joen euro kost. „We waren goed voorbereid, hadden de originele bouwtekeningen en hebben veel inspecties uitgevoerd. Het gaat vlot." schrijver - VDS is de restauratie van De Hef een vreemde eend in de bijt. „Dat is waar", zegt alge meen directeur Robert van der Loos. „Het is ons eerste restaura tieproject en voor VDS in feite een nieuwe markt. We vinden dit een mooie uitdaging: op loca tie een brug restaureren in een historische stadshart en natuur lijk zo snel mogelijk om overlast voor omwonenden te beperken." Als spoorbrug is De Hef sinds 1993 buiten gebruik. Het rijksmo nument was echter aan een op knapbeurt toe. Dat is een hele toer voor de combinatie Hege man Bouw Chemie - VDS Staal- en Machinebouw. Van der Loos: „Ik denk dat we 20 procent van het brugstaal hebben vernieuwd. We hebben op locatie slechte stukken staal eruit moeten snij den. Bordessen en trappen zijn- verwijderd. Het meeste kon naar de schroot. Verder hebben we de aandrijftechniek - lieren en beka beling - geïnspecteerd en aange pakt. De val - het beweegbare hef deel - hadden we al eerder wegge- VDS' eerste restauratie FACEAFACE MICCA3 THOLEN In een woning die verbouwd wordt in de Dalem- sestraat in Tholen is gistera vond een gaslek ontdekt. De brandweer kwam met twee voertuigen ter plekke. Het gas bevond zich in de kelder van het huis. De brandweer voerde metingen uit, maar de waarden kwamen niet boven de daarvoor geldende grens waarden uit. De kelder is pre ventief geventileerd. De om geving van de woning werd afgezet en omwonenden bin nen het afgezette gebied zijn uit voorzorg geïnformeerd, maar zij hoefden hun huis niet uit. zaterdag 1 oktober 2016 VLISSINGEN De politie heeft gistermiddag een Burgernet-oproep uitge stuurd omdat een automobi list was doorgereden na een aanrijding. Dat gebeurde op de kruising van de Sloeweg en de Burgermeester van Woelderenlaan in Vlissingen. Een personenauto zou daar een ander voertuig hebben ge raakt en vervolgens zijn door gereden. De bestuurder van het aangereden voertuig raak te lichtgewond en werd ter plekke door ambulanceperso neel behandeld. In het Burger- net-bericht werd gevraagd om uit te kijken naar 'een klei ne auto, lila of roze van kleur'. Korte tijd later werd een voer tuig aangetroffen dat aan de beschrijving voldeed. De poli tie onderzoekt de zaak. BERGEN OP ZOOM Een 44-jarige man uit Bergen op Zoom is woensdag aange houden op verdenking van het bestelen van een 52-jari- ge man in een rolstoel in zijn woonplaats. De diefstal vond al plaats op 19 juli. Het gehan dicapte slachtoffer was in zijn rolstoel op weg naar huis met de boodschappen die hij had gedaan in een supermarkt. Hij werd aangesproken door een man, die zijn portemonnee met enkele tientallen euro's stal. Medewerkers van de su permarkt hebben de dader nog achtervolgd, maar ze kon den hem niet grijpen. SINT-MAARTENSDIJK Bij een eenzijdig ongeval op de Provincialeweg tussen Sta- venisse en Sint-Maartensdijk is donderdagavond een per soon gewond geraakt. De automobilist raakte rond 18.55 uur in een bocht in een slip en belandde onder aan de dijk in een sloot. Een tege moetkomende auto kon de slippende wagen nog net op tijd ontwijken, meldt 112mar- kiezaten. De gewonde is per ambulance naar het zieken huis vervoerd. Een bergings bedrijf heeft de auto gebor gen. De Hef: knap Zeeuws staaltje Frank Balkenende De Hef (officiële naam Ko- ningshavenbrug) is een in 1993 buiten gebruik gestel de spoorweghefbrug over de Koningshaven in Rotter dam. De brug scheidt het Noordereiland van de wijk Feijenoord. De brug was on derdeel van de spoorlijn Breda-Rotterdam. De oever- bruggen dateren van 1878, de hefbrug van 1927. De Hef is een rijksmonument. De Koningshavenbrug in Rotterdam of 'De Hef' wordt door Zeeuwen gerestaureerd, foto vdsstaalbouw Klinken? Wie doet het nog? VDS moest er specialisten voor in huis halen. Robert van der Loos PAR l S 1981-2016 35 jaar Lange Vorststraat 40, 4461 JP, Goes Tel.: (0113) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40