Dagje uit: 6 euro per uur Fiets mee en scoor! Frietkot verdwijnt van Zandkreekdam ZEELAND 5 Verdachte trapte tegen hoofd en gezicht Advocate pleit voor ontslag van rechtsvervolging omdat Vlissinger door drugs niet wist wat hij deed toen hij tegen een hoofd schopte. 112 NIEUWS Jongen van 17 beroofd door twee mannen Boetes voor acht automobilisten Auto brandt uit bij Oesterdam Midden in de nacht werd een Vlis- singse vrouw waker van herrie op straat. Ze keek naar buiten en zag daar een jongeman die de ene na de andere schop gaf tegen het hoofd en in het gezicht van ie mand die op de grond lag. Tegelijk schreeuwde hij: „Waarom heb je drugs in mijn siroop gegooid." Ze belde de politie waarna D. H. (22), met bloed aan zijn schoen en op zijn broekspijpen, werd opgepakt. H. verscheen gisteren voor de rechtbank en officier van justitie Cees van Spierenburg vindt dat de Vlissinger zich schuldig heeft ge maakt aan een poging doodslag. „Want schoppen tegen iemands hoofd en in iemands gezicht is po tentieel dodelijk." Advocate Virginie Serrarens pleitte echter voor ontslag van rechtsvervolging. „Want hij wist niet wat hij deed." Ze wees erop dat haar cliënt geen harddrugs ge bruikt en dat iemand stiekem iets in zijn drinken moet hebben ge stopt. „In zijn bloed, bleek na con trole, zaten harddrugssporen." H. was de avond van de 16e april 2015 samen met een vriend op bezoek bij het latere slachtof fer. Deze man zou in de loop van de avond, toen ze al behoorlijk hadden gedronken, tegen de vriend hebben gezegd dat hij nog iets speciaals had. Daarop zou hij XTC of speed hebben toegevoegd aan de siroop die H. te drinken kreeg. H. weet nog dat hij zich raar voelde worden, dat hij op het balkon heeft gestaan en dat hij iets later wakker werd op de keu kenvloer terwijl de eigenaar van de woning op hem zat. Daarop zou hij die eigenaar naar buiten hebben gesleurd en afgetuigd. Van dat sleuren en schoppen, daar weet hij niets meer van, bekende de verdachte. Van Spierenburg was naar de rechtszaal gekomen met het vaste voornemen een onvoorwaardelij ke celstraf te eisen. Tijdens de zit ting hoorde hij echter van de bege leiders van H. dat het goed met hem gaat en dat ze positief ge stemd zijn over zijn toekomst. Om die reden zwakte de officier zijn eis af en vindt hij dat de Vlis singer een celstraf van 90 dagen moet krijgen waarvan 77 voor waardelijk en een werkstraf van 120 uur. Uitspraak 13 oktober. Volgens verdachte moet iemand, zonder dat hij het wist, drugs in siroop hebben gedaan NEELTJE JANS Een bezoek aan een pretpark, dierentuin of fami liepark in Zeeland kost een gezin gemiddeld bijna zes euro per uur. Dat is minder dan in de meeste an dere provincies. Dagtripper.nl heeft berekend wat uitstapjes in de diverse provin cies gemiddeld kosten. Gelderland (7,84 euro per uur) en Flevoland (7,67 euro per uur) spannen de kroon. Zeeland zit op 5,97 euro per uur. Dat is vrijwel gelijk aan Friesland en Overijssel. Alleen Groningen is beduidend goedko per: 3,54 euro per uur. Zeeland scoort vooral goed dankzij de rela tief lage parkeerkosten. Het duurste dagje uit in Neder land is een bezoek aan De Efte- ling. Dat kost een doorsneegezin alles bij elkaar 148 euro. Omgere kend per uur is Wildlands Zoo Emmen echter nóg iets duurder: 15,13 euro per uur. GOES Deelnemers aan de campagne Fietsen Scoort worden beloond met een gra tis hesje van verzekeraar ZFM. Deelnemers die in oktober minimaal 100 woon-werk- kilometers op de fiets afleg gen, moeten dat registreren op hun persoonlijke presta tiepagina op de website Fiet- senScoort.nl Als tegenpresta tie krijgen zij een reflecte rend ZFM/Fietsenscoort hes je. De rolluiken van cafetaria Katse brug aan de Zandkreekdam zijn al een aantal weken dicht, en de kans is groot dat ze nooit meer open gaan. Eigenaren Simon en Sophie Voorbeijtel zien niet lan ger brood in hun frietkot aan de ie Deltaweg tussen Wilhelminadorp en Kats. „Het liep niet zoals we hadden gehoopt", zegt Simon Voorbeijtel. „We dachten met zijn tweeën fulltime te kunnen wer ken in de cafetaria, maar dat lukte niet, zeker niet in de wintermaan den. Op den duur moet je je con clusies trekken." Een te koop-bord heeft hij niet eens opgehangen, want al snel bleek dat de provincie interesse heeft in de frituur. Zij wil de cafe taria en parkeerplaats weghalen en de berm doortrekken. Op die manier hoopt de provincie een be tere doorstroming en meer ver keersveiligheid te creëren. „Het is een locatie met veel in- en uitvoe- gend verkeer en dat zorgt regelma tig voor gevaarlijke situaties", legt bestuursadviseur bij de provincie Martin van den Bovenkamp uit. „Zeker omdat je maar van één kant bij de cafetaria terecht kunt. Die situatie is in de jaren zestig ontstaan, maar nu de kans zich voordoet, willen wij de weg graag terugbrengen in zijn oorspronkelij ke staat." De verkoop is formeel nog niet rond. Om die reden is nog niet be kend wanneer eventuele werk zaamheden beginnen. vrijdag 30 september 2016 VLISSINGEN Een 17-jarige Vlissinger is woensdag tussen 21.30 en 21.45 uur in zijn woonplaats van zijn geld beroofd. De jon gen fietste door de Minister Lelystraat en werd klemgere den door twee mannen op een scooter. Zij bedreigden hem met een wapen en be roofden hem van zijn geld. Het slachtoffer heeft zijn geld afgegeven en de mannen op de scooter zijn in onbekende richting weggereden. De politie is op zoek naar ge tuigen en vraagt mensen die meer weten contact op te ne men via nummer 0900-8844. TERNEUZEN De politie heeft gisterochtend acht boetes uitgedeeld bij ver keerscontroles op verschillen de locaties in Terneuzen. In to taal werden 42 voertuigen ge controleerd. De politie deelde bekeuringen uit voor onder meer een lekke uitlaat, geen kentekenplaat, het niet dra gen van een gordel en het in halen over een verdrijvings- vlak. Eén persoon had nog drie openstaande boetes. Zijn voertuig was in zo'n slechte staat dat deze opnieuw ge keurd moet worden. RILLAND Bij de Oesterdam is woens dagavond aan de kant van Ril land een auto uitgebrand. De melding kwam rond 23.00 uur binnen. Volgens een getui ge die als eerste aankwam bij de brand lag er een spoor met een brandbare stof naar de auto die in brand stond. Kort daarna vloog ook de au to in brand. De auto is zwaar beschadigd geraakt aan de voorzijde. Officier zwakt zijn eis af tegen schoppende man Emile Calon Middelburg Bezoekers bij de Delta Experience, onderdeel van Deltapark Neeltje Jans, een van de populairste dagattracties in Zeeland, archieffoto dirk-jan gjeltema Cafetaria Katsebrug aan de Zandkreekdam sluit voorgoed zijn deuren. Dat komt de provin cie goed uit; die wil het frietkot weghalen om de verkeersveilig heid te vergroten. Ellen Jobse Kats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38