FC Zenit blaast AZ van het veld O. Blije gezichten in de Arena. Winst tegen Standard Luik, de koppositie in de poule én voetballers voor wie je naar het stadion komt. 28 Legia zonder publiek 'Engeland wil Rangnick' VOETBAL EUROPA LEAGUE Creativiteit, in de Arena moet het publiek er bijna weer aan wennen In een regenachtig Sint-Petersburg is AZ gisteren tegen een reuzennederlaag aangelopen. FC Zenit was met 5-0 te sterk en dat was een evenaring van de grootste Europese nederlaag (tegen Anzji in 2012). Kwalificatie voor de vol gende ronde is ver weg voor de Alk- maarders. De komende tweeluik met Maccabi Tel Aviv, dat verloor bij Dun- dalk (1-0), wordt cruciaal. Met name in de tweede helft tegen Ze nit werd de ploeg van John van den Brom omver geblazen door de Russi sche miljoenenformatie. De trainer had een strijdwijze bedacht met voor het eerst Fred Friday en Wout Weg- horst samen in de spits. Dat plan kon al na een halfuur de prullenbak in, toen Weghorst een gebroken neus op liep bij een elleboogstoot. Tot over maat van ramp viel ook Ron Vlaar na rust geblesseerd uit. Al is de nederlaag pijnlijk groot, AZ kan zich troosten met de gedachte dat niet de minste ploegen verloren in Sint-Petersburg. Zenit is niet meer zo sterk als in 2007, toen de Russische club onder leiding van Dick Advocaat de UEFA Cup won. Maar zolang gas bedrijf Gazprom blijft betalen, rollen de roebels bij Zenit en kunnen oppo nenten als AZ worden weggeblazen. Maher Kort Legia Warschau moet de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de Champions League in een leeg stadion afwerken. De UEFA con stateerde tegen Borussia Dortmund (0-6 verlies) onder meer vechtpartijtjes op de tribune, vuurwerk, voorwerpen die op het veld werden gegooid en racistisch gedrag. De Engelse voetbalbond FA wil een gesprek aangaan met Ralf Rangnick. De huidige trai ner van RB Leipzig moet volgens Engelse media de ontslagen Sam Allardyce opvolgen als bondscoach van Engeland. De FA sprak eerder met de 58-jarige Duitser. Hij was toen in beeld om Roy Hodgson op te vol gen. Uiteindelijk kreeg Allardyce de baan. Van Emdc Frankrijk e tweede helft is zo'n beetje halverwe ge als Bertrand Traoré het balletje nog een keertje on der zijn voet door haalt. En toen tik-tak door de benen van Adrien Tre- bel, toch de aanvoerder van Standard Luik. Het publiek vindt het mooi, ook al laat de benauwde tussenstand van 1-0 eigenlijk helemaal niet zoveel frivo liteit toe. Maar Traoré is nu eenmaal een samba-voetballer. Soms zelfs op zijn eigen helft doet hij het te mooi. Eén keer geeft trainer Peter Bosz hem een standje. Traoré knikt gehoorzaam. En na afloop maakt het allemaal ook niet meer uit. Ajax wint na Panathinia- kos-uit ook thuis van Standard Luik en neemt met die zes punten een voor schot op Europese overwintering. Het is bovendien de zevende zege op rij. Was het allemaal zo goed dan? De eerste helft was prima. De tweede helft matig en vol slordigheden. Geluk had Ajax dat Standard er niet van profiteer de en dat Isaac Mbenza de paal raakte. En Ajax heeft Davinson Sanchez: ook te gen Standard op belangrijke momenten weer verdedigend ijzersterk. Tevredenheid Over het spel van Ajax: het kan dus alle maal beter. Maar op de tribunes van de Arena toch vooral tevredenheid. De Ajax-aanval van tegenwoordig herbergt plots creativiteit waar het Amsterdam se publiek bijna weer aan moeten wen nen. Geef Traoré een bal en je weet dat er iets staat te gebeuren. Ogenschijnlijk makkelijk dribbelend zoals de laatste weken, maar gisteravond ook opvallend door zijn gevoel voor ruimte en de steekbal. En ja, met Kasper Dolberg in de spits is het dan lekker voetballen. De 18-jarige Deen, die na rust net als het gehele team terugviel, leverde tegen Standard wéér. En het fijne voor zijn medespelers: je kunt hem aanspelen met zijn rug naar het doel, maar net zo makkelijk zoekt en vindt hij de ruimte achter de verdediging. Precies zo kwam Ajax op voorsprong. De fraaie steekbal van Traoré, de loopactie en koele afron ding van Dolberg. Creativiteit dus. Het woord viel de af gelopen jaren tot vervelends toe in Am- EUROPA LEAGUE vrijdag 30 september 2016 Nik Kok Sint-Petersburg Luis Neto haalt AZ-speler Dabney Souza onderuit, foto epa Schaatsster Marrit Leenstra (27) wordt de komende twee seizoenen gesponsord door enie.nl, een aanbieder van zonne-energie. Na de opheffing van Team Corendon sloot ze zich aan bij de nationale selectie van Italië. De vrouwenwielrenploeg van Rabobank-Liv gaat vanaf januari verder als Fortitude Pro Cy cling. Meervoudig olympisch- en wereldkam pioene Marianne Vos (29) is kopvrouw van de formatie, die nog een hoofdsponsor zoekt. I Adam Maher heeft zijn eerste doelpunt voor Osmanlispor ge maakt. De voor malig PSV-spe- ler zorgde voor de gelijkmaker in het verloren duel met FC Zürich (2-1). De Turkse club staat zesde in de competitie. I Jos van Emden zal bij de WK wielrennen in Qatar drie keer in actie komen. Naast de indivi duele tijdrit en de wegwedstrijd neemt hij met Lotto-Jumbo ook deel aan de ploegentijdrit van 9 oktober. l De selectie van Frankrijk voor het WK-kwalifi- catieduel van 10 oktober met Ne derland telt twee nieuwelingen: doelman Alphon- se Aréola (Paris Saint-Germain) en verdediger Aymeric Laporte (Athletic Bilbao). ■c o Creatief Ajax is Daniël Dwarswaard Amsterdam AJAX STANDARD LUIK Groep A. Fenerbahge - Feyenoord 1-0 (1-0). 18. Emenike 1-0. Scheidsrechter: Eriksson (Zwe). Gele kaart: Emenike, Kildirim (Fener bahge), El Ahmadi, Van der Heijden, Kongo- lo (Feyenoord). Feyenoord: Jones, Karsdorp, Botteghin (82. Kramer), Van der Heijden, Kongolo, El Ahmadi, Kuyt, Vilhena, Berghuis (57. Basa- cikoglu), Jörgensen, Toornstra. Manchester United - Zorja Loegansk 1-0 (0-0). 69. Ibrahimovic 1-0. Programma. Donderdag 20 oktober: Feyenoord - Zorja Loegansk, Manchester United - Fenerbahge. 2.1.FSV Mainz 3. AS Saint-Etienne 4. Qabala FK 2-4 (4-3) 2-2 (2-2) 2-0 (3-6) Groep B. FC Astana - BSC Young Boys Olympiakos - Apoel Nicosia 0-0 0-1 1. Apoel Nicosia 2. Olympiakos 3. FC Astana 4. BSC Young Boys 2-6 2-3 2-1 2-1 (3-1) (1-1) (1-2) (0-1) 1. Fenerbahge 2. Feyenoord 3. Manchester United 4. Zorja Loegansk 2-4 (2-1) 2-3 (1-1) 2-3 (1-1) 2-1 (1- 2) Groep C. Qabala FK - 1.FSV Mainz 2-3 AS Saint-Etienne - Anderlecht 1-1 Groep D. FC Zenit - AZ 5-0 (1-0). 26. Kokorin 1-0, 48. Giuliano 2-0, 59. Kokorin 3-0, 66. Crisci- to 4-0 (strafschop), 80. Sjatov 5-0. Scheidsrechter: Estrada (Spa). Gele kaart: Neto, Garcia (Zenit), Wuytens, Lewis (AZ). AZ: Rochet, Lewis, Vlaar (57. Rienstra), Van Eijden, Haps, Van Overeem, Luckas- sen, Wuytens, Dos Santos (73. Bel Hassa- ni), Weghorst (27. Seuntjens), Friday. Dundalk - Maccabi Tel Aviv 1-0 (0-0). 72. Kilduff 1-0. 1. Anderlecht 2-4 (4-2)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29