6 Q(3 Nog vier nachtjes snorren en dan is het weer dierendag voor Minoes, Simba, Tijger en hun vele soortgenoten. Ze laten zich graag verwennen met een extra knuffel, een kuipje luxevoer én een nieuwe, chique sponde. Klusvrouw Hieke Grootendorst neemt het stokje over van haar collega Tamara Vrielink. Elke week geeft ze klustips. Vandaag: kitten lil lil De juiste kit voor de juiste klus Houd een sopje bij de hand 1. Bloemen 2. Ruitjes 3. Koninklijk vrijdag 30 september 2016 Als ge ut niet meer wit gebruikte kit, als ge nie wit war- vur gebruikte pur! Ik ben lang tegen kitten geweest omdat ik het symptoombestrijding vond en zeker geen oplossing voor klusproblemen. Toch doe ik het nu in bad kamers, keukens en ramen om deze waterdicht te krijgen. Ook kit ik naden, scheuren en kieren voor ik ga schilderen, voor een strakker resultaat. Vlak voor mijn carrière als professionele klusvrouw schilderde ik het hele huis van mijn moeder: plafonds, wanden en houtwerk. Toen de verhuurder van haar appartement voor iets anders langskwam, vroeg deze aan mijn moe der welke schilder dit werk had geleverd. We' 1 voor de poes „Mijn dochter", luidde haar antwoord. En dat zonder een kloddertje kit. Terwijl de beste tip die ik ooit van een schilder kreeg over kitten gaat. Plak je afplaktape op een hobbelige ondergrond, zoals structuurverf of spuitwerk, dan loopt de verf daar gewoon onder door. Dus dan wil je een glad oppervlak hebben waarop de tape wel goed plakt: een kitrandje. Heb je bijvoorbeeld te maken met een binnen- hoek waar twee (bij voor keur donkere) kleuren el kaar grenzen, kit dan die hoek en plak 'm af als deze goed droog is. Dit kun je ook doen waar de muur en het plafond een hoek vormen. Of bij de plinten. Strak, strakker, strakst. Wil je iets waterdicht afwerken, bijvoorbeeld in de keuken of badka mer, dan gebruik je sili- conenkit. Deze is niet overschilderbaar, dus kies de juiste kleur. Wil je een naad, scheur of kier afdichten voor je gaat schilderen, gebruik dan schilderskit oftewel acrylaat. Deze is wel overschilderbaar en elastisch, dus ideaal voor een verfklus. SOP Snijd het mondje van de spuit schuin af zodat je de kit direct al netjes kunt aanbrengen. Maak de opening niet te groot, want dan gebruik je te veel kit en dat is zonde. Zorg voor een bakje sop. Hier dip je jouw vinger in en dat is je gereedschap. Houd wat vellen stevig keu kenpapier bij de hand om je gereedschap aan af te vegen. Lex Max, 29,95 Lief!, 24,95 Lord Lou, 309

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61