30 jaar Ooster- schelde kering Weer breekt records Ik blijf haar zien zoals ze was Alle partijen steunen voorstel van het provinciebestuur De Westerscheldetunnel wordt niet eerder tolvrij. De provincie wil dat de gebruikers nu profiteren van meevallers, niet pas in de toekomst. ack Boone blijft vriendelijk De afgelopen maand was de warmste sep tember ooit in Zeeland. In Westdorpe kwam de tempe ratuur op acht dagen boven de 25 graden uit. ZEELAND 4 zaterdag 1 oktober 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Vandaag in de laatste aflevering van In liefdevolle herinnering: Liebeke Ernst Jan Rozendaal Middelburg Er lagen vier scenario's op tafel, maar het Statendebat over de tarie ven van de Westerscheldetunnel spitste zich gisteren toe op één vraag. Bevriezen we de tarieven of maken we de tunnel eerder tol vrij? De uitkomst was unaniem. Alle partijen steunden het voor stel van het dagelijks provinciebe stuur om de tol de komende vier jaar te bevriezen. Met een jaarlijkse stijging van 2 procent zou de tunnel twee jaar eerder tolvrij kunnen zijn, in 2031. Hoewel de SP vindt dat tol liever vandaag wordt afgeschaft dan mor gen, besloot ook die partij met de rest mee te stemmen. „We willen duidelijkheid geven aan de gebruiker van de tunnel", zei gedeputeerde Harry van der Maas. „De tunnel doet het goed, la ten we dan de huidige gebruiker daarvan laten profiteren." De afgelopen vier jaar is het tun neltarief niet gestegen. De komen de vier jaar blijft het ook gelijk. Wat Van der Maas betreft ver stomt daarmee tot 2020 de discus sie over het eerder tolvrij maken. „Laten we niet aan wensdenken doen, de prognoses zijn mooi, maar het geld moet nog wel ver diend worden. Over vier jaar zijn we dichter bij 2033. Dat is het mo ment om er weer over te praten." Het scenario om de aandelen van de tunnel te verkopen was voor geen enkele partij bespreek baar. Wel was er grote interesse voor een vierde scenario, het idee van de PW om de NV Wester scheldetunnel op te heffen en als provincie de tunnel zelf in beheer te nemen. Dan wordt niet langer tol geheven, maar worden leges geïnd. Het grote verschil is dat daarover geen BTW hoeft te wor den afgedragen aan het Rijk, wat een hoop geld oplevert. „BTW gaat naar Den Haag", verklaarde Ruud Haaze (PVV), „wij hebben liever dat dat geld in de portemon nee van de gebruiker blijft." Verkiezingen Het idee van de PVV is niet nieuw, maar in het verleden heeft het provinciebestuur niet veel on dernomen om het voor elkaar te krijgen. Dat is nu anders. Er wordt overlegd met de Belastingdienst en het ministerie van Financiën, vertelde Van der Maas. Maar het is een ingewikkeld voorstel. De kans is klein dat er voor de landelijke verkiezingen van maart 2017 een beslissing over wordt genomen. Bovendien moet dan de Tunnel- wet worden veranderd, iets wat al leen de Tweede Kamer kan. Verschillende fracties wilden weten of het beleid voor de ko mende vier jaar nog wel kan wor den veranderd als blijkt dat de BTW-heffing kan worden ontwe ken. Van der Maas zegde dat toe. Daarop besloten alle partijen het collegevoorstel te steunen. Ondernemer moest in zijn leven al vele mentale hobbels nemen.zeeland i6 m 2 O O •ZEELAND 19 Tol vier jaar niet omhoog •ZEELAND6 FOTO ANP/BENELUX PRESS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36