Buurtwhatsapp Natuurrijk Krefeld 18 °C Wat doe je er wel en wat doe je er niet mee? O Gemeenten: Bevoegdheden zijn te beperkt Gemeenten luiden de noodklok over de aanpak van verwarde personen. Burgemeester van Leeuwarden Ferd Crone vreest toename overlast. Nog tot morgen 18:00 uur! Nederland ging tekeer in Indië Walcheren In Binnen&Buiten Richt je huis vast in op een scheiding Gemeenten ondervinden in toene mende mate problemen die wor den veroorzaakt door verwarde personen. Het probleem is vol gens Crone dat de gemeenten on voldoende bevoegdheden hebben om die personen aan te pakken en overlast te voorkomen. „Wat ik wil is dat de gemeente, maar ook de familie in bijzondere omstan digheden op verzoek van de rech ter verplichte zorg kan opleggen. Natuurlijk is dat altijd omgeven met strikte waarborgen, het is niet zo dat je als burgemeester mag zeggen: neem je pilletje." Minister Schippers (Volksgezondheid) heeft al wel een wetswijziging aan gekondigd die dat mogelijk maakt, De gemeente moet verplichte zorg kunnen opleggen maar Crone wil niet langer wach ten tot die is ingevoerd. In 2011 bleef het aantal bij de po litie gemelde incidenten nog ste ken op 40.000, in 2015 steeg dit aantal tot boven de 65.000. Gege vens van dit jaar zijn volgens de po litie nog niet beschikbaar. Maar vol gens burgemeester Ferd Crone, ook voorzitter van de G32, een net werk van 37 (middel)grote gemeen ten, neemt de overlast van verwar de personen alleen maar toe. Minister Schippers gaf gisteren aan de Kamer toe dat de aanpak van verwarde personen nog niet is gelukt. Vandaag stopt het 'aan- jaagteam' dat als doel had om in 2016 met 'een sluitende aanpak' te komen. Volgens de bewinds vrouw is dat niet gelukt en daar om stelt zij nu een 'schakelteam' in dat nog twee jaar met dit pro bleem aan de slag gaat. Dat team moet zich ook buigen over de financiering van het ver voer van verwarde personen. De politie wil dit met ingang van 1 ja nuari 2017 niet meer doen. Vol gens de middelgrote gemeenten is de politie volgens de wet verant woordelijk voor de handhaving van de openbare orde en veilig heid. Maar Crone wil koste wat kost voorkomen dat die personen in de cel belanden. „Dat kan de ziekte zelfs verergeren." GGZ Nederland zegt de crisis- zorg op zich te willen nemen. „Maar als wij 24/7 moeten uitruk ken om naast psychiatrisch patiën ten ook andere groepen als alcoho listen en demente bejaarden op te halen en op te vangen, moet er geld bij", aldus een woordvoerder. »P4 Het aantal buurtwhatsapps is dit jaar explosief toegenomen. Deze groepen zijn bedoeld om elkaar snel te kunnen waarschuwen bij onraad. Maar sommige groepen bezwijken onder het gekeuvel van de deelnemers. Chats Buurtwhatsapp 22% CD Help!! Ik ben mijn hondje kwijt!!! Heeft iemand hem gezien?? Hoe ziet ie eruit? Fifi is wit en heeft een krulletje in zn staart en zwarte oortjes Ja hallo zeg kan dit gemuts ophouden? Deze app is voor veiligheidszaken bedoeld. Joh doe is niet zo vervelend. Dit is toch zielig voor Fifi. Ik kijk wel even rond ons huis of ik wat zie Goh dankje Marjan! Kras.nl/51806 of bel 0900-969770cPg W De legerleiding stond het geweld oogluikend toe. W Misdaden in de doofpot gestopt. N. Nieuwsmedia 7 11688 Aanpak verwarde mensen probleem Marcia Nieuwenhuis Francine Wildenborg Den Haag Ferd Crone, voorzitter G32 •ZEELAND2 •••00 PZC 20:21 0612345678 0698765432 Marjan Verbure 1 oktober trekking Staatsloterij Net over de grens heerlijk wandelen, fietsen of (kerst)shoppen. 4-sterrenhotel in het groen nabij het centrum van Krefeld Inclusief ontbijtbuffet, 1 x diner, gebruik wifi en parkeren Tip: breng een bezoek aan de kerstmarkt in Düsseldorf 2ijW£ Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds P15 vrijdag 30 september 2016 De PZC is onderdeel van Buiig weekend pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 231 5 5 5 5 30 Autovakantie Duitsland Klantbeoordeling 8,4 3-4 dagen al v.a. staatsloterij.nl/loktober Nederlandse Loterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1