Verfilmde romans scoren opNFF Drugstest voor Brad Pitt 22 SI- LUISTERT RADIO Een jaar nadat een hersenbloeding haar velde, heeft Martine Bijl op papier gezet hoe ze die tijd beleefde en hoe ze zelfs een heupbreuk en een delier te boven kwam. Vincent Wat is de radio toch ontzettend melig geworden. Vroeger, hè, daar komt hij weer met zijn vroeger, ja, vroeger, toen meligheid nog schaars was, toen was me lig nog echt melig. Ik heb werkelijk platgelegen van het lachen om de Dik Voormekaar Show, The Dike For Each-othershow, zoals de Fran sen zeggen. Neem bijvoorbeeld de nieuwe automatische schuifdeur in de studio, die tussen podium en publiek stond. Het was De Groot gelukt, onge lofelijk maar het was gelukt, om een zeer be roemde zanger te regelen, Paul McCartney, Tom Jones, iemand van die statuur. De band zet in en net op het moment dat de zanger wil gaan zingen, schuift de deur dicht. Wat een toe stand. De deur moet vervolgens weer openge schoven worden, met heel veel herrie, de zan ger probeert het weer en jaaaahoor, daar gaat weer die deur dicht. Opperste meligheid. Harry Nak, die binnen komt met de koffie en onmiddellijk het dien blad uit zijn handen laat vallen, elke uitzen ding minstens vier keer. De Zangeres Zonder Naam, die zingend de studio binnenloopt. 'Ach vaderlief, toe drink niet meer.' In haar kielzog loopt Jan Boezeroen, die zingt: 'Ik ben aan de drank verslaafd.' De woedende Ome Joop, de al tijd maar beppende Bep en Toos, ze zijn radio- klassiekers geworden. Ze zijn allemaal op inter net te vinden. Waarom, vroeg ik mij gisteren af, toen ik naar het supermelige 3FM luisterde, waarom vond ik Dik Voormekaar zo leuk en vind ik dit allemaal te flauw voor woorden? Dat komt, con cludeerde ik na drie seconden nadenken, om dat er toen, eind jaren 70, heel weinig melig heid was. Kerst in het theater Record Tim Hofman UTRECHT Boekverfilmin- gen domineren het Neder lands Film Festival (NFF) als nooit tevoren. Uit de nominaties voor de Gou den Kalveren, die van avond in Utrecht worden uitgereikt, blijkt dat Neder landse regisseurs niet zon der de vaderlandse litera tuur kunnen. Van de vijf kandidaten in de categorie Beste Film zijn er vier - De Helleveeg, Knielen op een Bed Violen, Beyond Sleep (Nooit Meer Slapen) en Pu blieke Werken - gebaseerd op een literaire bestseller. Volgend jaar zal het beeld niet anders zijn. Verwacht wordt dat dan Tonio, De Held en zeker Riphagen (gebaseerd op een biogra fie) prominent in de Gou den Kalveren-lijstjes figureren. De meeste kans op de on derscheiding voor Beste Film maakt Publieke Werken. De film won ook al in Vlissingen op Film by the Sea de Parel voor de beste boekverfilming. Voornaamste concurrent lijkt Knielen op een Bed Vio len. De Amerikaanse acteur reageert daarmee volgens People op de be schuldiging dat hij zijn 15-jarige zoon Maddox verbaal en fysiek mishandeld zou hebben. Brad Pitt en actrice Angelina Jolie liggen in scheiding. Vooral Pitt heeft het erg moeilijk met de breuk, ook omdat hij de kin deren niet meer heeft gezien sinds het nieuws wereldkundig werd. „Brad wilde zorgen voor stabiliteit voor de kinderen. Als Angelina op reis was, en dat was ze vaak, dan was Brad thuis bij de kinderen", zeggen bronnen te gen E! News. Jolie diende vorige week dins dag de scheidingspapieren in. Sindsdien is er geen dag voorbij gegaan zonder dat er nieuws naar buiten kwam over het (voor malige) showbizzkoppel. 'On overkomelijke verschillen' bracht Jolie als reden voor de breuk, maar de beschuldigingen, insinuaties en veronderstellin gen buitelen al dagenlang over el kaar heen. De ergste: Pitt zou een wiet en drankprobleem hebben. De acteur zou zich daardoor agres sief gedragen naar de kinderen. Het dieptepunt: 'fysiek en ver baal geweld' richting Maddox, die een ruzie tussen vader en moeder probeerde te sussen. De aantijgingen kwamen ano niem binnen bij de kinderbe scherming. Pitt ontkent. Dat hij eind jaren 90 'veel te veel mari huana' rookte, vertelde hij vier jaar geleden in een openhartig in terview aan Hollywood Reporter. Pitt raapte zichzelf bijeen en groeide uit tot een van de meest succesvolle acteurs. Jolie wil dat de kinderen bij haar blijven wonen. Wat haar be treft krijgt haar toekomstige ex een bezoekregeling. Pitt gaat voor co-ouderschap. De radio staat nu bol van de leut. De ether kri oelt van mannetjes die zichzelf geweldig vin den met sidekicks die die mannetjes nog gewel diger vinden, omdat ze ervoor worden betaald. Ze rammen per dag uren radio in elkaar, er is natuurlijk niet veel tijd om dingen goed uit te werken, op één hele leuke uitzondering na, en die komt niet van het publieke 3FM, nee, van Q_Music. De Qjmusical, die is goed gemaakt. André van Duin en Ferry de Groot waren een hele dag bezig om een halfuurtje uitzen ding in elkaar te monteren. Voor zoiets is nu geen geld meer. Daarom zeg ik: Maak melig heid weer schaars, dat spaart geld uit dat je kunt gebruiken om melige radio te maken die wel leuk is. Quote van de dag 'Ben heel erg trots, heb heel erg veel zin! Kom je ook?' vrijdag 30 september 2016 Melig SHOW Musicalsterren René van Koo- ten, Freek Bar- tels en Charly Luske geven met kerst vijf concerten in het Chassé Theater in Breda. Ze zin gen kerstliedjes en vertellen per soonlijke verha len. Het eigen kerstdiner lopen ze niet mis: de shows zijn over dag. TELEVISIE Presentator Tim Hofman heeft van YouTube een award gekre gen omdat hij in recordtijd 100.000 abon nees vergaarde voor zijn online- programma #BOOS. Dat begon in juni en inmiddels zijn er 167.000 volgers. Brad Pitt heeft vrijwillig een drugstest ondergaan. De ac teur heeft aangegeven volledig mee te werken aan het onder zoek van de kinderbescher ming. Dennis Jansen A foto epa Reageren: vincent@persgroep.nl Marco Borsato is dolblij dat hij binnenkort mag meezingen tijdens een concert van zijn jeugdheld Zucchero. Martine Bijl en echtgenoot Berend Boudewijn. fotoanp Martine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23