'Fietsers lang voor rood licht' Goes slaat wens burger in de wind 'Faillissement bibliotheek niet ondenkbaar zonder ingrijpen' 6 BEVELANDEN EN THOLEN Op de noordelijke parallelweg tus sen het Tiedenplein en de Delta weg vinden regelmatig werkzaam heden plaats. Fietsers die richting Zierikzee willen, worden in dat ge val over de zuidelijke parallelweg gestuurd, onder het tunneltje door. Daarna kunnen ze overste ken op het punt waar ook de auto mobilisten die van het tuincen trum komen, de kruising op gaan. „Het licht reageert alleen op die auto's", stelt Adrie van Oosten van de Fietsersbond. „Maar die ko men er niet zo veel meer, omdat het bij het tuincentrum een stuk rustiger is dan vroeger. Ik heb ge zien dat fietsers die al heel lang stonden te wachten op een be paald moment toch maar door rood reden. Dat is onveilig, want ze moeten vier rijbanen over." Het gekke is volgens Van Oos ten dat er aan de andere kant wel een knopje is waarmee fietsers het verkeerslicht kunnen active ren. „Dat moet er aan deze kant ook komen", vindt hij. „Het kan niet zo zijn dat de provincie fiet sers verplicht om een verkeers overtreding te begaan." De Fietsersbond vraagt de pro vincie snel maatregelen te nemen. Uit de gisteren gepresenteerde re sultaten van de online raadple ging door bureau Necker van Naem komt naar voren dat inwo ners liever willen dat de gemeen te minder geld uitgeeft dan meer inkomsten genereert; 6i tegen over 31 procent. Acht procent maakt het niet uit. Van bijna drie kwart van de in totaal 1977 men sen die deelnamen aan het online onderzoek (een 'bijzonder goede score' volgens Necker van Naem) mag vooral worden bezuinigd op 'het promoten van Goes' en evene menten. Maar dat ziet het college nou net niet zitten, zegt wethouder Loes Meeuwisse, tevens voorzit ter van de stichting Goes Marke ting. „De aantrekkelijkheid van de binnenstad is een strategische prioriteit, dat zou je dan schade berokkenen." Wel overweegt het college om de bijdrage aan het themajaar na 2017 stop te zetten. Op de lijst met onderwerpen waar wat betreft Goesenaren min der geld naartoe mag, scoorde ver der 'subsidies voor duurzaam bou wen en ondernemen' erg hoog. Op straatverlichting, cultuur (mu seum) en ondersteuning van bui tenschoolse activiteiten en kinder opvang mag wat hen betreft even eens worden beknibbeld. Om de begroting voor volgend jaar sluitend te krijgen, stellen burgemeester en wethouders de gemeenteraad ook voor om een aantal belastingverhogingen door De binnenstad heeft strategische prioriteit, dat zou je dan schade berokkenen te voeren. Het gaat met name om de rioolheffing (die nu nog niet kostendekkend is) en herinvoe ring van hondenbelasting, twee opties die ook door deelnemers aan de enquête veruit het vaakst zijn aangekruist. De uiteindelijke keuzes zijn aan de gemeenteraad. Die zal zich de komende tijd buigen over de voor stellen en op 10 november een de finitief besluit nemen. Maar ge beuren moet er iets: de Goese be groting laat zonder maatregelen tot 2020 een gat van in totaal 17,2 miljoen euro zien. Goes Bibliotheek Oosterschelde staat fi nancieel zwaar onder druk. Als er niets gebeurt, loopt het tekort de komende jaren op tot een kleine vier ton. Dat blijkt uit een adviesnota van bureau Acta die is opgesteld in opdracht van de zeven gemeen ten in de Oosterschelderegio. Kernvraag was hoe kan worden ge komen tot een duurzame exploita tie van de bibliotheek. En dat is hard nodig: de geactualiseerde meerjarenraming laat een onver minderd somber beeld zien met een sterk oplopend tekort, aldus Acta. 'Indien de gemeenten en de bibliotheek beide geen maatrege len nemen om de baten te verho gen en de lasten te verlagen, zal dat leiden tot het niet meer kun nen voldoen aan de financiële ver plichtingen en mogelijk faillisse ment'. Belangrijk is daarom dat de bibliotheek de eigen inkomsten HAARDEN SPECIALIST www.dezeeuwsehaardenspecialist.nl verhoogt, met een ander 'lidmaat- schapsmodel'. Op korte termijn zou kunnen worden bezuinigd op personeel, activiteiten en media- collectie, aldus Acta. Het bureau noemt het verder 'zorgelijk' dat de relatie tussen de Zeeuwse Biblio theek en basisbibliotheken/ge meenten te wensen overlaat. 'Het onderling vertrouwen, de gedeel de doelen en de zorg voor de rela tie is onvoldoende om te kunnen spreken van een hechte alliantie', meldt het rapport. Uw droomhuis vindt u bij: 0113-219445 06-53863250 IN DE REGIO MIJN DORP MIJN STAD SLOT OOSTENDE VORDERT vrijdag 30 september 2016 Fietsers die soms wel een kwar tier staan te wachten voor een verkeerslicht om vervolgens maar door rood te rijden. Het ge beurt bij de grote kruising aan de Deltaweg in Goes. 'Levensge vaarlijk', stelt de Bevelandse af deling van de Fietsersbond in een brief aan de provincie. Rob Paardekam Goes Een opmerkelijke situatie in Goes: de gemeente peilde in de aanloop naar de begroting de mening van inwoners, maar legt een duidelijk signaal vervol gens naast zich neer. Luc Oggel Goes —Loes Meeuwisse, wethouder Luc Oggel 6 DE ZEEUWSE Anthony Fokkerstraat 28 4462 ET Goes f 31(0)113 40 50 22 info@dezeeuwsehaardenspecialist.nl STEENDIJK akelaar taxateur o.g WEMELDINGE Bingo Stichting R.o.h. orga niseert vanavond een bingo in Wemel- dinge. De bingo vindt plaats in De Wemel en begint om 20.00 uur. HEINKENSZAND Voorstelling over opvoeding In het kader van de Week van de Opvoe ding organiseren de gemeenten Borsele, Kapelle, Reimers- waal en SMWO Goes samen met het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) een gratis voorstelling voor vrij willigers van alle or ganisaties en vereni gingen. De voorstel ling vindt plaats op dinsdag 4 oktober in Heinkenszand. De voorstelling 'En nou is het afgelo pen!' is bedoeld voor trainers, coaches, ouders en andere vrijwilligers van (sportverenigin gen. De voorstelling is humoristisch en gaat over de rol en houding van ouders en trainers naar kin deren. Er wordt een gezin gevolgd waar van op een zater dag alle drie de kin deren een wedstrijd hebben. Bezoekers zijn welkom in De Stenge in Heinkens zand en de voorstel ling duurt van 20.00 uur tot 21.30 uur. Kaarten reserveren is noodzakelijk via cjgborsele.nl/posi- tiefcoachen. GOES Cursus weven Het Historisch Mu seum de Bevelan- den biedt maandag 3 oktober in samen werking met de Weefkring Goes een workshop we ven aan. De work shop vindt plaats in de educatieruimte van het museum van 13.30 uur tot 16.30 uur. Aanmel den via secretariaat @hmdb.nl. GOES De bouw van stadsbrouwerij-hotel-restaurant Slot Oostende aan de Singelstraat in Goes vordert gestaag. Toch denkt mede-initiatiefneemster Anita Maas dat de zo vurig ge hoopte opening met kerst er niet inzit. „De aannemer zorgt wel dat kerstavond de kachel aan is, maar waarschijnlijk is hij dan nog in het hotel bezig en moeten wij nog inrichten", zegt Maas. Ze verwacht dat het ergens eind januari wordt. Verder loopt alles op rolletjes. Morgen wordt om 17.30 uur bij Katoen aan het Bleekveld de Slot Oostende-herfstbock 'Schorrebock' gepresenteerd en verkocht. En afgelopen zon dag werd het Slotbiertje 'Gouden Gans' door het publiek van het Schuimfestival in Dordrecht beloond met een eerste prijs als lekkerste bier van het festival, foto marcelle davidse GEERSDIJK Provincialeweg 1, 11.00-17.00 uur - Ex positie 'Natuur, bin nen buiten' GOES Buurthuis de Pit, 10.00 uur-Wekelijk se wandelactiviteit 'Elke Stap Telt'; 's-Heer Elsdorpweg 39,13.00-17.00 uur - Open Studio bij Ineke Otte; Restau rant Erasmuspark, 14.30-16.00 uur- Voorlichtingsmid- dag door wijkagent, o.a. over babbel trucks; Bibliotheek, 18.00-20.00 uur- Maandelijks inloop spreekuur bij digita le problemen; Bis schop Ernstschool, 18.15-21.15 uur - Sponsortocht (fiet sen en wandelen), deel van de op brengst voor stich ting Tolokota HEINKENSZAND Binnenllit, Schou- wersweg 7, 09.30-17.30 uur - Expositie Jan Bernd- sen KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidt- singel 1,11.00-17.00 uur - Expositie 'Langs het tuinpad van mijn vader'; De Vroone, C.D. Ver- eekestraat 74, 13.00-17.00 uur-Bil jarten voor senio ren'; Grote Kerk, 20.00 uur-Orgel concert Petra Veenswijk KRABBENDIJKE De Meiboom, 14.00-16.00 uur- Contactmiddag voor alle oude chauf feurs NIEUWDORP Covra NV, Spanje- weg 1,15.30 uur - Opening expositie 'Onderweg' door Na thalie van Terheij- den YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur-Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 09.30-16.00 uur - Thematentoonstel ling 'verdronken dor pen'; Zorgcentrum Moerzicht, 17.30 uur - Luisterdiner om eenzaamheid tegen te gaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79