ftl Negentien talenten Praathuisje was afgelopen maand drie middagen per week open atelier Lekker oif uw regio, sfreekf>ro<tucfen Van Agriwiarkf.' Sommige bezoekers vertellen hun hele levens verhaal siv Het praathuisje bij het strandje van Krabbendijke was overgeleverd aan spinnen en vandalen. Kunstenares Marieke Lobbezoo-Derks heeft het nieuw leven ingeblazen. „Heb je nog een beetje van die coke voor mij?" Lachend wijst de 8i-jarige Hanna Fel lowes-Van der Voort naar de pot Completa op het keu kenblokje. „Als ik hier volgend jaar weer mag zitten, mogen mensen mooi hun eigen kof fie of thee inschenken, maar voor Hanna maak ik een uitzondering hoor", rea geert Marieke Lobbe zoo-Derks. Vier weken na dat ze bij wijze van proef het leegstaande praathuisje bij het strandje mocht in richten als 'Atelier Zee klei', kent de Krabbendijkse haar vaste gasten wel. Morgenmiddag is ze voor het laatst open. „Daarna heb ik geen tijd meer, want dan begin ik weer met pia no- en gitaarlessen." Als die in april afgelopen zijn, wil de oud-kleuter juf graag weer verder met het atelier. Ze hoopt dat de gemeente Reimerswaal, eigenaar van het huisje, mee wil werken. Dat haar initiatief gewaar deerd wordt, kan ze bewij zen. Alle gasten hebben hun naam en woonplaats op een lijst geschreven. Op de één na laatste dag staat de teller halverwege de mid dag al op 119 bezoekjes. Behalve Krabbendijken- aren ook mensen uit naburi ge dorpen, zoals Hanna. „Ik woon in Rilland en kom hier al twintig jaar, op de fiets. Soms neem ik mijn au tistische kleinzoon mee, die gaat dan wat zwemmen of pootjebaden. Zelf zoek ik met een metaaldetector en een magneet naar munten, het liefst Wilhelmientjes. Thuis heb ik een kist vol." De oogst van vandaag is een euro. „En een buitenlands muntje, ik dacht Grieks. Kijk jij eens, Marieke!" ,,'t Is een Belgische Frank uit 1969, mijn geboortejaar", concludeert ze. De afgelopen maand was ze drie vaste middagen in de week open. Terwijl Ma rieke schilderde, kon ieder een binnen lopen en - te gen een vrijwillige bijdrage - koffie, thee of siroop drin ken. Sommige voorbijgan gers maken een kort praatje, anderen vertelden hun hele levensverhaal„Dat komt misschien omdat ik zelf ook een makkelijke prater ben. En omdat ik ondertussen be zig ben met schilderen, is de drempel niet zo hoog", denkt ze. „Het is ook een ontmoetingsplek, mensen die elkaar soms een tijd niet hebben gezien, raken onder ling aan de praat. Dat waren de momenten dat ik even kon doorwerken", wijst ze op de schildersezel. Ondertussen is Domini que Touri aangeschoven om even wat te drinken. „Is het volgende week woensdag echt niet meer?", vraagt ze. Wilma Oostdijk uit Steen bergen, van oorsprong Krab bendijkse, is met de auto ge komen. „Ik moest in Goes zijn en dacht: ik kom even uitwaaien op het strandje." Ze is onder de indruk. Van de plek, maar ook van wat Marieke er van heeft ge maakt. „Het is gewoon... schilderachtig!" THOLEN Negentien Thoolse ta lenten doen zaterdag mee aan de eerste editie van de talenten jacht Dit is Tholen. Het evenement vindt plaats in het kader van het feestjaar '650 jaar Tholen'. De deelne mers strijden om de Leen Otte- vanger Bokaal. Ottevanger was een prominente Tholenaar, die actief was voor de stichting 650 jaar Tholen. Hij overleed begin dit jaar onverwachts. De bekende soapster Ferry Doedens zit in de jury. De ta lentenjacht vindt plaats in ge meenschapscentrum Meulvliet. Kaarten zijn te koop bij boek handel Dieleman. agrimorkt (#73 ka psaIo n ffi-aa-—r werken donderdag 29 september 2016 BEVELANDEN EN THOLEN 7 Hanna Fellowes-Van der Voort (links) is een vaste bezoeker van het Krabbendijkse strandje. Ze gaat de gastvrijheid van Marieke Lobbezoo-Derks missen, foto marcelle davidse Atelier Zeeklei trekt veel gasten Joeri Wisse Krabbendijke Marieke Lobbezoo-Derks STREEKPRODUCT Streekproducten zijn bij Agrimorkt niet meer uit de schoppen weg te denken. Door de korte keten krijgt de boer een eerlijke prijs, betaal je niets te veel en dot de producten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu. Menno van der Zweep levert aan Agrimorkt drie soorten eetpompoenen. 'De vruchtbare kleigrond in Geersdijk is een goede voedingsbodem voor pompoenen' Al meer dan tien jaar verbouwt Menno van der Zweep pompoenen op land van 't Hof Geersdijk, dat al sinds het einde van de 19e eeuw familiebezit is. Van der Zweep kweekt drie soorten eetpompoenen. De bekendste is de Uchiki Kuri, de oranje eetpompoen die niet geschild hoeft te worden. Daarnaast de beige Butternut die vanbinnen knaloranje is en de Sweet Mama, een groene pompoen die erg long houdbaar is. Aan de pompoen vind je een label met een heerlijk recept! 0 @Q9rimarkt www.ogrimorkt.nl fQcebook.com/AgrimQrktNL Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Erkend zorgverlener Binnenhof 1 4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77