OM onderzoekt suïcide Groede Zeeuwse orkaan en regenbui in KASSA Zeeland wil snel gesprek met Rutte 2 NI MAIKEL HARTE &E EERSTE ZATER&A6 IN OKTOBER Column Het was even schrikken dins dag toen we hoorden dat kinderen vastzaten op de scholengemeenschap De Rede in Terneuzen. Mijn bonusdochter zit daar op school. Met zeven poli tieauto's, honden en een helikop ter werd er uitgerukt, vanwege een melding dat er een gewapen de man rondliep. De reden voor de actie hoorden we later pas. On dertussen gingen onder ouders de wildste verhalen: er zouden explo sieven liggen, vuurwapens gevon den zijn en er zou zelfs een dode zijn gevonden. Als ouder weet je op dat moment niets en dat leidde even tot veel ongerustheid. Nu zijn er ook alweer ouders die de hele actie overdreven vonden, maar ik vind het juist goed. Je kan tegenwoordig geen enkel risico meer nemen. Ik denk wel dat de informatievoorziening tegen het licht dient te worden gehouden. De school geeft aan dat ze van de politie niets naar buiten mocht brengen, maar de politie deed dat wel. De politie twitterde op een gegeven moment dat er een mel ding werd onderzocht van een ge wapende man op de Rede, maar dat er niets was aangetroffen. Ouders die niet op twitter zitten en dat zijn er veel, krijgen dat niet mee en dat is jammer. Zo'n politie melding had door de school op dat moment wel al overgenomen kunnen worden in bijvoorbeeld Magister, het systeem waarin je als ouder kunt inloggen om de ver richtingen van je kinderen te kun nen volgen. Mocht het ooit nog eens gebeu ren dan is het misschien een idee om via Magister dergelijke meldin gen over te nemen. Ik ben natuur lijk geen deskundige en alleen maar een betrokken ouder en met z'n allen zijn we een beetje de du pe van een hele slechte grap. Maar één ding wil ik er nog over kwijt. De melding ging over een man in een wit T-shirt met een vuurwa pen. Alleen leerlingen met een wit T-shirt werden gefouilleerd, maar stel dat de melding echt was geweest en de melder was kleuren blind geweest? Ouders die niet op twitter zitten, krijgen dat niet mee De Stellilng TOOS HENK [TRADITIONEEL iedep jaap de DAS VAN DE INTOCHT VAN DE ZWARTEPIETENDISCVSSIE Getijdencentrale haalt klap geld op De Bat gaat met ANWB in debat Naam kinderarts weggevallen ELLEWOUTSDIJK Fietser overleden na botsing Haar vader heeft aangifte ge daan. Bij de zelfdoding is het dienstwapen van haar vriend, een politieagent, gebruikt. „Nie mand kon het begrijpen dat zij de hand aan zichzelf heeft gesla gen", laat de vader weten. „Wij als familie niet, maar ook beken den niet. Ik heb daarom aangifte gedaan, zodat er een gedegen en fatsoenlijk onderzoek kan plaats vinden." Woordvoerster Rubinia Tjon- A-Sam van het Openbaar Minis terie in Rotterdam bevestigt een bericht in De Telegraaf waarin gisteren voor het eerst melding is gemaakt van het onderzoek. Tjon-A-Sam vertelt dat de politie Zeeland/WestBrabant in eerste instantie zelf de zaak heeft onder zocht en afgehandeld. Nadat aan gifte is gedaan, heeft het korps de kwestie in handen gesteld van het OM in Rotterdam om de on afhankelijkheid te waarborgen. Onder leiding van het OM is een Team Grootschalig Opspo ring (TGO) van de recherche mo menteel bezig met het onder zoek. Binnen een TGO zijn meer dere specialismen vertegenwoor digd. Tjon-ASam: „Het is een or ganisatievorm waarbinnen kwali tatief goed onderzoek gegaran deerd is." Familieleden en bekenden kunnen niet begrijpen dat de vrouw de hand aan zichzelf sloeg Het onderzoek richt zich op 'de hele toedracht', aldus Tjon- A-Sam, onder meer op de rol van de agent en hoe de vrouw, moe der van twee jonge kinderen, bij het dienstwapen van haar vriend kon komen. TjonA-Sam bena drukt dat de man geen verdachte is. Het zou zomaar kunnen dat de oplettende kijker vanavond tij dens de uitzending van consu mentenprogramma KASSA een aantal Zeeuwse plekken herkent. Voor de opnames van de testru briek heeft de filmploeg name lijk een bezoekje gebracht aan Neeltje Jans en de brandweer van Burgh-Haamstede. Redacteur Eva Steenhuizen wil vast verklappen dat het getes te product van deze week de stormparaplu is. „We proberen vragen te beantwoorden als: vol doet het product aan de eisen? Welke laat het minste water door? Welke kan de hardste windstoten aan? Kortom, wat is de beste stormparaplu?" Om daar achter te komen zijn de testpersonen met verschillen de paraplu's in de orkaansimula tor van Deltapark Neeltje Jans gaan zitten. Vervolgens zijn ze in de volle wind gaan staan op de Kampweg in Burgh-Haamste de, waar vrijwilligers van de loka le brandweer nog wat flinke re genbuien hebben nagebootst. Vanavond om 19.05 op NP01 Het dagelijks provinciebestuur wil zo snel mogelijk met pre mier Mark Rutte in gesprek over de aanbevelingen van de com missie Balkenende. Hij is per brief uitgenodigd. Gedeputeerde Staten reageren op de toezegging die Rutte on langs deed tijdens de Algemene Beschouwingen. Daar beloofde hij opnieuw met Zeeland in ge sprek te gaan. Volgens het pro vinciebestuur zou dat voor 12 ok tober moeten plaatsvinden, om dat dan de Tweede Kamer praat over het rapport van de commis sie Balkenende. „Wij maken er graag onze agenda voor vrij." De provincie wil met Rutte praten over een oplossing voor de kerncentrale Borssele en het geld dat Zeeland misloopt uit het Provinciefonds. De provincie wordt gekort als aandeelhouder van energiebedrijf Delta, maar dat keert al enige jaren geen divi dend meer uit. Verder wil het provinciebestuur een bijdrage van het Rijk in een Zeeland fonds van 100 miljoen euro en 20 miljoen voor een bèta college. zaterdag 1 oktober 2016 Meldina Vandaag: Bescherming van het kind weegt zwaarder dan het recht van de vrouw reageer op pzc.nl Gisteren: Vermist hondje mag best in de buurtwhatsapp 558 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS KAMPERLAND Tocardo Tidal Turbines heeft via een crowdfunding- actie in één dag 850.000 euro aan kapitaal opge haald. De bouwer en exploi tant van de getijdencentra le in de Oosterscheldeke- ring wil het geld gebruiken voor nieuwe investeringen. De getijdencentrale is in zijn soort de grootste com merciële unit in de wereld en heeft een capaciteit van 1,2 megawatt. Dat is stroom voor 1000 huishoudens. V MIDDELBURG Gedeputeerde Jo-Annes de Bat is boos op de ANWB, omdat die in het Reizen Ma gazine een kaart van Neder land heeft afgedrukt waar op Zeeuws-Vlaanderen ont breekt. „Ongelofelijk! Dit kan niet waar zijn @ANWB", twitterde De Bat gisteren. „Zeeland bestaat maar op 1 manier en dat is inclusief Zeeuws-Vlaanderen. Ik re ken op rectificatie." De ANWB spreekt van een storm in een glas water. VLISSINGEN Bij het artikel over eetstoor nissen (krant 30 septem ber) is in het interview met de behandelaars de naam van kinderarts Femke Schuurmans weggevallen. Vanaf het citaat 'Een peste rige opmerking kan de trig ger zijn' is zij aan het woord. Een 88-jarige fietser uit Bor- sele is gistermiddag overle den na een aanrijding met een bestelbus op een krui sing in Ellewoutsdijk. De man reed rond 14.00 uur op de kruising van de Zwinweg en Papotweg toen hij werd ge schept door de bestelbus. Een traumahelikopter bracht het slachtoffer in kritieke toe stand naar Rotterdam, waar hij later overleed. De weg werd afgezet voor sporenon derzoek. De toedracht van het ongeluk is niet bekend. Het Openbaar Ministerie in Rot terdam laat een onderzoek in stellen naar de zelfdoding van een 41-jarige vrouw uit Groede begin augustus dit jaar. Harmen van der Werf Groede Elodie Kint Burgh-Haamstede Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2