Ontaroenen Babypaling massaal naar Azië gesmokkeld 1099 3» uil 349 6 NI NYNKE DE JONG Grand Voyage van Brazilië naar Europa Rondreis Koningssteden Marokko Column Hoeveel mensen hebben er in Nederland wel niet de ontgroening van een stu dentenvereniging ondergaan? En hoeveel van die studenten hebben uit de school geklapt over hoelang ze op appèl moesten staan, of er poep in hun haar gesmeerd is of dat ze de schoenzolen van de ouderejaars moesten likken? Bijna niemand. De sappige de tails moeten we krijgen van jour nalisten die undercover gaan. Zelfs mijn eigen vrienden - die me toch heel wat gênante zaken hebben toevertrouwd - houden hun kaken stijf op elkaar als het over hun ontgroeningen gaat. Eén vriendin vertelde dat een meisje uit haar jaar stiekem had gerookt, en dat toen iedereen op appèl moest staan. Net zolang tot de rookster zich bekend zou maken. Dit is alles wat ik heb gehoord. Verder word je als 'knor' afge scheept met een 'ja het is niet leuk, maar het hoort er nou een maal bij en na afloop ben je wel vrienden voor het leven'. En zijn er alleen maar geruchten, over stukgeslagen rauwe eieren op je hoofd, over vechtpartijen. dacht altijd dat het de schaamte was. Je vertelt liever niet over die ontgroening omdat je het allemaal over je heen hebt laten komen. Je had er op ieder moment mee kun nen stoppen. Maar dat deed je niet. Want je wilde erbij horen. En dus liet je je twee weken lang vernederen en uitschelden. Liep je dagenlang in hetzelfde gore shirt. Ik dacht altijd dat men zich er achteraf een beetje voor schaamde en daarom maar niks verklapte. Maar nu blijkt dat je bij verschil lende studentenverenigingen een contract moet ondertekenen voor dat je de kennismakingstijd in gaat. Een contract waarin je be looft niet uit de school te klappen. Bij Vindicat uit Groningen staat er een boete van 25.000 euro op, mocht je je mond niet houden. Een contract ondertekenen zo dat jongetjes en meisjes van begin twintig je twee weken lang mo gen vernederen. Ik vind het knap treurig dat er jongeren zijn die denken dat je dat mee moet ma ken wil je een gave studententijd hebben. Ik zou me doodschamen als ik zo met me zou laten sollen. Ik vind het treurig dat er jongeren zijn die denken dat je dat mee moet maken, wil je een gave studententijd hebben Wereldwijd zijn miljoenen die ren het slachtoffer van stroperij. Ruim 180 landen maken nu in Jo hannesburg afspraken over het tegengaan van de handel in be dreigde dier- en plantensoorten, tijdens de driejaarlijkse CITES- conferentie. De handel in ivoor is daar traditioneel het belang rijkste onderwerp. Ook de be scherming van iconische dieren als de neushoorn en de haai komt aan de orde. Maar er zijn minder in het oog springende soorten, die net zo erg of soms zelf meer worden bedreigd. Zo is het schubdier het meest gesmokkelde dier ter wereld. Naar schatting zijn de afgelopen tien jaar een miljoen schubdie- ren illegaal gestroopt. Daardoor is de populatie in Azië nagenoeg weggevaagd. Vooral in China is veel vraag naar de schubben van de zoogdieren. Ze zouden een ge neeskrachtige werking hebben. Deze week besloten de landen tijdens de CITES-conferentie de handel in schubdieren volledig te verbieden. Verder verdwijnen vanuit Europa miljoenen babypalingen, waarvoor een exportverbod geldt, naar vooral Azië. De inter nationale politieorganisatie Euro pol rolde de afgelopen jaren smokkelbendes op die de glasa len vingen en die voor grof geld verhandelden. „Zo zijn alle inspanningen om de vis te beschermen natuurlijk voor niets geweest", verzucht voorzitter Alex Koelewijn van de stichting Duurzame Palingsector Nederland (DUPAN). „De EU verplicht ons om de glasaal uit te zetten in de Europese binnenwa teren. Maar de smokkelaars stop pen ze in hun koffer om er ver volgens mee naar Hongkong te vliegen." De grijze roodstaartpapegaai geldt als de meest verhandelde vogelsoort ter wereld. Op sommi ge plaatsen is nog maar 1 procent van de oorspronkelijke populatie over. Deze vogel wordt massaal gestroopt in Centraal- en West-Afrika. Ze komen terecht in het Midden-Oosten, Pakistan en China. van 1799, nu v.a.\ nu v.a. 21 dagen Per Costa Fascinosa "-Ml 8-daaqse ro november v.a. 349 december v.a. 379 of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 09.00-18.00 uur) StlP vrijdag 30 september 2016 @nynke Maar waarom blijft het stil? Ik De neushoorn en haai trekken deze week de aandacht op een conferentie over bedreigde die ren en planten. Maar het zijn juist de minder iconische die ren die het meest gesmokkeld worden. Gerben van 't Hof Rotterdam/Johannesburg Voor u uitgestippeld... Incl. vliegreis per KLM, transfers en 20-daagse cruise met volpension 1 hotelovernachting in/ nabij Sao Paulo of Santos Alléén op 16 maart 2017 Reguliere prijs vanaf €1799 Incl. vliegreis, 3* hotels met ontbijt, lokale NL- sprekende reisleiding Excursiepakket €99 p.p. incl. entreegelden, iunch en diner y/ Ook 4* hotels mogelijk Alicante •„•Sav0T,<i Casabtan&a-'sl nerife Recife Scio Paulo#^Rio de Janeiro Santos Volubihs r F®z Mekne Rabat Casablanca Beni Melal Marrakech Cruisestunt! Vertrek op 16 maart op een unieke cruisevakantie van Brazilië naar Europa! Vaar per luxe 4-sterren cruiseschip Costa Fascinosa mee langs schitterende en indrukwekkende plaatsen in Brazilië en ontdek o.a. Tenerife en Casablanca. Tijdens de cruise verblijft u aan boord van de luxe 4-sterren Costa Fascinosa. Laat u verrassen door een uitgebreid scala aan voorzieningen, waaronder een heuse 4D-bioscoop, indrukwekkend casino, 4 zwembaden en vele sfeervolle bars en restaurants. Reis tegen absolute bodemprijzen mee naar het land van duizend-en-één-nacht. U start in Marrakech met het befaamde Djemaa El Fna Plein. In het schitterende Fèz ziet u o.a. 'Fès El Bali' en ook Meknes en Rabat staan op het programma. Daarnaast bezoeken we ook Casablanca en de oude Romeinse nederzetting Volubilis. Vertrek alléén 16 maart 2017 binnenhut v.a. 1099 buitenhut v.a. 1349 balkonhut v.a. 1659 zie stipreizen.nl/crcbfb lanuari v.a. 379 februari v.a. 379 maart v.a. 405 zie stipreizen.nl/mrkeib stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en V reizen til prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, V zie de website voor meer informatie. N-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6