Minder Zeeuwse jongeren werkloos ZEELAND 9 UlT<$6PUT jCU$TMA£ATWöN Goes Er zitten too jongeren minder in de WW dan een jaar gele den. Momenteel staan er 1.242 jongeren als werkloos geregis treerd. In augustus 2015 waren dat er 1.363. Dat blijkt uit cijfers van Aan de Slag in Zeeland, een breed samenwerkingsverband dat ook het Zeeuws Actieplan Jeugdwerkloosheid uitvoert. Opmerkelijk is een enorme piek afgelopen december. Toen liep het aantal jeugdwerklozen op naar 2.038. Oorzaken: het herstel van de werkgelegenheid vlotte in Zeeland minder goed dan landelijk. Ook de komst van de Wet Werk en Zekerheid heeft invloed, Tot 2018 is bijna 2,7 miljoen euro aan (grotendeels) Euro pees geld in kas om de jeugd werkloosheid aan te pakken. Zeeland krijgt bovendien 190.000 euro uit het Europees Sociaal Fonds om schoolverla ters uit het voortgezet speciaal onderwijs en praktijkonder wijs aan werk of een leerwerk- plek te helpen. BRIEVEN Wasdoekje In de krant (16 september) de zoveelste volksverlakkerij in de zorg. Wassen met een doekje zonder water en zeep. Alle maal voordelig voor iedereen behalve voor de zorgvrager. Jaren geleden werd mijn moe der daar ook mee gewassen. Het pakketje wasdoekjes be stond uit acht doekjes die voor verschillende lichaamsdelen be doeld zijn. Steeds één pakje per wasbeurt. Na drie wasbeur ten hielden ze al vier doekjes over en tenslotte gebruikten ze er maar drie voor de hele was beurt. Omdat die dingen veel kosten. En zo zal het nu ook wel weer gaan. Een goed idee, maar slecht uitgevoerd en het meeste nadeel voor de patiënt. Het is een vod vol chemicaliën met een penetrante geur om de rottigheid te verdoezelen. Dat het norovirus ermee be dwongen wordt, zal wel kolder zijn. Ik heb ook geen last van dat virus zonder die doekjes. ADRZ Prachtig, de digitale ontslui ting van ADRZ bij de aangifte van een geboorte (krant 15 sep tember). Minder prachtig is de ontsluiting per openbaar ver voer. Afgelopen woensdag om 19.00 uur op NS-station Goes aangekomen, wilde ik op zie kenbezoek in het ADRZ. Geen bus meer die vandaar die dag daar naartoe zou gaan. Dit is ter plekke uitgezocht door een buschauffeur die bestemming ziekenhuis Terneuzen had! Waarom geen shuttle station Goes-ADRZ Goes? Geld lijkt het ADRZ genoeg te hebben. Pas is daar een nieuwe zieken huismanager benoemd (krant 16 september). Deze managers die de ziekenhuizen overspoe len slurpen zoveel geld dat de kosten de pan uitrijzen (ook krant 16 september). Dan moet een gratis shuttle er toch wel afkunnen! Paté Bloedbank Sanguin meldt dat hepatitis E aangetroffen werd in 80 procent van de leverwor sten en patés (krant 14 septem ber). De media melden dat vele varkens geïnfecteerd zijn. Een varkenslever wordt rauw verwerkt in leverworst en paté. Moeten deze producten dan niet uit de schappen gehaald worden? Want zo hebben deze dierziektes toch consequenties voor de consument? Weer het zoveelste schandaal in de vlees industrie! Die vleeswereld blijft bol staan van de schandalen door massa le ontbossing voor de aanleg van sojaplantages, dat gebruikt wordt als veevoer voor miljar den dieren wereldwijd die weg kwijnen in megastallen, vervol gens vele dagen lang ruw op transport gaan. Rapporten die melden over zware dierenmishandelingen in slachthuizen en ook het eindproduct dat in de schap pen ligt is niet in orde. Schan dalig! In deze wereldwijde vleesin dustrie draait het alleen om het grote geld. Men heeft to taal geen oog voor de gezond heid van mens, dier en natuur! Feestje Middelburg 800 wordt een feestje voor de 800 notabelen van Middelburg. Een feest oor spronkelijk bedoeld van, voor en door de bevolking en maat schappelijke organisaties in Middelburg. Om dit doorgang te laten vinden wordt er nu 75 procent gekort op de activitei ten die zij hadden bedacht en wordt er 50.000 euro extra uit getrokken (indien nodig op te hogen) voor de vijf grote evene menten om het cosmopoliti- sche karakter van Middelburg op de kaart te zetten. De finan ciële positie van Middelburg is precair en de notabelen gaan dus vrolijk feest vieren. Het wordt dus een feestje niet van, niet voor, maar wel betaald door de bevolking van Middel burg. Pleur op! Op de Haagse School der Lage Landen zijn er binnenkort di plomauitreikingen. In de aula wordt druk gepraat en terugge keken op alle lessen. Wat hebben de leerlingen gela chen in die paar jaar: het ver trek van mevrouw Van Milten burg: „Ja, die kon echt geen orde hou den!" „Haha, net als Opstelten. Zou die nu nog een keer gaan door werken na z'n pensioen?" Een zucht van verlichting klinkt: „Eindelijk weg bij die saaie lessen van Buma, met z'n gezeur over normen en waar den." „En weet je nog die vrouw voor Meneer Klaver, nee daar voor, helemaal in het begin?" „Jaaa, die kon echt niets!" „Gemekker over milieu." Het mooiste was nog wel de rel rond wat allochtone leerlin gen: „Alle Marokkanen eruit! Haha, en daarna stuurde Wil- ders alle Turken er ook nog uit!" „En de rector vond het nog goed ook! Pleur op!" Tweede universiteit In het artikel over de benodig de investeringen voor een twee de Zeeuws universiteit (krant 24 september) lees ik: '...en er wordt ook naar andere delen van de provincie gekeken...'. Zou bij die 'andere delen van de provincie' ook gedacht wor den aan Zeeuws-Vlaanderen? Ter bestrijding van de krimp. Ter compensatie van de ontpol- deringen langs de Zeeuws- Vlaamse Westerscheldekust. Om grensoverschrijdende con tacten bijvoorbeeld met de Uni versiteit van Gent te bevorde ren. Kortom kansen voor Zeeuws-Vlaanderen!!! zaterdag 1 oktober 2016 Frank Balkenende U kunt uw brief (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur@pzc.nl of Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen (08801-30210) H. O. Gericke Singel 65 Westdorpe Willem Osterman, huisarts De Kempenaerst 2 Vlissingen C. Minneboo J. de Smitstraat 31 Oost-Souburg drs M. Romijn Stationsstraat 15 Middelburg Bas Buise Oudelandseweg 10 Heinkenszand Guus Langeraert 't Schuttebocht 21 Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 149