iV Feyenoord van jager naar prooi 29 Bosz lovend over Zivkovic GROTE BELOFTE AMSTERDAM Ajax ontmoet morgen tegen FC Utrecht huur ling Richairo Zivkovic. Ajax-trainer Peter Bosz, die in de voorbereiding op dit seizoen nog trainde met de 20-ja- rige spits, gaf hem gisteren complimenten. „De laatste weken heeft FC Utrecht het moeilijk. Al wonnen ze hun laatste wedstrijd wel. Sinds Richairo Zivkovic erin staat, is Utrecht beter gaan spelen", zegt Bosz. Zivko vic, voor FC Utrecht al tweemaal trefzeker in de eredivisie, werd als belofte door Ajax weggeplukt bij FC Gro ningen, maar kon M bij Ajax nog V niet overtui- Robin van Persie gaf het de om schrijving die al vaker is gemaakt als clubs uit de eredivisie in Euro pa een forse deuk oplopen. De aan valler sprak in Istanboel over 'het mannenvoetbal' van zijn Fenerba hce tegen Feyenoord. Maar als er één ploeg in de eredivisie qua leef tijdsopbouw, ervaring en fysieke mogelijkheden overeind zou kun nen blijven tegen mannenvoetbal, zou het dan niet Feyenoord moe ten zijn? De vraag die na het bezoek aan de Turkse metropool blijft staan: heeft tegenstander Willem II mor gen iets aan de masterclass 'Feye noord bestrijden' die Fenerbahce heeft gegeven of is daar toch echt de kwaliteit voor nodig die de Tur ken wél op het veld hadden staan en Willem II hoogstwaarschijnlijk niet. „Dit voetbal komen we in de eredivisie gewoon zelden tegen", zegt Jan-Arie van der Heijden. „De manier van druk zetten van Fenerbahce gebeurde in een veel hoger ritme dan wij in onze com petitie gewend zijn. Als ze druk zetten, dan deden ze dat ook echt allemaal. Dan moet je open draaien en de andere kant van het veld zoeken. Maar als we dat pro beerden, verloren we vaak de bal." Willem II zou het morgen vast wel op die manier willen. Maar dat wilden FC Groningen, FC Twente, Heracles, Excelsior, ADO, PSV en Roda JC toch ook? Ze gin gen allemaal kopje onder tegen Feyenoord. Of is de code van de koploper nu gekraakt? „We moe ten de manier waarop we in Tur kije hebben verloren wel meene men naar zondag", stelt Van der Heijden. Want het deed een klein beetje denken aan Red Bull Salz burg dat destijds Ajax omver kegel de. Niet dat de spelopvatting van de Turken en de Oostenrijkers overeenkwamen, maar er werd wel weer een wurggreep toege past bij een Nederlandse topclub. Als Feyenoord op achterstand komt, heeft de ploeg toch moeite om zelf iets te verzinnen. In de eredivisie gebeurde het alleen te gen Excelsior, maar werd het als nog 4-1. Om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV en gisteren had den de Rotterdammers te weinig ideeën om de achterstand goed te maken. Karim El Ahmadi maakt zich nog geen zorgen. „We moeten niet te lang blijven hangen bij een nederlaag tegen een Turkse top club", zegt de aanjager op het mid denveld. „Als wij het niveau halen van de laatste weken, komt het goed." Niet in de war Feyenoord was jarenlang jager, maar in Nederland nu opeens de prooi. Maar El Ahmadi vindt niet dat Feyenoord daar in de war van moet raken. „Volgens mij staan wij gewoon nog bovenaan met vijf punten voorsprong hoor", zegt hij. „We moeten ons niet gek laten maken. En Fenerbahce is van een heel ander niveau dan dat wij normaliter in de eredivisie te genover ons hebben staan. Het is wel zo dat als teams ons aan de bal laten, dat we nog te vaak moge lijkheden weggegeven." En dan was er nog de fysieke slag. Emmanuel Emenike bijvoor beeld die woedend op Van der He ijden afstormde na een botsing. „Hij wilde mij in elkaar slaan", grinnikte de verdediger daar later over. „Het was wel een leerschool. Maar als we hetzelfde ritme hante ren als tegen Fenerbahce, winnen we van Willem II." Robin van Persie knikt. Willem II zal wel willen, maar het heeft niet de spelers van de Turkse top club. „Het heeft ook altijd met kwaliteit te maken. Willem II is geen Fenerbahce. Wij deden het gewoon heel erg goed." zaterdag 1 oktober 2016 Heeft Fenerbahce de code van Feyenoord gekraakt? Of was de Turkse overmeestering iets dat de Rotterdammers in de eredivi sie zelden tegenkomen en is Wil lem II weer een maatje te klein? Mikos Gouka Istanboel FOTO PIM RAS De Feyenoord-spelers lopen teleurgesteld van het veld in Istanboel. foto pro shots Bertrand Traoré bespringt Kasper Dolberg na de 1-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28