NA IEÏ l i' 8 W Ze zijn er nog, buiten de gebaande paden van de grote ketens: échte speciaalzaken van ondernemers die niet uitgepraat raken over hun bedrijf. Zo ook Taco Bongers van T.B. 2e hands in Middelburg. Donald Duck Zware jongens in de slaapkamer Slapen Zachte pasteltinten voor harde bedden GEBORGEN Ben even aarden in de badkamer Als ventje van 16 was hij al op rommelmarkten te vinden. Ook in de winkel van zijn oom Harry Bongers kon hij als kind zijn hart ophalen. Ome Harry ver kocht strips, platen en van alles uit de jaren 60. De handel in speciale spullen trok neef Taco (nu 40) aan. Hij studeerde commerciële economie, maar kwam er achter dat kantoorwerk niets voor hem is. Eerst verkocht hij vanuit huis tweedehands spullen. Sinds zeven tien jaar drijft hij zijn handel vanuit zijn zaak op de hoek van Klein Vlaan deren en Volderijlaagte. Selectiever „Ik vind het een sport om iets te vin den dat ik nog dezelfde dag verkoop. Het aanbod in de winkel verandert daarom bijna dagelijks, in elk geval wekelijks, met steeds nieuwe aan voer." In de loop der jaren werd hij steeds selectiever. „Ik zoek spullen die je niet makkelijk te pakken krijgt." Hij haalt er inboedels voor op. „Een neventak van ons is huizen lee ghalen en kaal opleveren." En hij gaat elk weekend naar mark ten in België. „Daar heb je echt aparte spullen in omloop." Bongers vindt iets pas interessant als het ouder is dan dertig jaar. An ders brengt hij het naar de kringloop. „Ik maak een uitzondering voor mooi bewerkt hout of metaal. Maar ge perste spullen of dingen van IKEA wil ik niet in mijn winkel. Ik heb in de loop der jaren zoveel spullen in mijn winkel gehad, dat ik er de straat mee vol zou kunnen zetten." De handel is veranderd, merkt Bongers. „Een kabinet dat vroeger 20.000 euro kostte, verkoop ik in een halfjaar niet. Er is geen vraag meer naar. Dat komt ook doordat er steeds Geperste spullen of dingen van IKEA wil ik niet in mijn winkel hebben meer kringloopwinkels zijn geko men." Hij vergelijkt zijn eigen zaak niet met een kringloopwinkel, maar wil ook geen antiekzaak zijn. „Ik probeer er ergens tussenin te zitten. Daarmee - én met mijn locatie - onderscheid ik me." Voor Bongers is iets antiek als het oud is. „Een keukentrapje van 100 jaar oud werd vroeger niet als antiek gezien. Maar ik wil het wel in mijn winkel, want ik verkoop het de vol gende morgen nog." Benzinepomp Hij trekt graag de aandacht met gekke spullen, zoals een benzine pomp. „Ik houd van lokkertjes. Zodat mensen denken: 'wat heeft hij nog meer?'" De winkel hangt vol met oude emaillen borden. „Daar heb ik een zwak voor." De meeste zijn dan ook niet te koop. „Verder zie ik alles als handel." Onlangs voegde hij een nieuwe tak aan zijn winkel toe: „Ik ontwerp meubels en laat ze ook maken." Zo staan er nu banken en kasten van essen- of eikenhout en een stalen constructie tussen zijn verzamelob jecten en hebbedingen. Een interna tionale pri meur: Donald Duck komt met een wooncollec- tie. Het vrolijke weekblad lan ceert deze week op de VT Wonen Design Beurs een lijn van meubels, behang, muurstickers en textiel met de bekendste stripfigu ren erop. Een greep uit de collec tie: een Dagobert-zitzak en een Boris Boef-kluisje. Donald Duck Weekblad bracht de laatste vijftien jaar ook al dekbed overtrekken uit. Ontwerper Mae Engelgeer heeft voor beddenfabrikant Auping een textielcollectie ontworpen. De lijn bestaat uit dekbedovertrekken, een kussen, een sprei en een handgeweven tapijt. Engelgeer combineert graag pasteltinten met zwart-wit en lijnen of vlakken in een opvallende kleur. Auping koos voor haar ontwerpen omdat ze passen bij de houten en stalen bedden van de fabrikant. „Ik denk altijd in een serie en werk naast mijn zachte textiel graag met harde materialen en vormen, zoals een bed", verklaart Engelgeer, die de li mited edition ontwierp. De collectie is te koop bij Auping-dealers. Prij zen variëren van 59 tot 299 euro. vrijdag 30 september 2016 Waarom je huisgenoot de badkamer zo lang bezet houdt? Misschien is hij of zij wel aan het aarden. Jazeker, volgens badmeubelproducent Duravit is 'regrounden' ofte wel 'aarden' dé trend dit na jaar. En die geborgenheid, die rust in een hectische tijd, zoeken we in de badkamer. Duravit ontwierp bijvoorbeeld het bad 'Darling New', waar van de rand is uitgerust met zachte ledverlichting. Ook zijn aardtinten in de badkamer in; denk aan mediterraan eiken of kersenhout. m v PZ Wie Taco Bongers Wat T.B. 2e hands Waar Klein Vlaande ren 91, Middel burg Website tb2ehands .nl •^Taco Bongers heeft een zwak voor emaillen borden. FOTOMECH- TELD JANSEN Ergens tussen kringloop en antiek Valeska Nastaly 44 —Taco Bongers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63