Argentinië naar Spanje ftl Vi fJfej 3 Faye (14) verwezenlijkt grootste wens van 11-jarig zusje in rolstoel Een boomhut, dat was wat Sayen het liefste wilde. Maar dan moest ze er wel met haar rolstoel in kunnen. Haar zus zorgde dat de wens uitkwam. Wat mooi om dit van boven te kunnen zien. Dat water, die vissen, echt prachtig Zeecruise Ga naar Kras.nl/droomcruises or bel 0900-9697 KRAS Ze is er beduusd van, de u-jarige Sayen. We ken, maanden, jaren droomde zich van dit moment en nu rijdt ze hier naar boven in haar rol stoel, die lange houten entree naar 'haar' boomhut op. Kijk haar gaan, op weg naar haar wens, haar doel: een boomhut voor kinderen in een rolstoel, die verboden terrein is voor ouders. „Want kinderen die vaak of zelfs altijd in een rol stoel zitten, zijn zo vaak van hun ouders afhankelijk. Ze kunnen niets stiekem doen", legt Sayens moeder Aleksandra Leijenhorst (49) uit. Dit is een verhaal over een droom, over omgaan met storm achtige tegenwind, over warme zusterliefde. Maar dit is bovenal een verhaal dat nogal wat uitleg verdient. Daar gaan we: Aleksandra en haar vrouw Ali (52) uit Bilthoven kregen samen vier kinderen: de zoons Chenoa en Kaya en doch ters Faye en Sayen. Chenoa werd door een hartafwijking slechts tien dagen oud. Bij Kaya (nu 14) werd op 3-jari- ge leeftijd een ernstige spierziekte vastgesteld toen Aleksandra acht maanden in verwachting was van Sayen. „Na een paar maanden za gen wij dat zij ook zoiets had." Inderdaad, ook Sayen kampt met een progressieve afwijking aan haar spierstelsel en bovendien hapert haar bindweefsel. Ze is snel moe en moet zich dan in haar rolstoel verplaatsen. Horrorfile Faye (ook 14, de moeders waren te gelijkertijd in verwachting) is zo gezond als wat en uiterst hulpvaar dig naar broer en zus toe. Ook op die dag dat het gezin met de auto op weg was naar een vakantie adres in Zweden en in Duitsland in een horrorfile belandde. Alek sandra, droogjes: „Een kilometer voor ons vloog een hooiwagen in brand, de traumahelikopter die hulp kwam verlenen, stortte 500 meter achter ons neer." Sayen, zo mogelijk nog onderkoelder: „Kaya zag 'm aankomen en zei nog: die heli vliegt niet normaal, maar als een pasgeboren kuiken. En toen - bam - stortte hij neer." In de drie stilstaande uren die volgden vroeg Faye aan haar zusje: wat kan ik voor jou doen, wat zou jij graag willen? Het antwoord kwam er zo uit: een boomhut waar ik met mijn rolstoel in kan. Want toen het gezin lang in Ame rika verbleef voor de behandeling van Kaya's ziekte, volgden ze het tv-programma Treehouse Masters, waarin de meest waanzinnige boomhutten worden gebouwd. Dat wilde Sayen vanaf dat mo ment ook: een boomhut waar zij in kon met haar rolstoel. Bladeren Faye maakte een schets, die als ba sis diende voor het bouwwerk dat vandaag wordt geopend in het Zuid-Limburgse Valkenburg, in de Ronald McDonald Kinderval lei. Daar kunnen kinderen met een beperking of ziekte met hun familieleden vakantie vieren. De familie Leijenhorst verpoost daar ook regelmatig. Vandaag wordt de hut geopend door radio-dj Edwin Evers, want luisteraars van zijn 538-ochtend- show zamelden de benodigde 30.000 euro in. Gisteren nam Sayen al een kijkje in de hut, die de vorm van een schip heeft gekre gen. Twee meter verderop stroomt de Geul, met een watervalletje. „Wat mooi om dit van boven te kunnen zien", verzucht Sayen. „Dat water, die vissen, echt prach tig." Aleksandra: „Sayen is gek op de natuur, maar mensen in een rolstoel kijken altijd vanaf dezelf de hoogte om zich heen." Haar jongste dochter staart naar de bomen. Ze is er stil van. Dan: „Nu zie ik de bladeren heel goed. En de stam, die is hierboven heel anders dan beneden. De tekenin gen op de bast zijn hier veel mooier." De wereld is Kras vrijdag 30 september 2016 Sayen kan eindelijk de boom in Jeroen Schmale Valkenburg —Sayen Leijenhorst, 11 jaar Incl. vliegreis transfers 22 dagen v.a. awr ({Sp Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten, fooien en'Calamiteitenfonds ffe g Boek nu nergens voordeliger deze unieke droomcruise en bezoek de hoogtepunten van Zuid- Amerika en de Canarische Eilanden. Voorafgaand aan uw cruise is een overnachting en stadstour door het prachtige Buenos Aires met lunch inbegrepen. Ontdek het schitterende Zuid-Amerika en ga met Kras dit unieke avontuur tegemoet. Gemak: slechts één keer uw koffer uitpakken Compleet: inclusief vlucht, hotel, excursie en alle maaltijden aan boord Veelzijdig: cultuur, natuur, historie ontspannen op zee Veel zien: Buenos Aires, Montevideo, Rio de Janeiro, Canarische Eilanden en Malaga Droomcruise perCosta Pacifica***** Vertrek vanaf Buenos Aires Op muziek geïnspireerd schip Spectaculair theater Italiaanse topkeuken Veelzijdig programma Volop entertainment Vertrek: alléén 24 februari 2017 Zie: Kras.nl/37247

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3