metp 4) THE ECONOMIC CLUB E o 20 ECONOMIE H \r r~ Economen vrezen dat als Donald Trump de verkiezingen wint er wel eens een Brexit-achtige schok op kan treden op de financiële markten. Een recessie zou het gevolg kunnen zijn. Anderen geloven juist in groei. III In de schijnwerpers Als ze iets meer sportief talent had ge had, was ze topsporter geworden, zegt ze zelf. „Ik ben superfanatiek", vertelde ze in een interview met het FD. Ze mountainbiket en houdt van sportieve vakan ties. Met man Joost en hun twee zonen ban jert ze dan door de bergen, langs de loop van een rivier. De mannen volgen, moeder gaat voorop. Haar hoofd staat altijd aan. De beste ideeën heeft ze onder de douche. Die krab belt ze dan in het condens op de glaswand. Thijssen (48) wordt geboren in een christe lijk gezin in de buurt van Gouda. De juriste maakt carrière bij de NS, waar ze al tijdens haar studie begint te werken. Van schaderege laar klimt ze op tot directievoorzit ter. In 2014 stapt ze over naar netwerk beheerder Allian der, die op dat mo ment onder vuur ligt vanwege de hoge beloningen. Haar salaris blijft wel onder de bal kenendenorm. Daarmee verdient ze minder dan tientallen van haar ondergeschik te managers. De transitie van fossiele naar duur zame energie gaat Thijssen aan het hart. Dat vraagstuk is te be langrijk en ingewikkeld om aan mannen over te laten, vindt ze. „Vrouwen brengen andere perspectieven in. Ze nemen iets minder risi co's en hebben een beter inlevingsvermogen dan mannen." Ingewikkelde dingen simpel kunnnen uit leggen, dat omschrijft ze als een van haar grootste kwaliteiten. Zo liet ze een animatie filmpje maken om medewerkers uit te leggen waartoe Alliander ook alweer op aarde is. Te rug naar de roots; dat bracht medewerkers volgens haar nieuwe inspiratie. Net als de complimenten die ze elke dag uitdeelt. Ze ge looft heilig in gemotiveerde medewerkers. Als die maar een goed gevoel hebben, is haar visie, komt de winst vanzelf. Schade regelaar bij de NS Klimt op tot directie voorzitter bij NS Reizigers Flitsen Deutsche Bank ING AB 1RO Arcelor- Mittal aroline Marou- lis (23) is over drie weken klaar met haar 1 traineeship bij L'Oréal in New York en had ge hoopt direct daarna elders aan de slag te kunnen. Maar geen sollicita tie heeft nog iets opgeleverd - ze wordt langzaam een tikje wanho pig. Er zijn opvallend weinig pas sende vacatures, en haar collega's verwachten dat het nog wel even zo zal blijven. „Het lijkt erop dat bedrijven pas willen nadenken over het aannemen van mensen in het nieuwe jaar, als de verkie zingen achter de rug zijn." Het Amerikaanse bedrijfsleven is bezorgd over de onzekerheid die de competitie tussen Donald Trump en Hillary Clinton met zich meebrengt. Blijven consu menten wel geld uitgeven nu de politieke koers van het land dras tisch kan worden bijgesteld en de onvoorspelbare Trump mogelijk het Witte Huis in gaat? 'Rode Vlag' Het aantal banen nam in augustus met 151.000 maar mondjesmaat toe en bijna 20 procent van de be drijven in de S8cP 500-index noemde 8 november als poten tiële 'rode vlag', telde CNN in hun kwartaalcijfers. Arthur Peck, ceo van kledingmerk Gap, sprak deze maand van 'een niveau van onze kerheid dat consumenten vermoe delijk verontrust'. Economen hebben redenen ge geven voor die zorg. De National Association for Business Economics (NABE) peilde de stemming on der 400 experts en ondervond dat slechts 14 procent van hen Donald Trump de beste economische keu ze vindt. Hij is dan wel de man die de vennootschapsbelasting wil verlagen van 35 naar 15 pro cent, maar de vrees voor handels- oorlogen met Mexico en China is groter. Trump wil die landen fikse in voertarieven van 35 en 45 procent opleggen om bedrijven te dwin gen hun producten in de VS te ma ken. Dat zou veel producten duur- Ingrid Thijssen, bestuurder bij Alliander, mag zich de nieuwe Topvrouw van het Jaar noemen. De jury prees haar lef en 'verbin dende leiderschapsstijl' in de door mannen gedomineerde energiebranche. Annemieke van Dongen Studeerde rechten in Utrecht 2014: Lid Raad van Be stuur (COO) bij Alliander De inflatie in de eurolanden is in septem ber opgelopen tot 0,4 procent. Het prijspeil in de eurolanden steeg daarmee iets sterker dan in augustus toen de inflatie 0,2 procent inflatie was. Eurostat publiceerde geen cij fers van afzonderlijke landen, maar in Duits land en Frankrijk ging het om 0,5 procent. Ondernemers kunnen nu ook makkelijker van hun telefoonabonnement af. Een zake lijk contract kan niet meer stilzwijgend voor meer dan een maand worden verlengd. Voor consumenten was dat al geregeld, maar be drijven vielen tot nu toe buiten de boot. O zaterdag 1 oktober 2016 Topman John Cryan bracht de gemoederen tot bedaren met een bemoedigen de verklaring. m De bank presen teert morgen aan de vakbon den een naar ver luidt fors reorga nisatieplan. Banken en verze keraars hadden geen makkelijke week met de pro blemen rond Deutsche Bank. De staalgigant was gisteren de sterkste daler in een verder rede lijk positieve AEX. O o Amerikaanse zakenwereld Karlijn van Houwelingen Washington

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19