De Zeeuws-Vlaamse Pirelli-kalender Niet eten? Eten móet. Anders ga je dood. Roman Jan Zegers: De Witpenmerel Directeur woonwarenhuis: Gelukkig is de crisis voorbij Na de doorstart in 2009 gaat het Morres weer voor de wind. Vijfduizend vierkante meter komt erbij. Meerdere dode katten gevonden langs A58 vrijdag 30 september 2016 pzc.ni email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl JANUARI Boek over ontspoorde mensen, ver keerde vrienden en machtsmisbruik. ZEELAND 9 Professionals kijken er al niet meer van op: twaalfjarigen die niet meer normaal kunnen eten. Zoals bij Iris, zij werd ziek, dunner en somberder. TERNEUZEN. „Het moet een soort Pirelli-kalender worden; dat mensen het een eer vinden om op de Mascurakalender te komen." Marc van Dorsselaer vond voor de eerste kalender van de stichting Mascura verschillende bekende Zeeuws-Vlamingen bereid te poseren. Burgemeesters Lonink en Mulder, topkok Edwin Vinke en het schaars- geklede dameselftal van IJzendijke. Zeeuws-Vlaamse modellen, door Zeeuws-Vlaamse amateurfotografen gefotografeerd op Zeeuws-Vlaamse locaties, ledereen werkte gratis mee. Op de kalender staat iedere maand een qr-code die met een mobiel gescand kan worden en leidt naar een 'the making of-video van de betreffende foto. De opbrengst van de gisteravond gepresenteerde agenda gaat in z'n geheel naar Mascura, een stichting die zieken verrast met bijzondere beterschaps- wensen en ballonvaarten. Meer info: mascura.nl Harmen van der Werf Hulst Al jaren is sprake van dat Morres Wonen wil groeien, maar nu gaat het er echt van komen. „We heb ben de crisis gelukkig achter de rug", zegt directeur Walter van de Griendt. „We kunnen verder." Het woonwarenhuis telt nu 40.000 vierkante meter netto win keloppervlak, inclusief outletcen- trum Depot Zeven. Vijfduizend vierkante meter komt erbij. Het 'le ge' gebied tussen Morres Wonen en Depot Zeven wordt bebouwd, met onder meer een grote ont vangstruimte. De grote ontvangstruimte moet het nieuwe visitekaartje worden van Morres Wonen. „We bieden mensen al meer dan een woon winkel, met kookworkshops, bars en presentaties, en dat willen we verder uitbouwen", legt Van de Griendt het idee achter de uitbrei ding uit. „In de hal zal bijvoor beeld een klein theater komen." Van de Griendt heeft ervaren dat die formule werkt. De Mande- makers Groep (DMG) nam Morres Wonen in 2009 over, nadat het be drijf failliet was gegaan. Onder lei ding van Van de Griendt die jaren lang ervaring heeft bij De Bijen korf, is Morres Wonen omgeto verd van - wat hij noemt - 'een vrij traditionele woonwinkel naar een woonwarenhuis'. Dat heeft volgens de directeur zijn vruchten afgeworpen. We bieden de mensen al meer dan een woonwinkel, dat gaan we uitbouwen —Walter van de Griendt, Morres Het aantal bezoekers is gestegen tot 700.000 a 800.000 op jaarbasis, van wie zeventig procent uit de Vlaamse Randstad (Antwerpen, Gent, Brugge) komt. Ook het per soneelsbestand is gegroeid. Bij de overname daalde het aantal vol- tijdsbanen van 156 naar 109. Van de Griendt spreekt van een groei met dertig procent. „En het opmer kelijke is", geeft hij aan, „dat wij nog elf vacatures hebben, vooral in de verkoop en voor de receptie. Die blijken in Zeeuws-Vlaanderen niet gemakkelijk in te vullen." Het uitbreidingsplan moet alle procedures nog doorlopen. Van de Griendt heeft een strak schema voor ogen. Hij wil oktober of no vember 2017 de nieuwbouw ope nen. Jaren geleden lag er ook een plan om een verbinding te maken tussen Morres Wonen en de bin nenstad van Hulst, in de vorm van een Life Style Village met meerde re winkels. Dat is verlaten. Sinds de crisis en de opkomst van inter netverkopen is de winkelwereld enorm veranderd. Volgens Van de Griendt brengt ook al 35 procent van zijn klanten een bezoek aan de binnenstad. KRUININGEN Op en langs de A58 zijn ter hoogte van Kruiningen meerdere dode katten gevonden. Dat meldt weginspecteur Wilco van Rijkswaterstaat op Twitter. De dieren zijn aangereden door voorbijrazend verkeer. 'Huisdieren laat je niet zo ach ter!', schrijft hij. Volgens Dik Nagtegaal van de Dierenbescherming kan niet zomaar van 'achterlaten' gesproken worden. „Het kan inderdaad zijn dat iemand ze de auto uit heeft gezet, maar misschien hebben ze elkaar wel achterna gezeten en zijn ze op de snelweg beland. Dat gebeurt wel vaker." Toch vindt hij de zaak opval lend. „Berichten over meerde re katten heb ik nog niet eer der gehoord." Dik Nagtegaal adviseert 144 (Red een dier) te bellen bij katten op of langs de snel weg. n ZEELAND ar>*eeiand FOTO MARTINA DE KRUIJTER Morres Wonen werkt aan flinke uitbreiding in Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82