30 jaar pijlerdam is feestje waard Is nieuwe plan Raad van State-proof? 2 ZEELAND Appen Eric Asselberg schoot te hulp bij het ernstige ongeval, deze week in de Westerscheldetunnel. Na afloop zit hij met veel vragen. optiek de jonge HULP WESTERSCHELDETUNNEL Commentaar Na de Watersnoodramp duurt het meer dan dertig jaar voor Zeeland helemaal veilig is. Pas in oktober 1986 staat koningin Beatrix op de voltooide Oosterscheldekering. Er komt een zeer bescheiden monumentje met dichtregels van Ed Leeflang: 'Hier gaan over het tij, de maan de wind en wij'. We zijn nu opnieuw dertig jaar verder. De kering gaat in die perio de 26 keer dicht en bewijst daarmee haar nut. Ook al komt het water tot nu toe niet meer zo hoog als bij de Ramp, elke zware storm en elk bericht over de zeespiegelrijzing bevestigt dat de kering een goe de keus is. Net als al het nieuws over het belang van zout water in de achterliggende Delta. De Oosterscheldekering bedwingt de zee. Dat is aan beide zijden van het kunstwerk duidelijk te merken. Achter de dam heeft de Oos- terschelde veel natuurlijke dynamiek verloren. Dat is heel jammer. Maar de rustige Oosterschelde geeft nieuwe kansen. Bijvoorbeeld aan de waterrecreatie. Aan de zeezijde van de dam groeit een voordel ta die de golven tempert. Inmiddels hebben we ontdekt dat de half open waterkering niet het perfecte middel is om zowel de veiligheid te garanderen als om het milieu in het Oosterscheldegebied te red den. Het laatste is niet helemaal gelukt. Er moet veel zand bij om de platen boven water te houden. Ook is pijnlijk duidelijk geworden dat we de stroomgeulen goed in de gaten moeten houden en dat we ze zo nodig met extra steenstortingen moeten bedwingen. Toch doet de Oosterscheldekering in grote lijnen wat ervan werd verwacht. Ook al weten we dat de strijd tegen de zee nooit echt op houdt, de halfopen dam ontzorgt ons nu al decennia lang. Dat is wel een feestje waard. In grote lijnen doet de Oosterscheldekering wat ervan werd verwacht Een aangepast bestemmingsplan goedkeuren, terwijl het nog niet eerder is vastgesteld. Het kan, vol gens de gemeente Sluis. De ge meente won juridisch advies in, nadat de Raad van State het plan voor uitbreiding van de Nieuw- vlietse camping vernietigde. De re den daarvoor was dat de gemeen te Sluis te laat was met het door voeren van drie wijzigingen in op dracht van de Raad van State, naar aanleiding van bezwaar van om wonenden. „Is het bestemmings plan nu wél 'Raad van Sta- te-proof", wilde Sjaak Quaak (CDA) donderdag van wethouder Peter Ploegaert weten. „Of wor den we straks weer teruggeflo ten?" Ook D66 had er weinig ver trouwen in. „Maar de ondernemer Worden we straks weer teruggefloten door de Raad van State? moet verder, die is al te lang aan het lijntje gehouden", vond Wim Huigh. Ploegaert begreep de reac ties. „Maar we moeten er een punt achter kunnen zetten. Onze in schatting is dat het Raad van State- proof is." De eerdere bezwaarma kers hebben nog wel de mogelijk heid om in beroep te gaan. Almanak Het is al jarenlang een goed ge bruik. De twee Goese beste vriendinnen appen elkaar wak ker met berichtjes over koetjes en kalfjes. Wat ze gedroomd hebben, hoe het weer is, wat er in de krant staat of over de kin deren natuurlijk. Pling: 'Ik heb vreselijk slecht geslapen. Kinderen hielden mamma tot half drie wak ker'. De andere vriendin las in tussen in de krant over de ont voerde 2-jarige Insiya. Vandaar dat ze even opkeek van de vol gende app. Pling: 'Die peuters kunnen me gestolen worden.' TERNEUZEN Nog overleg met Vroon Jeugddag voor duivenfans Oktoberfest in Oud Terneuzen TERNEUZEN Verkoop aandelen Delta afgewezen Dinsdagavond, even voor tien uur. Eric Asselberg uit Vogel waarde rijdt samen met zijn vrouw As- trid in zijn Mercedes cabrio van Zierikzee naar huis. In de west buis van de Westerscheldetunnel is er tweerichtingsverkeer, vanwe ge werkzaamheden in de oost buis. Er geldt daarom een inhaal- verbod en een snelheidsbeper king. Vlak voor de tunnel wordt Asselberg niettemin ingehaald door een Audi 'die echt veel te hard ging'. Even later, bij de flau we bocht na de tunnelingang, ziet hij de Audi opnieuw. Gecrasht op een tegenligger. Asselberg schiet meteen te hulp. Vooral de bestuurder van de tegemoetkomende wagen is ern stig gewond. „Mijn vrouw is con stant bij hem gebleven, is tegen hem blijven praten zodat hij bij bewustzijn bleef." Zijn grootste angst was dat er brand zou uitbreken. „Dat zou een catastrofe zijn geweest. Des noods had ik de man op de motor kap van mijn auto gelegd en hem de tunnel uit gereden. Zo'n scena rio had ik in mijn hoofd." Na afloop bleef hij met veel vra gen zitten. Waarom hielpen bij voorbeeld zo weinig mensen? „Je hoeft ook niet met vijftig mensen rond te lopen, maar een beetje meer hulp was welkom geweest. Ik ben er wel van geschrokken dat automobilisten gewoon rechtsom keert maakten. Het zou je maar ge beuren als je daar in die tunnel- woneninrittenburg.nl zaterdag 1 oktober 2016 il Het bestemmingsplan voor de uitbreiding van camping Interna tional in Nieuwvliet is vastge steld door de hele Sluise ge meenteraad. Toch zetten veel raadsleden vraagtekens bij de procedure. Sophie Stockman Nieuwvliet —Sjaak Quaak (CDA) Tip? redactie@pzc.nl Rederij Vroon is nog niet van de gemeente Terneu- zen af. Het in Breskens ge wortelde bedrijf besloot eer der dit jaar onverwacht het hoofdkantoor niet in Terneu- zen te vestigen, maar in Bre da. De gemeente had al kos ten gemaakt. Wethouder Jack Begijn meldde donder dagavond in de gemeente raad dat 'er nog overleg gaande is met Vroon' over die kosten. Hij kon over de uitkomst nog niets zeggen. HSV. -_:v HEIKANT De duivenverenigingen uit Heikant, Clinge, Hulst, Kloosterzande en Sint Jan steen, verenigd onder de naam Samenspel 3, houden zondag een jeugddag. In 't Heike in Heikant is er van 14.00 tot 16.30 uur informa tie over de duivensport en duiven kunnen vastgehou den worden. Daarnaast is er een gratis bingo en de prijzen van het jeugdklasse- ment 2016 worden uitge reikt. TERNEUZEN De Vliegende Hollander en De Paerdestal in Oud Ter- neuzen vieren dit weekend Oktoberfest. Het pleintje aan het Tuinpad wordt om getoverd tot een Beierse stube met worsten, schnit zels en pullen bier. Tands- jen Bei opent het Oktober fest zaterdag om 16.00 uur. 's Avonds is er een amateur- schlagerfestival en zondag speelt Die Verdammte Spie lerei vanaf 14.00 uur. Toegang is gratis. Verkoop de Delta-aandelen aan de rijksoverheid, waar mee die verantwoordelijk wordt voor de verliesgeven de kerncentrale Borssele. Sociaal Terneuzen stelde dit donderdag voor in de Ter- neuzense raad én verloor. Een meerderheid (21 tegen 7) verwacht niets van zo'n vooral symbolische zet. Keren na ongeval is echt uit den boze Rolf Bosboom Ellewoutsdijk 1981 - 2016 ...Al 35 jaar de scherpste! Lange Vorststraat 40, 4461 JP Goes Tel.: (01 13) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl START BOUV 3E FASE OKTOBER 2014! NIEUWBOUW IN MIDDELBURG Twee-onder-een-kapwoningen met garage en uitbouw vanaf€ 328.710,- v.o.n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 143