9 'Paradise suite' pakt hoofdprij s HET GELUID SHOW CULTUUR 25 Het moederschap relativeert. Opeens heb ik heel veel geduld. Dat doet de natuur bewust. degek, Oekraïne-expert en multi- getalenteerde vamp wél in een hokje te plaatsen: namelijk dat van moeder. Ze lacht. „Nou, ik zou niet wil len stoppen met werk, hoor", countert ze. „Maar ik hoef ook niet meer alles te doen. Het moe derschap relativeert. Opeens heb ik heel veel geduld. Dat doet de natuur bewust. Bij een snel ge prikkelde moeder past geen ba by. Ik heb nog geen moment ge dacht: o jee, huil je nou alwéér? Of: jeetje, weer een volle pam per. En je kunt vooraf nog zo veel voornemens hebben over het moederschap, je hebt geen moer te vertellen. De natuur be paalt." Klinkende namen Ze was in mei al zwanger, toen de opnamen van Centraal Me disch Centrum begonnen. De ma kers van de reeks pasten haar personage aan. Het verschil: „Zij heeft al kinderen en ze is nog niet bevallen. Ik draag nu dus nog even een plastic buik. Best raar: laatst lag ik met die nep- buik tussen de opnamen door een tukkie te doen. Werd ik hele maal in paniek wakker. Dacht ik dat ik in het echt ook nog niet bevallen was." De verwachtingen over Cen traal Medisch Centrum zijn hoog. De cast telt klinkende namen als Ricky Koole, Renée Soutendijk, Susan Visser en Victor Löw. De serie, die morgenavond begint op RTL 4, wordt nu al het Me disch Centrum West van 2016 ge noemd. In CMC speelt ze de rol van Lis, de hyperserieuze inter ventiecardioloog die zich hele maal verliest in haar werk. „Op het chagrijnige af', zegt Koblen- ko met een glimlach. Zij was zelf fan van Grey's Anatomy („De maker, Shonda Rhimes is een topwijf') en noemt herkenning als de kracht van de ziekenhuis serie. De werkelijkheid van een echt ziekenhuis, waar de serie zich af speelt, komt volgende week heel dichtbij als Victoria, pardon Lis, in de serie gaat bevallen. „Ik ben benieuwd of ik dan een flash back krijg. Ik heb in Bloedverwan ten al een nepbevalling meege maakt. Bij de echte had ik het ge voel dat ik even weggleed in een gleufje van de tijd. Alsof je een uitstapje maakt naar een andere dimensie. Zo overweldigend. Te genwoordig doen we zoveel po gingen om terug te gaan naar een oergevoel. Mindfulness, yo ga; maar een bevalling is de op perste vorm van overgave aan je instincten. Vrouwenmagneet Het vaderschap maakt haar vriend Evgeniy Levchenko nog aantrekkelijker, zegt ze. „Ik ben nóg verliefder op hem. Ik snap heel goed waarom vaders met kleine baby's een vrouwenmag neet zijn. Ik was benieuwd hoe Lev het zou doen. Of hij angstig zou zijn om hem op te pakken en zo. Wat blijkt? Superhandig, heel chili. „Meer kinderen? Nou, wij rea liseren ons dat dat echt niet zo maar gaat. Eerst genieten van Kiy. Dat doen mijn ouders ook. En volgende maand, als ik klaar ben met de opnames van CMC, gaan we naar Turkije om Kiy te laten zien aan mijn schoonou ders, die daar wonen." Vooralsnog bestaat haar leven uit voeden, slapen en werken. Ondertussen piekert ze over haar toekomst. „Door zo'n zie kenhuisserie realiseer je je dat artsen levensbepalend werk ver richten, terwijl ik alleen maar be zig ben met entertainment. Dat levert weieens vragen op: ga ik hiermee door, of wil ik ook iets voor de samenleving betekenen? Een functie bij Buitenlandse Za ken bijvoorbeeld, waar ik ooit voor ging studeren. Maar mis schien zijn nu de hormonen aan het woord en denk ik er over een halfjaar weer anders over." De Nederlandse Oscarinzending van vorig jaar (The paradise suite, een mozaïekdrama over vluchte lingen) kreeg de belangrijkste on derscheiding. Ook één van de hoofdrolspelers werd bekroond: de uit Burkina Faso afkomstige Is- saka Sawadogo. Het derde Kalf voor The paradise suite was voor re gisseur Joost van Ginkel voor het Beste Scenario. Het lijkt er sterk op dat de leden van de Dutch Academy For Film (DAFF) met hun keuzes een dui delijk signaal wilden afgeven. Op het festival werd vaak gediscussi eerd over het (te) grote aantal boekverfilmingen, gemaakt door blanke mannen van boven de 50. Overigens was The paradise suite geen succes in de Nederlandse bio scopen. Slechts 9.982 bezoekers kochten een kaartje. De grote verliezer van de ga- la-avond in Utrecht was Publieke werken. De verfilming van het boek van Thomas Rosenboom ging met tien nominaties fier aan kop, maar bleef met lege handen achter. Beyond sleep, de verfilming van Nooit meer slapen van W.F. Her mans, deed het beter. De makers gingen met drie Kalveren naar huis: Beste Regie (Boudewijn Koole), Beste Muziek (Alex Simu) en Beste Sound Design (Mark Glynne). Iets minder goed deed De helle veeg het. De bewerking van het ge lijknamige boek van A.F. Th. van der Heijden won twee keer in de categorie vrouwenrollen. Tot bes te actrice in een bijrol werd Anne ke Blok uitgeroepen. Hoofdrol speelster Hannah Hoekstra kreeg voor haar intense vertolking van een in haar jeugd misbruikte vrouw haar tweede Gouden Kalf. Gisteravond werden ook de prij zen voor televisiedrama uitge reikt. Voor zijn rol in de nog niet uitgezonden VARA-serie Klem won Jacob Derwig het derde Gou den Kalf in zijn carrière. Beste ac trice in een televisiedrama werd Nazmiye Oral voor haar rol in de televisiefilm In vrijheid. Beste tele visiedrama werd Horizon uit de se rie One night stand. De publieksprijs ging naar de filmkomedie Bon bini Holland met Jandino Asporaat in de hoofdrol. zaterdag 1 oktober 2016 Nog een kindje voor Victoria? Acteur Magnus Knepper en regisseur Joost van Ginkel (rechts) op de set van 'The Paradise Suite', foto xander van oudheusden Hoewel de competitie van het Nederlands Film Festival dit jaar vooral in het teken stond van de boekverfilmingen, ging de hoofd prijs (het Gouden Kalf voor de Beste Film) gisteravond naar een productie met een origineel scenario. Ab Zagt i SeNN DEURMAT VALT?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24