Betere grenzen nodig voor 'hotspots' met kustbebouwing 3 pijp ligt." Ook leek Asselberg het wel erg lang duren voordat er pro fessionele hulp was. „Ik heb het niet getimed, maar ik schat het op 20 tot 25 minuten voordat de brand weer arriveerde. Op zo'n moment duurt elke minuut een eeuwig heid." Verder vraagt hij zich af of niet nóg duidelijker moet worden aan gegeven dat er tijdelijk tweerich tingsverkeer geldt. „In België zet- ...\- ten ze dan verkeerskegels in het midden. Dan kan mensen alsnog wakker schudden als ze de matrix- borden en rode kruisen boven de weg hebben gemist." Uit den boze Over het keren is Ingo de Moor van de Westerscheldetunnel helder: dat is absoluut uit den boze. „Mensen hebben dat op eigen initiatief ge daan, maar dat is echt verboden, ONGELUK IN DE WESTERSCHELDETUNNEL Dinsdagavond gold tegenverkeer K^iTT in de westelijke tunnelbuis i.v.m. PfSyS werkzaamheden in de oostbuis Noord 0 I Automobilist haalt in en botst op 1 tegenligger want er kan op dat moment bij voorbeeld een hulpverleningsvoer tuig komen aanrijden. Keren mag alleen op aanwijzing van de politie of brandweer." Het plaatsen van verkeerskegels bij tweerichtingsver keer in de tunnelbuis, is niet ge bruikelijk, aldus De Moor. „We wer ken volgens een vaste procedure, conform de regelgeving die geldt voor alle wegbeheerders in Neder land. Zoals het er nu naar uitziet, is alles gegaan zoals het hoort." Het ongeval wordt nog wel ge ëvalueerd. „Daaruit zal blijken of er extra maatregelen nodig zijn of za ken moeten aangescherpt." Dat het bijna een half uur zou hebben geduurd voordat hulp ter plaatse was, klopt volgens Corry Brand van Veiligheidsregio Zee land niet. „We kregen de melding om 21.58 uur. Om 22.10 uur was er een SIV, een snel interventie voer tuig, aanwezig. Die schat de situa tie in en bepaalt vervolgens wat er verder moet gebeuren. Op dat mo ment waren al voertuigen van ver schillende kanten onderweg." Dat het voor het gevoel langer heeft geduurd, is volgens Brand 'heel begrijpelijk'. „Op zo'n mo ment verandert je tijdsbeeld." 0 I Zuid WAT GEBEURDE ER? Recreatieve hotspots Eind dit jaar moet er een Zeeuwse kustvisie liggen. Die wordt opge steld door alle belanghebbenden in Zeeland: overheden, recreatie ondernemers en natuurorganisa ties. Het moet een bouwsteen wor den voor het beleid. De provincie zal zich erop baseren voor een nieuw omgevingsplan dat in 2018 ingaat, en gemeenten moeten dat doen met hun bestemmingsplan nen. Debat Gisteren werd opnieuw over de kustvisie gedebatteerd, omdat Groenlinks, D66, soPlus, Zeeland Lokaal en de Partij voor Zeeland er niet op gerust zijn dat er niet ge bouwd wordt aan de kust voordat die visie af is. Dat mag alleen in de negen aangewezen hotspots. „Die zijn niet begrensd", betoog de Rutger Schonis (D66). „Is dat geen risico?" Nee, vond gedeputeerde Carla Schönknecht. Een meerderheid van Provinciale Staten was het niet met haar eens, want ook SP, PvdA, CDA en PW sloten zich aan bij de bezorgde partijen. Ze ga ven het provinciebestuur de op dracht de hotspots duidelijk te be grenzen en zo op te laten nemen in de kustvisie. Provinciale Staten zijn ongerust dat bouwen aan de kust toch uit de hand loopt zaterdag 1 oktober 2016 Eric Asselberg en zijn vrouw Astrid: „Ik ben er wel van geschrokken dat automobilisten gewoon rechtsomkeert maakten." foto peter nicolai Verkeer voor en achter het ongeluk keert om en rijdt terug lo Ua Het ongeval in de Wester scheldetunnel gebeurde dins dagavond even voor tien uur in de westbuis. Op dat moment was er tij delijk sprake van tweerich tingsverkeer. Vanwege werk zaamheden was de oostbuis (richting Zuid-Beveland) afge sloten. Bij het ongeluk waren drie auto's betrokken. Vier perso nen bleken verwondingen te hebben opgelopen. Zij zijn met ambulances naar het zie kenhuis gebracht. In eerste instantie was ook brand gemeld, maar dat bleek niet het geval te zijn. Het ongeval leidde tot files aan beide kanten van de tun nel. Rond half een 's nachts kon de westbuis weer volle dig worden vrijgegeven. In de Zeeuwse kustvisie moet een duidelijke begrenzing ko men van de 'recreatieve hot spots', de negen plekken in Zee land waar nog vakantiewoningen mogen worden gebouwd. Die waarschuwing hebben Provincia le Staten gisteren afgegeven. Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38