O CD f,W lil 14 ZEELAND Leve de Koers in 2017 met Van Impe Zandee overtuigt tegen koploper L De ervaren marathonloper Kim Reynierse en het groentje Henk Geelhoed discussiëren over de Kustmarathon. Kun je die wel na slechts negen maanden training lopen? I OONOERT Team Hoondert slaat Dakar over In aanloop naar de kustmarathon Nou Henk, ik moet zeggen dat je er veel minder dik uitziet dan ik dacht Op 17 februari 2017 wordt voor de vierde keer Leve de Koers gehouden in Porgy Bess in Terneuzen. Dat is een avond met tal van oud-coureurs, die op humorvolle wijze een blik werpen op de wielersport. Het zal deze keer voornamelijk gaan over de Tour de France. Te gast zijn de Belgen Lu- cien van Impe (foto), die in 1976 's werelds belangrijkste wielerronde won, en Eddy Planckaert, die in 1988 de groene trui naar Pa rijs bracht. Ook Leon van Bon, tegenwoordig als fotograaf actief, komt. Hij won tweemaal een etappe in de Ronde van Frankrijk. De kaartverkoop via de site van Porgy Bess en boekhandel Van de Sande begint za terdag om 9.00 uur. Kaarten kosten 17,50 eu ro. In poule drie van de vierde divisie deden de driebanders van Zandee Kloetinge goede za ken met een 6-2-overwinning. Het team kwam sterk voor de dag en legde L&B Le dermode, de nog ongeslagen koploper uit Hoeven, op de pijnbank. Piet Verschure, Daan Weststrate en Paul Bodbijl zetten hun tegenstander meteen op achterstand en buitten dat verschil goed uit. Alleen Martin Capelle verloor. Jacobs Mannenmode verloor juist. John Hes- kes, Joop de Fouw en Giel Menheere verlo ren kansloos. Martin Sturm kwam daarente gen slechts één punt tekort voor een gelijk spel. Zowel zijn tegenstander als hijzelf mis te zes keer een matchbal, waarna Sturm ook de nabeurt niet kon benutten. Adwin Hoondert zal aan het beging van 2017 niet deelnemen aan de Dakar Rally in Zuid-Amerika. De vrachtwagenchauffeur uit Kapelle was al viermaal present bij de zwaarste rally ter wereld, maar moet dit keer verstek laten gaan. De reden is dat hij het als directeur van het bedrijf Hoondert Staalbouw te druk heeft. Team Hoondert groeide de afgelopen jaren tijdens de Dakar Rally. Begin 2016 eindigde de equipe na twee weken crossen als twin tigste in het klassement voor trucks. Dat was het beste resultaat ooit voor de DAF-rij- ders. Windkracht Geldprijzen 'Dappere man. Maar ik snap niet dat niemand hem aanraadt om de Kustmarathon pas volgend jaar te lopen. Ik geloof niet dat dit ge zond is.' Voormalig topatleet Kim Rey nierse zette onlangs op Facebook zijn vraagtekens bij het plan van Henk Geelhoed om zaterdag 42 ki lometer te gaan hardlopen, terwijl hij tot begin dit jaar nog nooit ook maar één meter had gerend. Aan tafel bij café-restaurant de Vriendschap in Middelburg pro beert Henk Kim gerust te stellen. „Als het niet meer gaat, stap ik uit." Met een persoonlijk record van 2.13.43 uur staat Reynierse al ruim 25 jaar tweede op de Zeeuwse ma rathonranglijst aller tijden. In zijn hoogtijdagen, toen hij meedeed aan de Olympische Spelen in Bar celona in 1992, trainde hij veertien keer per week. Het contrast met de a-sportieve Henk Geelhoed kan haast niet gro ter. De 44-jarige Middelburger had tot begin januari van dit jaar niets met hardlopen en van Kim Reynierse had hij al helemaal nooit gehoord. Reynierse daarente- gen kent Geelhoed inmiddels wel. Van de maandelijkse rubriek in de PZC, waarin Geelhoed op de voet wordt gevolgd in zijn missie om de Kustmarathon uit te lopen. Tijdens het gesprek zet Reynier se meteen de toon: „Nou Henk, ik moet zeggen dat je er veel minder dik uitziet dan ik dacht." Dat is een lekkere binnenkomer. Aan de hand van vier stellingen gaat het duo vervolgens in discussie. Kim: „Dat is een lastige. Ik moet ja of nee zeggen zeker? Dan ga ik voor nee. Voor een goed getrainde atleet is het niet ongezond. Ik heb respect voor wat Henk gaat doen, maar of het gezond is? Ik heb wel eens een sportarts gesproken en die schrok zit rot na een mara thon. Kwamen er allemaal men sen met blessures langs." Henk: „Ik heb bij het trainen van langere afstanden mezelf regelma tig de vraag gesteld waar ik aan be gonnen ben. Maar ik denk dat ik op een gezonde manier de mara thon binnen zes uur kan lopen, met eventueel wandelpauzes tus sendoor. Je moet er geen gewoon te van maken om marathons te lo pen, want dan sloopt het je. Ik ga mezelf ook niet de vernieling in lopen. Ik neem een telefoon mee onderweg, dus als het niet meer gaat, bel ik een vriend en stap ik uit." Kim: „Ik kijk er natuurlijk vanuit de topsport naar. De marathon is een serieus ding, veel mensen denken er te makkelijk over. Aan de andere kant heeft de Kustmara thon wel veel mensen in bewe ging gebracht. Ook Henk is uit z'n luie stoel gekomen." Henk: „Zal ik deze vraag maar eerst beantwoorden? Ik heb be- donderdag 29 september 2016 WIELRENNEN DRIEBANDEN 5 Weerman Jules Geirnaerdt heeft voor de organisa tie van de Kust- marathon een weersverwach ting opgesteld waarin hij voor spelt dat het flink kan gaan waaien. Ook re genbuien sluit hij niet uit. „Het zal dit weekend na lange tijd weer wisselvallig zijn met af en toe re gen, vooral later op zaterdag en zondagochtend. Daarbij ook een aardige wind uit zuidwest of west. Meestal windkracht 5, maar ook uit schieters naar 6 of 7 Bft." Bij de Kustmara- thon van zater dag is er 6100 euro aan prijzen geld beschik baar. De num mers één bij de mannen en de vrouwen krijgen 1000 euro. Voor de nummers twee en drie is er 750 en 500 euro. Daarnaast zijn er nog kleine re geldprijzen. ■c o q. (0 'Ik loop mezelf niet ZATERDAG Ramon van de Grift, van judoka tot fervent hardloper DINSDAG Marjon Neels is klaar voor de Ladiesrun Hebben de fysio's het nu drukker? WOENSDAG VANDAAG Henk Geelhoed vs Kim Reynierse VRIJDAG Lein Lievense over 'zijn' Kustmarathon Maurice Steketee Middelburg Kim Reynierse (links) wenst zijn plaatsgenoot Henk Geelhoed veel Stelling 1: De Kustmarathon lopen is ongezond Kim Reynierse Stelling 2: Voor iemand die 6 uur over de marathon doet, heb ik net zoveel respect als voor de win naar RALLYSPORT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68