Lasten gezin stijgen minder Si Zat. 1-10 Open Huizen Dag (11-15u) BEVELANDEN EN THOLEN 7 Informatiepunten aan de Noord-Bevelandse kust Een mooi uitzicht is niet genoeg. Tien informatiepunten moeten Nationaal Park Oosterschelde meer in de schijnwerpers zetten. Mensen hebben helemaal niet door dat ze zich bij een nationaal park bevinden Inlaag de Oesterput bij Co lijnsplaat is het mooiste plek je van Noord-Beveland, vindt wethouder Piet de Put ter. „Het uitzicht vanaf de dijk is prachtig. Ie kijkt uit over de in laag, het oude landbouwhaventje én de Oosterschelde." Over een week of vier is er nog veel meer te zien op de Emelisse- dijk. Het is een van de tien loca ties langs de noordkust van het ei land waar een informatiepunt in de maak is. Deze belevingslocaties geven re creanten informatie over Natio naal Park Oosterschelde. Over de geschiedenis van het natuurge bied, maar ook over de dieren die er leven en de dingen die je er kunt doen. „Mensen hebben vaak hele maal niet door dat ze zich in en bij een nationaal park bevinden", legt De Putter uit. „Het gebied is niet omheind en je hoeft geen en tree te betalen, zoals bij veel ver gelijkbare parken wel het geval is." Met de informatiepunten hoopt de gemeente bewustwor ding te creëren. „En daarnaast is het ook gewoon leuk om meer te weten te komen over het gebied waarin je je bevindt." Het idee is niet nieuw. Op Schou- wen-Duiveland kennen ze de be- levingspunten al. Cees Bakker uit Deventer ontwierp de entrees voor de zuidkust van Schouwen, bijvoorbeeld bij de Heerenkeet. Om alle informatiepunten rond- om de Oosterschelde dezelfde uit straling te geven - met steenkor- ven en een informatiepaneel - mocht Bakker ook voor Noord-Be veland aan de slag. Het project werd verschillende keren uit- en bijgesteld, onder meer omdat het waterschap zeker wilde weten dat de belevingspun- ten het aangrenzende Natura 2000-gebied niet negatief zouden beïnvloeden. En sommige loca ties vervielen, bijvoorbeeld van wege het faillissement van oes terkwekerij Smit en Smit bij de Zeelandbrug. Om de punten met elkaar te verbinden, ontwikkelt een werk groep interactieve en digitale as pecten. Die worden later aan de locaties toegevoegd. De informatiepunten zijn van af november 'in de lucht', maar de officiële opening bewaart de gemeente Noord-Beveland voor volgend voorjaar. De gemeente besloot in 2013 iets te doen aan het feit dat eenper soonshuishoudens relatief weinig belasting betaalden in vergelijking met de rest van het land. Door de woonlasten voor deze groep elk jaar net iets meer te verhogen moest de situatie ten opzichte van de huishoudens met meer perso nen worden rechtgetrokken. Het is voor het laatst dat de lasten harder stijgen voor mensen die alleen wonen Volgend jaar stijgen de lasten voor alleenwonenden met 1,4 pro cent, terwijl gezinnen 0,8 procent meer gaan betalen. De gemiddel de alleenstaande met een eigen woning is volgend jaar 626 euro kwijt aan ozb, rioolheffing en af valstoffenheffing. Een meerper- soonshuishouden betaalt gemid deld 721 euro. „We lopen nu wat de eenpersoonshuishoudens be treft weer in lijn met het landelij ke gemiddelde", zegt wethouder Peter Hoek. „Het is daarom voor het laatst dat de lasten voor deze groep harder stijgen." De gemeente denkt overigens dat de woonlasten in de jaren na 2017 voor iedereen op Tholen met enkele tientjes per jaar gaan dalen. Dat heeft te maken met de ver wachte lagere kosten voor de ver werking van het afval. Informatiepunten Nationaal Park Oosterschelde vrijdag 30 september 2016 Optimaal genieten van de Oosterschelde Ellen Jobse Colijnsplaat Piet de Putter, wethouder Voor het vierde jaar op rij stijgen de woonlasten in Tholen harder voor mensen die alleen wonen dan voor gezinnen. Volgens wet houder Peter Hoek moest de si tuatie worden gelijkgetrokken. Rob Paardekam Tholen Peter Hoek, wethouder Mattemburgh Camping Anna Friso Roompot Waterhoefje maps4news.eom/@Andes Oosterschelde Orisant Jacobahaven Oesterput Keihoogte Zeelucht inlaag Anna Friso Kamperland 1oord-Beveland ül Foto inzet: Aannemersbedrijf Lindeloof uit Hellevoetsluis is bezig met de bouw van tien informatiepunten langs de noordkust van Noord-Beveland. foto marcelle davidse Spaarlingsstraat R+ Makelaardij (0113) 644 398 Dorpsstraat 51-b www.rplusmakelaardij.nl 4451 BB Heinkenszand info@rplusmakelaardij.nl Bieslookstraat 27 Heinkenszand Vraagprijs 249.000,- k.k. Instapklaar, "Over de Dijk" luxe keuken/badk, 3 slpk, garage mogelijk Pr. Margrietstraat 67 Nieuwdorp Vraagprijs 199.500, - k. k. Perfect onderhouden, 3 slpk, ruime tuin, uitgebouwde woonkamer 32 Kapelle Vraagprijs 189.000, - k. k. Keurig onderhouden, veel bergruimte, 3 slpk, garage bij te kopen Willibrordusstraat 36 's-Heerenhoek Vraagprijs 759.000, - k. k. Ideale starterwoning, instapklaar, 3 slpk, royale keuken, met garage

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80