til r Een kavel kopen met korting kan nog één jaar op Tholen BEVELANDEN JOLEN 11 Beeldend kunstenaar Leo Burgs is 85 jaar en nog lang niet uitgeschilderd Geef Leo Burgs (85) uit Goes pastel, aquarel, krijt of een pen en hij maakt nog steeds de mooiste werken. Ondanks zijn leeftijd is de kunstenaar niet uit zijn atelier weg te slaan. „Ik heb altijd zin om mooie dingen te creëren." Ik ben nog te jong voor musea, daarvoor moet je eerst honderd jaar dood zijn Op 1 januari 2018 is het definitief gedaan met de korting op kavels voor bedrijven en particulieren www.dezeeuwsehaardenspecialist.nl Goes Duitse soldaten heb ben nog tekeningen van een jonge Leo Burgs van de straat geveegd. Tekenen heeft hij altijd al gedaan, zelfs toen hij er tijdens de Tweede We reldoorlog de materialen niet voor had. „Dan pakte ik gewoon wat ge kleurde steentjes van straat en ging ik de gevels natekenen op de grond", zegt hij lachend. Die openbare creaties waren het begin van een serieuzere carrière. „Het trok altijd veel publiek als ik op straat bezig was. Mensen von den het mooi", vertelt Burgs stra lend. „Op een gegeven moment stond kunstschilder Johan Melse tussen de mensen. Hij kwam naar me toe en bood me gratis lessen aan." Die kans liet de 11-jarige Leo niet aan zich voorbijgaan. Iedere week ging hij naar het atelier van zijn grote voorbeeld. „Melse was een strenge leermeester. Als ik fou ten maakte, verscheurde hij mijn werk in vier stukken. Maar het heeft wel zijn vruchten afgewor pen, ik heb veel van hem geleerd." Opdrachten Zoveel zelfs dat de directeur van de Kunstacademie in Rotterdam Burgs afraadde een opleiding bij hen te volgen. Burgs kon volgens hem het beste meteen aan de slag in de praktijk. En zo haalde de Goese kunstenaar opdrachten bin nen voor kranten, particulieren en bouwbedrijven. Maar een goede boterham kon hij er nooit hele maal mee verdienen. „Daarom ben ik ernaast nog gaan werken. Gelukkig maar, want daardoor heb ik nu een pensioen." Ondanks zijn andere werkzaam heden, is Burgs nooit gestopt met het maken van beeldende kunst. Van pastel tot aquarel, krijt en pen; hij gebruikt allerlei materia len om zijn werken te vervaardi gen. Wat hij het allerliefste maakt? „Portretten. Ik vind het een uitdaging om het karakter van iemand met 'een goeie kop' weer te geven", legt hij uit. Maar ook landschappen en ty pisch Zeeuwse straatbeelden ko men veel voor in zijn portfolio. En daarvoor gaat hij net als vroeger re gelmatig de straat op. „Vorig week end hebben we nog in Veere geze ten. Daar ben ik begonnen aan wat tekeningen van een steeg met oude huisjes en de Campveerse Toren op de achtergrond." Waarom er nog geen werken van Burgs te zien zijn in musea, is volgens hem simpel. „Daar ben ik nog veel te jong voor. Om als kun stenaar een beetje waardering te krijgen, moet je al minstens hon derd jaar dood zijn", zegt hij met een knipoog. Zo jong is Burgs helemaal niet meer, maar dat is niet aan hem te zien en het lijkt hem allerminst te deren. Hij hangt de kwast nog lang niet aan de wilgen. „Ik heb nog steeds zin om mooie dingen te creëren en ben pas van plan te stoppen, als ik begin te bibberen en het echt niet meer lukt." Particulieren kunnen al enkele ja ren twintig procent korting krij gen op een stuk bouwgrond. Die maatregel werd ingevoerd om de verkoop van woningbouwkavels te stimuleren. Volgens het college heeft de maatregel gewerkt, al is het nooit volledig hard te maken dat be paalde kavels zonder de korting niet zouden zijn verkocht. B en W stellen de gemeenteraad voor om de kortingsactie nog 1 jaar te verlengen. Op 1 januari 2018 ein- digt hij definitief. „Het kan niet de bedoeling zijn dat de actie een permanent karakter krijgt", vin den ze. Bedrijven die zich vestigen op Welgelegen II krijgen sinds dit jaar tien procent korting. Als te genprestatie moeten ze inwoners aannemen die een uitkering heb ben. Ook hier is volgens het colle ge moeilijk te bewijzen dat een bedrijf als Alternate door deze maatregel over de streep is getrok ken en dat Magnum is gebleven vanwege de korting. Toch wordt ook hier de actie nog met een jaar verlengd. De gemeente heeft dit jaar 290.000 euro aan korting gege ven op bedrijfsgronden. HAARDEN SPECIALIST Nieuw in LED verlichting Floodlight schijnwerper zaterdag 1 oktober 2016 'Stoppen met schilderen? Dat doe ik pas als ik begin te bibberen' Elodie Kint Leo Burgs, beeldend kunstenaar Het werk van kunstenaar Leo Burgs varieert van portretten tot Zeeuwse straten. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE Door de vele details zijn sommige werken van Burgs net foto's. Meer werken en contactgege vens vindt u op leoburgs.nl. Inwoners en bedrijven die op Tholen een stuk grond willen kopen, kunnen dat het best vóór 1 januari 2018 doen. Daarna is het afgelopen met de kortingen die de gemeente geeft. Rob Paardekam Tholen 6 U DE ZEEUWSE I Anthony Fokkerstraat 28 4462 ET Goes +31(0)113 40 50 22 info@dezeeuwsehaardenspecialist.nl De floodlight schijnwerper is naast het verlichten van terreinen ook geschikt voor verlichting van reclameborden, gevels, objecten, etc. De behuizing is van aluminium met een zwarte verstelbare montagebeugel. Het armatuur is verkrijgbaar in warm wit of koel wit en in verschillende lichtsterktes. Heeft u vragen of wilt u prijzen weten, neem dan contact op met: Meeuwse Handelsonderneming b.v. Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel. 0113-21620 Fax 0113-232214 Email info@meeuwse-goes.com. y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 127